501

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jeśli chodzi o kiepską sytuację w kraju, to nawet kibice się połapali:
http://www.youtube.com/watch?v=BbscRMAb84o&feature=player_embedded

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

502

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A ja się zgadzam w tym wypadku z Gepardem. Jeżeli moja własna osoba miałaby być synonimem pewnej państwowości to jako takie państwo w życiu nie uznałbym tego wymysłu zwanego Kosowem. Zresztą ta nagonka na Serbów. Jakoś na Chorwatów nikt nagonki nie robił za ich dokonania sprzed 70 lat. Zresztą to w końcu Bałkany - tam nikt niczego nie zapomina.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

503

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Oczywiście będę sobą i wtrące wątek o koncelebrowaniu mszy na Wawelu przez Rydza: http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,titl … omosc.html lub http://wiadomosci.onet.pl/kraj/msza-w-k … omosc.html. Aż powstrzymam się od bardzo siarczystego komentarza :/

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

504

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

MEGASZACUN dla kibiców:

http://www.youtube.com/watch?v=l9tnyiTLP2k&feature=related

gep/lamers^dial

505

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

W Doniecku jest Szachtar a nie Szachter...kibice a nie wiedzą....

506

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

oj tam, teraz się czyta z angielska, a pisze fonetycznie.

Ostatnio edytowany przez jer (2011-04-19 10:10:01)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

507

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jestem rozczarowany, myślałem że całe stado wilków rzuci sie w obronie czci i "chwały" Michnika :P

http://szechteriada.org/wp/

Ostatnio edytowany przez gepard (2011-04-19 13:26:19)

gep/lamers^dial

508

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

http://statichg.demotywatory.pl/uploads … yk_500.jpg

Sikor umarł...

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

a 1/3 Iraku ?

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

510

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

no skoro się już tak demotywujemy... ;-)

http://z1.demoty.pl/d51d498ae00fbf3638c45acb519e123e2381bbe3

http://z1.demoty.pl/dbd70f6a935b68fa54ea70318736d06195013ea7

511

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

eeee, ktoś niebieskiemu kolanko uszkodził...?

Sikor umarł...

512

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

no paint-power ;) wyżerał sakwę niebieskiemu i dolepiał do czarnego :)

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

dla tak wielkiej rzeszy laikow jaka jest aklternatywa ???
co Was trzyma na duchu ??? ;)  rodzina , praca , placa , zdrowie  ...  ???

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

514

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Atari, nie?

:)

I Ty zostaniesz big endianem...

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

fakt ale to pasja , hobby
ale " life is life "

http://www.dailymotion.com/video/x25s9z … life_music

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

516

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Wniosek z teledysku... mejk pis not łor....

517

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Gepard: polemizować z bredniami rodem z polonica.net? W których nie ma ani jednego istotnego faktu o samym Michniku, ale jest za to sporo o jego bracie, ojcu, matce, koniu, kocie, psie? Gerpard, z czym tu polemizować, ty historykiem jesteś to mi to proszę może wyjaśnij.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

518

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam - nie przesadzaj, o Michniku jest dosc faktow zeby bylo z czym "polemizowac", a nawet sie przerazic. Zwykle faktycznie dobrane jednostronnie np. przez Ziemkiewicza (min. "Michnikowszczyzna -  zapis choroby"), ale to wciaz są fakty: wypowiedzi, glosowania w sejmie, art. w GW. Nie trzeba siegac do rodziny.

Dla mnie przyznanie temu panu orderu Orla Bialego bylo jak strzal w twarz.
I to nie jest tak, ze order przyznaje sie za cos, co zrobil kiedys, a dalsza dzialalnosc sie pomija milczeniem i gruba kreską. Przy przyznawaniu takiego wyroznienia powinno sie brac pod uwage caloksztalt, jak przy beatyfikacji.

519

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

nosty: Ziemkiewicza czytałem, mam nawet jego autograf (w innej książce wprawdzie), nawet zdarzyło mi się z nim dyskutować. Niestety jego 'dzieło' o Michniku kupy się nie trzyma. Michnik o swojej przeszłości zawsze mówił otwarcie, za wiele rzeczy które zrobił lub powiedział (choćby tego nieszczęsnego Kiszczaka) wielokrotnie przepraszał, no ale tylko jego przeciwnicy są kryształowi, nie popełniają i nie wybaczają błędów. Tak naprawdę nikt nie ma mu do zarzucenia nic, poza tym że udało mu się (oczywiście jako członkowi większego zespołu) stworzyć poczytną i opiniotwórczą gazetę. Gazetę w której publikowano artykuły polityków chyba wszystkich opcji. Zaś teza o Michniku jako niepodzielnym panie i władcy samym swoim autorytetem prostującego 'niepokornych' dziennikarzy jest po prostu z dupy wyjęta.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

520

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

Niestety jego 'dzieło' o Michniku kupy się nie trzyma.

Tak się składa, że tę książkę czytałem, gdzieś u rodziny (u której będę na święta) leży sobie egzemplarz, więc chętnie Cię wysłucham, gdybyś chciał wskazać, w których to konkretnie miejscach wywód Ziemkiewicza kupy się nie trzyma.

Michnik o swojej przeszłości zawsze mówił otwarcie, za wiele rzeczy które zrobił lub powiedział (choćby tego nieszczęsnego Kiszczaka) wielokrotnie przepraszał

Pisałeś to już kiedyś, a mógłbyś może też wskazać jeden-dwa przykłady owego wielokrotnego przepraszania za nazwanie Kiszczaka "człowiekiem honoru"? Jakiś wywiad w wysokonakładowej gazecie na przykład. Wystarczy link, dwa.

