526

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@General: dzięki za tekst. "Co do kajania się" - to Ci wyjaśni Adam: nie tylko, że "za co ma przepraszać", ale że już nawet sam podobno wielokrotnie przeprosił.

Nie bardzo wierzę w to ostatnie, sądzę, że mamy do czynienia raczej z chorobą dyplomatyczną, potrzebną, aby Michnik bez utraty twarzy mógł zostać przez udziałowców „Agory" odsunięty od kierowania gazetą. W wieczór poprzedzający ogłoszenie hiobowej wieści o ciężkim stanie naczelnego „Wyborczej" i jego hospitalizowaniu w szpitalu płucnym, odbywała się promocja książki Janusza Głowackiego. Ponieważ publikuję w tej samej co on oficynie wydawniczej, przypadkiem zostałem zaproszony. Adam Michnik robił za główną gwiazdę imprezy. Brylował, odpalał jednego papierosa od drugiego, co chwila wymieniał trzymany w ręku kieliszek na pełny, i, o ile mogę być pewnym, bo nie obserwowałem zbyt uważnie, ani razu nie zakasłał.

To jest czystej wody wycieczka osobista - z tym nie ma co polemizować, a analiza może co najwyżej powiedzieć coś o autorze. Jeśli Konrad koniecznie chcesz to poświęcę trochę czasu, odetnę się od mistrzostw świata w snookera i wynajdę jeszcze kilka smakowitych cytacików.

Zgódźmy się co do jednego: że analiza tekstu pewnie może powiedzieć coś o osobowości autora, ale mnie osobowości autorów na ogół nie interesują. Jeśli chodzi o odcięcie Cię od mistrzostw świata i skłonienie do analiz literackich, to bardzo chętnie :) Zwłaszcza że, jak nadmieniłem, gdzieś mam egzemplarz, więc możemy podyskutować o konkretnych akapitach.

Natomiast co do zacytowanego fragmentu, to nie widzę tu ani wycieczki osobistej ani, co gorsza, niczego co by się nie trzymało kupy. Autor po prostu dzieli się swoimi wątpliwościami na temat tego, czy podany oficjalnie powód nagłego zniknięcia Adama Michnika jest aby prawdziwy, i podaje powód tych wątpliwości. Czyżbyś twierdził, że "oficjalne powody" są zawsze prawdziwe i należy w nie wierzyć jak w Ewangelię? Przecież "ze względu na stan zdrowia" to jest sztampowa wymówka.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2011-04-20 13:03:34)

KMK
? HEX$(6670358)

527

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

General_Specific napisał/a:

W załączniku masz artykuł, nie chce mi się powtarzać tych samych argumentów. A co do kajania się to za co konkretnie ma ten nieszczęsny Michnik przepraszać?

Skoro ktos podal link do ksiazki RAZ'a to moze podam częsciowo za nią:
- w 1990 roku glosowal, a wręcz zdecydowanie przemawiał przeciwko nacjonalizaji majątku po bylej PZPR (przejela go samowolnie SdRP, ktora oczywiscie jest zupelnie inną, nowoczesną partią),
- rownie stanowczo walczyl z probami odebrania przywilejow czlonkom SB,
- cyt. RAZ'a: "w tym samym roku 1990, w numerze „Gazety Wyborczej" z 13 grudnia, Adam Michnik zaapeluje o uchwalenie - oczywiście, że „jednym aktem", bo jakże by inaczej - ustawy o abolicji dla winnych wprowadzenia stanu wojennego... pardon, dla „architektów" stanu wojennego"
- "komisja Michnika" majaca nielimitowany i nienadzorowany dostep do archiwow MSW, a wg wielu majaca mozliwosci niszczenia i wynoszenia tychze akt,
- a nastepnie zdecydowany sprzeciw wobec powstania IPN'u i jego prokuratorom.

Mało?

Ostatnio edytowany przez nosty (2011-04-20 14:04:11)

528

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Nosty

Ad1. Nie odbyło się głosowanie w tej sprawie więc Michnik nie mógł głosować przeciw. Projekt ustawy został wycofany. Co do wystąpień to poproszę o linki do źródeł. Bo na razie to podejrzewam, że powtarzasz mity z psychiatryka24.

Ad2. Jego prawo mieć takie zdanie, tu się akurat z nim nie zgadzam, ale rozumiem jego powody.

Ad3. Przejrzałem archiwum wyborczej z tego dnia i po prostu kłamiesz. Nie ma z tego dnia ani jednego artykułu podpisanego przez Michnika. Co więcej nie wydrukowano w tym numerze żadnego artykułu nawołującego do uchwalenia abolicji za stan wojenny.

