1

Temat: CT63 - nowa, "ostatnia" seria

Mój Falcon trafił właśnie do Rudolfa Czuby w celu usunięcia "wlutowanej" w mb i mieszającej karty rozszerzeniowej (mój znajomy elektronik "z brodą" po otwarciu Falcona stwierdził, że za żadne skarby nie podejmie się przywrócenia stanu pierwotnego). Jednocześnie czekam na CT63 +CTPCI.
Stąd pytanie:
Czy są osoby na forum również czekające na CT63?
Myślę o powołaniu nieformalnej grupy samopomocowej - jak doświadczenie wskazuje większość serii CT6x posiada swoiste "ciekawostki", które trzeba rozwiązać.
Myślę, że również bardzo pomocne będą doświadczenia obecnych "CT6x userów".
Proszę o Wasze doświadczenia odnośnie pierwszych "chwil" z CT6x.

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

2

Odp: CT63 - nowa, "ostatnia" seria

A jaki jest przybliżony koszt ct63 +ctpci???

3

Odp: CT63 - nowa, "ostatnia" seria

Ja mam ct63 + ctpci. Puki co to to ledwo działa. Zanim wyciągne ctpci z szuflady minie jeszcze jakiś czas.
AS: przybliżony koszt to ok. 500 euro.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

4

Odp: CT63 - nowa, "ostatnia" seria

bart napisał/a:

Czy są osoby na forum również czekające na CT63?

ja czekam na CT63 z ostatniej serii, a co czyżbyś miał jakieś przeciek że ta ostatnia seria jest "inna" czy cuś ?

5

Odp: CT63 - nowa, "ostatnia" seria

jury: nie chodziło mi o to, że z założenia CT z ostatniej serii będą "inne", ale mam wrażenie, iż część z serii ma jakieś, czasem drobne, specyficzne "odchyły".
Od kwietnia trzymam kciuki, aby wszystko było ok. i obyło się bez reklamacji i korekt.
Pozdrawiam

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

6

Odp: CT63 - nowa, "ostatnia" seria

nie wiem o co wam chodzi z tymi odchyłami ct6x, bardziej bym się skłaniał,ze odchyły są spowodowane różnicami w doborze komponentów na płycie falcona. niektóre serie płyt były wykonane lepiej, niektóre mniej, i używane na nich elementy były różnej jakości.
a ctpci to odrębny temat, podpisuję się pod sqwardem ... :)

saulot / [nokturnal]
==================================
wiki Atari 16/32 bit: https://bus-error.nokturnal.pl

7

Odp: CT63 - nowa, "ostatnia" seria

Czesc,

Jestem uzytkownikiem CT63 juz od 5 lat i dziala bardzo dobrze z moim falconem i jest super zadowolony z tej dopalki, a od kilku dni zaczynam podpinac CTPCI ktore dostalem kilka tygodni temu dzisiaj udami sie odpalic ze falcon z CT63 widzi to karte teraz czeka mnie odpalenie samego Radeona i mam nadzieje ze bedzie szlo jak dotad czyli powolutko do przodu oczywiscie czytam na biezaco cala korespondencje dotyczace ze to wzystki jest jeszcze w powijakach.

W weekend bede probowal uruchamial i bede was informowal o sukcesach i porazkach.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

8

Odp: CT63 - nowa, "ostatnia" seria

sqward napisał/a:

Ja mam ct63 + ctpci. Puki co to to ledwo działa. Zanim wyciągne ctpci z szuflady minie jeszcze jakiś czas.
AS: przybliżony koszt to ok. 500 euro.

Ale najnowsza produkcja czyli CT63 + CTPCI jest za 420 EURO e-mail dostalem od Czuby 28 marca 2010

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

9

Odp: CT63 - nowa, "ostatnia" seria

saulot napisał/a:

nie wiem o co wam chodzi z tymi odchyłami ct6x, bardziej bym się skłaniał,ze odchyły są spowodowane różnicami w doborze komponentów na płycie falcona.

Odnośnie odchyłów poszczególnych serii CT6x to od którejś ( chyba 3 czy 4 ) serii Rodolphe użył innego Flasha i za cholerę nie dało się absolutnie żadnej opcji z CPXa zapisać. Trzeba było wgrać jakąś starą wersję TOSa ( bodaj 1.0 lub nawet niżej ) i dopiero można było
zmieniać konfugurację CTka przez CPXa, przez to straciłem 8 miesięcy bo mój CT63 niby był ale z default'a miał wyłączony chache, przez co nie dało się w nic grać ani żadnego dema pod mc68060 oglądać ( max 3 klatki na sekundę ).
Dopiero Patrice Mandin chyba w kwietniu zeszłęgo roku "puścił" swoją lekko zmodyfikowaną wersję TOSa 1.03c która umożliwiała zapis przez CPXa. Teraz ten problem już od dawna jest rozwiązany, ale ja się bujałem 8 miesięcy nim ktoś mi pomógł z tym.
Więc myślę że to dość istotny odchył pomiędzy różnymi seriami CT6x :) O innych nie słyszałem.

10

Odp: CT63 - nowa, "ostatnia" seria

Witajcie,

wracając do tematu - zestaw CT63 + CTPCI dotarł do mnie w połowie grudnia razem z płytą główną, która była na leczeniu u Rodolpha Czuby.

Info dla osób początkujących z Falconami, takich jak ja:
- jeżeli przy  bootowaniu Falcona pojawia się pusty ekran bez logo Atari - uszkodzone mogą być chipy GAL( w moim przypadku GAL u62 & u44), jak to określił Czuba:
"And effectively the DSP was hanging the machine at boot, even on 030 mode (not 100% of time)... This is seens by a white screen without ATARI logo because DSP is hanging a CPU read cycle of a bit into the DSP HOSt port.
The rout into TOS is locking ..."
Powoduje to problemy w funkcjonowaniu DSP, a więc większość softu na Falcona nie ruszy...
- jeżeli masz problem z funkcjonowaniem trybu RGB, jak i ja miałem (nie mogłem go uzyskać za nic w świecie) - sprawdź, czy jakiś Helmut lub inny poprzedni właściciel Falcona nie wywołał na sztywno trybu VGA poprzez połączenie odpowiednich pinów w Canon19 - żadna wtyczka nie pomoże.

Info dla wszystkich - dema na "real hardware" z dobrym wzmacniaczem - bez porównania do wszelkich Youtubów itp.

Jedna uwaga odnośnie działania CT63 - powiem szczerze, porty dem Amigowych (poza Ocean Machine) rozczarowują rwaną animacją (bez problemów np. Derealization). Być może powodem jest moja pamięć - 64 MB PC-100?

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

11

Odp: CT63 - nowa, "ostatnia" seria

Odgrzebałem kotleta!

I podpisuję się pod tym co piszę bart!

Dema na real hardware z dobrym wzmacniaczem bez porównania do wszelkich youtubów i takich tam.
A ty bart masz problem w tym że masz pewnie bios 1.03c i dlatego rwie Tobie wszystki bo nie możesz włączyć cache.
Zaktualizuj bios na 2.0 i będzie po problemie jeśłi to jeszcze kiedyś przeczytasz :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-04-08 20:27:10)