KMK
? HEX$(6670358)

521

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

drac030 napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

Niestety jego 'dzieło' o Michniku kupy się nie trzyma.

Tak się składa, że tę książkę czytałem, gdzieś u rodziny (u której będę na święta) leży sobie egzemplarz, więc chętnie Cię wysłucham, gdybyś chciał wskazać, w których to konkretnie miejscach wywód Ziemkiewicza kupy się nie trzyma.

Like w każdym miejscu? Michnikowszczyzna to przykład frustracji, projekcji i uprzedzeń RAZ'a związanych z osobą Michnika, które to przelał chłopina na papier. Zresztą pojęcie researchu Ziemkiewiczowskiego powstało właśnie po wydaniu tego "dzieła".

Ostatnio edytowany przez General_Specific (2011-04-20 12:26:57)

522

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Draco030: tu jest ładny artykuł: http://wyborcza.pl/1,75517,3836184.html

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

523

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Michnikowszczyzna to przykład frustracji, projekcji i uprzedzeń RAZ'a

Dzięki, chłopie, za cenną i treściwą informację, ale ja prosiłem o konkrety na temat książki, a nie o Twoją ocenę osobowości autora. Jeśli nie trzyma się to kupy "like w każdym miejscu", to chyba nie powinno nikomu - kto te defekty wywodu widzi - sprawiać trudności wskazanie pierwszych z brzegu 10 przykładów (książka ma kilkaset stron).

@Adam: ładny artykuł jest płatny (a ja Agory SA nie będę dofinansowywał). Jesteś chyba w stanie dokonać samodzielnej analizy wybranych miejsc z "Michnikowszczyny", skoro czytałeś i masz wyrobione zdanie?

No i naprawdę chciałbym obejrzeć jakiś dowód na wielokrotne przepraszanie. Bo do mnie, przyznam, jakoś ten fakt nie dotarł.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2011-04-20 12:37:59)

KMK
? HEX$(6670358)

524

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

drac030 napisał/a:

Michnikowszczyzna to przykład frustracji, projekcji i uprzedzeń RAZ'a

Dzięki, chłopie, za cenną i treściwą informację, ale ja prosiłem o konkrety na temat książki, a nie o Twoją ocenę osobowości autora. Jeśli nie trzyma się to kupy "like w każdym miejscu", to chyba nie powinno nikomu - kto te defekty wywodu widzi - sprawiać trudności wskazanie pierwszych z brzegu 10 przykładów (książka ma kilkaset stron).

@Adam: ładny artykuł jest płatny (a ja Agory SA nie będę dofinansowywał). Jesteś chyba w stanie dokonać samodzielnej analizy wybranych miejsc z "Michnikowszczyny", skoro czytałeś i masz wyrobione zdanie?

No i naprawdę chciałbym obejrzeć jakiś dowód na wielokrotne przepraszanie. Bo do mnie, przyznam, jakoś ten fakt nie dotarł.

Draco030: kiedyś był za darmo. Michnikowszczyznę czytałem dawno. i wybacz, ale nie uczyłem się jej na pamięć. Znalazłem tekst na https://sites.google.com/site/michnikowszczyzna/ (mam nadzieję że jest dokładny), i zacytuję jeden z akapitów na początku:

Nie bardzo wierzę w to ostatnie, sądzę, że mamy do czynienia raczej z chorobą dyplomatyczną, potrzebną, aby Michnik bez utraty twarzy mógł zostać przez udziałowców „Agory" odsunięty od kierowania gazetą. W wieczór poprzedzający ogłoszenie hiobowej wieści o ciężkim stanie naczelnego „Wyborczej" i jego hospitalizowaniu w szpitalu płucnym, odbywała się promocja książki Janusza Głowackiego. Ponieważ publikuję w tej samej co on oficynie wydawniczej, przypadkiem zostałem zaproszony. Adam Michnik robił za główną gwiazdę imprezy. Brylował, odpalał jednego papierosa od drugiego, co chwila wymieniał trzymany w ręku kieliszek na pełny, i, o ile mogę być pewnym, bo nie obserwowałem zbyt uważnie, ani razu nie zakasłał.

To jest czystej wody wycieczka osobista - z tym nie ma co polemizować, a analiza może co najwyżej powiedzieć coś o autorze. Jeśli Konrad koniecznie chcesz to poświęcę trochę czasu, odetnę się od mistrzostw świata w snookera i wynajdę jeszcze kilka smakowitych cytacików.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

525

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

drac030 napisał/a:

Michnikowszczyzna to przykład frustracji, projekcji i uprzedzeń RAZ'a

Dzięki, chłopie, za cenną i treściwą informację, ale ja prosiłem o konkrety na temat książki, a nie o Twoją ocenę osobowości autora. Jeśli nie trzyma się to kupy "like w każdym miejscu", to chyba nie powinno nikomu - kto te defekty wywodu widzi - sprawiać trudności wskazanie pierwszych z brzegu 10 przykładów (książka ma kilkaset stron).

@Adam: ładny artykuł jest płatny (a ja Agory SA nie będę dofinansowywał). Jesteś chyba w stanie dokonać samodzielnej analizy wybranych miejsc z "Michnikowszczyny", skoro czytałeś i masz wyrobione zdanie?

No i naprawdę chciałbym obejrzeć jakiś dowód na wielokrotne przepraszanie. Bo do mnie, przyznam, jakoś ten fakt nie dotarł.

W załączniku masz artykuł, nie chce mi się powtarzać tych samych argumentów. A co do kajania się to za co konkretnie ma ten nieszczęsny Michnik przepraszać?

Post's attachments

Michnikowszczyzna. Zapis choroby , Ziemkiewicz, Rafał.pdf 95.83 kb, liczba pobrań: 15 (od 2011-04-20) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.