Ad4. Ktoś widział jak wynosił i niszczył? Czy to kolejny mit rodem z psychiatryka24

Ad5. Co do IPN'u to popieram jego stanowisko w 100%, w sensie Michnika stanowisko.

Ostatnio edytowany przez General_Specific (2011-04-20 16:04:50)

529

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

przepraszam General_Specific, ale strzelasz kłamstwami prosto "z dupy". Nie będę Ci przeto tu udowadniał co za bzdury wypisujesz, bo wystarczy, że sięgniesz po kilka rzetelnych książek (wyłączając brednie z kolekcji "Biblioteka Gazety Wyborczej") dotyczących najnowszej historii Polski i dojdziesz do wniosku jaka ofiara manipulacji medialnej jesteś. Zresztą nie ma sensu sprowadzać Cię teraz z manowców, poczekajmy jeszcze pare latek a sam dojdziesz do ciekawych wniosków.


1. Bardzo ciekawe spostrzeżenie, uchwycone przypadkowo wieczorem pod pewna warszawską rozgłośnią:

http://www.youtube.com/watch?v=bASe_lNOc0Q&playnext=1&list=PL7C1C80D368A23D4B

ręce opadają, przeca to Wielka Trójka, kształtująca światopoglądy w tym kraju...


2. Fragment wywiadu Michnika z tego roku dla gazeciora z Moskwy "Komsomolskaja Prawda"

„Oczywiście część naszego społeczeństwa jest chora na rusofobię i ksenofobię. Cóż, wolność jest dla wszystkich, dla zdolnych/mądrych, głupców i dla swołoczy. Są idioci, którzy twierdzą, że niepodległej Polski nie ma, a jest niemiecko-rosyjski projekt. To ludzie z ogrodu zoologicznego i szaleńczym kompleksem antyrosyjskim."

gratuluje....

3. polecam obejrzeć i wysłuchać cały wywiad w częściach z Kazikiem i Szechterem w Roxy FM, fajne refleksje się nasuwają. Przy okazji jakich to rzetelnych i świetnych młodych dziennikarzy w kraju mamy...
Rzygać się po prostu chce...

http://www.youtube.com/watch?v=WoF7dedKlLQ&feature=fvwrel

gep/lamers^dial

530

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Gepard:
Ad 1: Wszyscy wsiadają do jednego samochodu. To ma ich obciążać w jakiś sposób?

Ad 2: Michnik ma barwny styl wypowiedzi, nie on jeden.

Ad 3: Michnik od dawna głosił (i nadal głosi) że akta bezpieki powinny być otwarte dla wszystkich, albo zamknięte dla wszystkich. W tej chwili jest tak że kolegium IPNu sankcjonuje kto i w jakim zakresie może te akta przeglądać, a część z tego powstaje na bieżące zapotrzebowanie polityczne.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

531

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

I co ten Michnik w wywiadzie takiego zlego powiedzial? Nie rozumiem Twojej intencji, Gepard.
Czyzbys nalezal do tej grupy "ludzi z ogrodu zoologicznego"? Od czego chcesz wymiotowac bo mi jako niesplamionemu chce sie wlasnie po takich postach.
Przykro mi oraz zal mnie ogarnia z powodu spoleczenstwa jakie mamy. Wieczne teorie spiskowe.

532

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

General_Specific napisał/a:

Ad1. .....Co do wystąpień to poproszę o linki do źródeł. Bo na razie to podejrzewam, że powtarzasz mity z psychiatryka24.

No nie ma chyba niczego bardziej zabawnego niż widok wytresowanych w matrixie "Wyborczej" mitomanów, zarzucających innym mitomanię. Co do linki, to nie trzeba długo szukać, bo esencja oddająca ducha "wiekopomnego" wystąpienia Michnika, znajduje się nawet w tak "trudno dostępnym" miejscu jak wiki.

http://pl.wikiquote.org/wiki/Adam_Michnik

Dla pełnego wyrobienia sobie opinii w tym zakresie polecam poszukać i poczytać jaki był odzew ofiar komunizmu na to wystąpienie. Ale z tym to już chyba kolega General_Specific sobie poradzi?

General_Specific napisał/a:

Ad2. Jego prawo mieć takie zdanie, tu się akurat z nim nie zgadzam, ale rozumiem jego powody.

No ja na ten przykład się z nim również nie zgadzam, jakkolwiek dla odmiany, nie rozumiem jego powodów. Chociaż biorąc pod uwagę środowisko w jakim się wychowywał, to nie jest wcale takie dziwne.

General_Specific napisał/a:

Ad3. Przejrzałem archiwum wyborczej z tego dnia i po prostu kłamiesz. Nie ma z tego dnia ani jednego artykułu podpisanego przez Michnika. Co więcej nie wydrukowano w tym numerze żadnego artykułu nawołującego do uchwalenia abolicji za stan wojenny.

Zanim zarzucisz kłamstwo innym to przygotuj się lepiej ze znajomości swojej ulubionej gazety i mechanizmów w niej funkcjonujących. Problem polega na tym, że te całe archiwum to można o kant tyłka potłuc. Zresztą co tu się dziwić, jaka gazeta, takie archiwum. Z 95 artykułów które się ukazały tego dnia, zdecydowana większość nie jest w ogóle imiennie podpisana lub podpisana inicjałami. Poza tym artykuł mógł być redakcyjny, a Michnik mógł tylko wypowiedzieć w nim swoją opinię. Jednak znając upodobanie Wyborczej do pisania laurek Jaruzelowi w każdą rocznicę stanu wojennego, to polecam zapoznanie się z poniższym artykułem z tego numeru. Oczywiście poszło to na jedynce.

http://szukaj.wyborcza.pl/Archiwum/1,0, … dnia,.html

Artykuł jest płatny, a ja nie zamierzam płacić tym macherom od indoktrynacji ani grosza, ale zapewne kolega ma dostęp do artykułu, lub ewentualnie jako stały czytelnik chętnie zapłaci i nie omieszka podzielić się z nami zdobytą wiedzą. Prawda? Ja w każdym bądź razie w tym wypadku stawiam na prawdomówność Ziemkiewicza, bo tym załganym pseudodziennikarzom z Wyborczej to już chyba wierzą tylko niemowlęta.

General_Specific napisał/a:

Ad4. Ktoś widział jak wynosił i niszczył? Czy to kolejny mit rodem z psychiatryka24

Oczywiście, że nikt nie widział bo Adaś przecież wszedł tam jako jeden z pierwszych polityków i przeprowadził sobie taką małą, prywatną i nielegalną lustrację. Poczytał sobie i przeraził się biedaczyna tym co tam było. Zresztą czyż to nie zastanawiające, że z teczki największego przyjaciela Michnika, czyli prof. Geremka, zostały tylko okładki? Ciekawe komu tak zależało na zniszczeniu tych akt? Zresztą Wałęsa idąc w ślady Michnika też sobie trochę poczytał akt na swój temat i tak się zapamiętale zaczytał, że wyparowało trochę stron. I czy ktoś widział jak niszczył? Oczywiście, że nie, a stron po prostu nie ma. No czysta magia.

General_Specific napisał/a:

Ad5. Co do IPN'u to popieram jego stanowisko w 100%, w sensie Michnika stanowisko.

Biorąc pod uwagę co czytasz, w ogóle mnie to nie dziwi.

No i na koniec tak ogólnie w sprawie "Michnikowszczyzny" Ziemkiewicza. Moim skromnym zdaniem ta książką jest napisana do bólu (bulu - dla wyborców Komorowskiego) konkretnie i koherentnie. Ziemkiewicz punktuje tam bezlitośnie całe te załgane towarzystwo i dlatego dostają piany na ustach i go tak nienawidzą. Do rozpuku bawią mnie ludzie, którzy to niby książkę czytali i twierdzą, że jest tam pełno fałszu. Natomiast jak poprosić o konkrety, to odsyłają do dającego odpór gotowca, przygotowanego, a jakże by inaczej, przez Wyborczą. Ze swojej strony mogę tylko książkę polecić. Otwiera ona oczy nawet największym fanom Michnika i "Wyborczej" i jest niezbędną lekturą do zrozumienia obecnego stanu naszego kraju.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2011-04-20 19:32:03)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

533

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mazi napisał/a:

Od czego chcesz wymiotowac bo mi jako niesplamionemu chce sie wlasnie po takich postach.
Przykro mi oraz zal mnie ogarnia z powodu spoleczenstwa jakie mamy. Wieczne teorie spiskowe.

Rzygać mi sie chce na takie dziennikarzyny, jak te dwie śmieszne persony z Roxy FM (tak jak pisałem, proszę obejrzeć reszte częsci tego wywiadu.) Btw. Mazi, śmieszy mnie takie ślepe trwanie w Matrixie ( czyt. Michniksie) jakiego w tym wątku tak bezkrytycznie bronisz.

PunBB bbcode test

Ostatnio edytowany przez gepard (2011-04-20 19:32:34)

gep/lamers^dial

534

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie bronie. Chcialbym sie tylko dowiedziec dlaczego uwazasz, ze nie ma niepodleglej Polski, ze kraj jest zalezny od Rosji i Niemiec. Oraz dlaczego ci prawi i najwieksi patrioci z PISu nie glosza jako haslo wyborcze, ze upublicznia (czytaj wszystko bedzie dostepne dla wszystkich) to co zostalo w IPN?

535

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:
General_Specific napisał/a:

Ad1. .....Co do wystąpień to poproszę o linki do źródeł. Bo na razie to podejrzewam, że powtarzasz mity z psychiatryka24.

No nie ma chyba niczego bardziej zabawnego niż widok wytresowanych w matrixie "Wyborczej" mitomanów, zarzucających innym mitomanię. Co do linki, to nie trzeba długo szukać, bo esencja oddająca ducha "wiekopomnego" wystąpienia Michnika, znajduje się nawet w tak "trudno dostępnym" miejscu jak wiki.

http://pl.wikiquote.org/wiki/Adam_Michnik

Dla pełnego wyrobienia sobie opinii w tym zakresie polecam poszukać i poczytać jaki był odzew ofiar komunizmu na to wystąpienie. Ale z tym to już chyba kolega General_Specific sobie poradzi?

No i z tych słów się wycofał i za nie przeprosił. Każdemu zdarzy się czasem coś chlapnąć, ale tylko Michnikowi to na grobie chyba wykują

atari classic napisał/a:
General_Specific napisał/a:

Ad4. Ktoś widział jak wynosił i niszczył? Czy to kolejny mit rodem z psychiatryka24

Oczywiście, że nikt nie widział bo Adaś przecież wszedł tam jako jeden z pierwszych polityków i przeprowadził sobie taką małą, prywatną i nielegalną lustrację. Poczytał sobie i przeraził się biedaczyna tym co tam było. Zresztą czyż to nie zastanawiające, że z teczki największego przyjaciela Michnika, czyli prof. Geremka, zostały tylko okładki? Ciekawe komu tak zależało na zniszczeniu tych akt? Zresztą Wałęsa idąc w ślady Michnika też sobie trochę poczytał akt na swój temat i tak się zapamiętale zaczytał, że wyparowało trochę stron. I czy ktoś widział jak niszczył? Oczywiście, że nie, a stron po prostu nie ma. No czysta magia.

No czysta magia, ale jak widać nazwiska czarodziejów są z góry ustalone. Ale może jakiś skrawek dowodu? Eee, tam, te skrawki też pewnie zniszczyli

atari classic napisał/a:
General_Specific napisał/a:

Ad5. Co do IPN'u to popieram jego stanowisko w 100%, w sensie Michnika stanowisko.

Biorąc pod uwagę co czytasz, w ogóle mnie to nie dziwi.

No i na koniec tak ogólnie w sprawie "Michnikowszczyzny" Ziemkiewicza. Moim skromnym zdaniem ta książką jest napisana do bólu (bulu - dla wyborców Komorowskiego) konkretnie i koherentnie. Ziemkiewicz punktuje tam bezlitośnie całe te załgane towarzystwo i dlatego dostają piany na ustach i go tak nienawidzą. Do rozpuku bawią mnie ludzie, którzy to niby książkę czytali i twierdzą, że jest tam pełno fałszu. Natomiast jak poprosić o konkrety, to odsyłają do dającego odpór gotowca, przygotowanego, a jakże by inaczej, przez Wyborczą. Ze swojej strony mogę tylko książkę polecić. Otwiera ona oczy nawet największym fanom Michnika i "Wyborczej" i jest niezbędną lekturą do zrozumienia obecnego stanu naszego kraju.

Parafrazując, powiem że Michnikowszczyzna to właśnie taki gotowiec, przygotowany dla ludzi którzy to niby uważają że się orientują w temacie, ale po zapytaniu o szczegóły odsyłają do książki. Konkretnie i koherentnie to niestety, ona się nadaje do niewielu rzeczy.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

536

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Mazi: Piszesz, że ludzie tacy jak ja wszędzie widzą teorię spisku. A wytłumacz mi proszę, przykładowo taką rzecz. Dlaczego w "Wolnej i niezawisłej Polsce", gdy jakiś prawicowy dziennikarz zaczyna kręcić się wokół spraw związanych z działalnością Samodzielnej Grupy "D" Departamentu IV MSW z czasów PRL, otrzymuje po krótkim czasie pogróżki, zadziwiająco szybko zaczyna się jego osobą interesować dzisiejsze MSW i Policja. Zaczyna mu się uprzykrzać życie na wszelkie mozliwe sposoby i robi sie wszystko by zniechęcić go do szperania w działalności takich szumowin jak Piotrowski i spółka??? Niby demokracja, niby wolność dana narodowi, ale jak co do czego to "zamordyzm"?. Piszesz, że Polska nie jest zależna od Moskwy? Naród może nie, ale "elity polityczne" są zakładnikami tych tysięcy teczek wywiezionych do Moskwy gdy reżim Jaruzela upadał. A o izolacji ze strony Niemiec, juz zupełnie nie wspomnę, bo chyba każdy wie jaka jest doktryna niemiecka w polityce i ekonomii. Maksymalnie podzielic i osłabić kraj, który uważa się za przeciwnika gospodarczego i w dalekosiężnej wizji politycznej, strefę swoich przyszłych wpływów. Przypomnij sobie, kto stoi za rozpadem i podziałem byłej Jugosławii.

Ostatnio edytowany przez gepard (2011-04-20 19:50:10)

gep/lamers^dial

537

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No ale nie odpowiedziales na moje pytania.
To ze ktos dostaje pogrozki to w naszym kraju normalka, z drugiej strony rowniez - wystarczy zaczac sie krecic przy radiu maryja i zaczac zadawac niewygodne pytania. Przyklad pierwszy z brzegu: co sie stalo z pieniedzmi ze zbiorki na cegielki, ktore mialy wspomoc stocznie gdanska oraz pracownikow?
Takie sprawy powinna zalatwiac policja, koniec kropka.
To nie Niemcy oslabiaja nasz karaj tylko Polacy poprzez takie bezsensowne opluwanie i ciagly spory na tematy z przed 22 lat.
Ujawnic zasoby IPN i po sprawie. Dlaczego nie ma takiej checi z prawej strony?

538

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mazi napisał/a:

wystarczy zaczac sie krecic przy radiu maryja i zaczac zadawac niewygodne pytania. Przyklad pierwszy z brzegu: co sie stalo z pieniedzmi ze zbiorki na cegielki, ktore mialy wspomoc stocznie gdanska oraz pracownikow?

To co się wtedy dzieje, kiedy ktoś zada takie pytanie? Coś podobnego do tego, co stało się z Prezesem NIK, Walerianem Pańko? Czy też może wiesza się w monitorowanej 24h/dobę celi więziennej? Albo popełnia samobójstwo strzelając sobie trzykrotnie w brzuch z odległości jednego metra (raz przy tym chybiając)?
Ja Cię w sumie rozumiem, bo sam mam za sobą ten etap, w którym zdawało mi się, że kościół jest największym przeciwnikiem wolności. Młodzi ludzie mają tendencję do utożsamiania wolności ze swobodą seksualną, więc kościół jawi im się jako jej największy wróg, a lewica - jako jej obrońca. Dopiero potem, kiedy hormony nieco się uspokoją, zaczyna się rozumieć, że wolność polega na czym innym niż rozpięty rozporek, a prawdziwy wróg jest zupełnie gdzie indziej. Wtedy te kilka milionów zebranych przez Rydzyka z emerytek przestaje spędzać sen z oczu, a zaczyna się dostrzegać raczej te osiemset miliardów długów zaciągniętych na nasze konto przez kolejne rządy "demokratycznego państwa prawa, urzeczywistniającego zasady sprawiedliwości społecznej". A tym na pewno policja się nie zajmie.

Ujawnic zasoby IPN i po sprawie. Dlaczego nie ma takiej checi z prawej strony?

Z prawej strony? Z jakiej prawej strony? O ile mnie pamięć nie myli, ustawa lustracyjna została uchwalona na wniosek Janusza Korwin-Mikke w 1992r., a rząd premiera Olszewskiego, który przystąpił do jej realizacji, został natychmiast utrącony z inicjatywy agenta Bolesława. To z której strony nie ma chęci ujawnienia? Z prawej?

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

539

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:

No nie ma chyba niczego bardziej zabawnego niż widok wytresowanych w matrixie "Wyborczej" mitomanów, zarzucających innym mitomanię......
Zanim zarzucisz kłamstwo innym to przygotuj się lepiej ze znajomości swojej ulubionej gazety

Odezwał się agent Smith :)

Z czego wnioskujesz, że to "ulubiona" gazeta tych, którzy się z tobą nie zgadzają  ? I że są wytresowani ?
Czy twoje źródła wiedzy Cie nie tresują w przeciwna stronę ? Bo przecież taka teza jest równie uprawniona.
Nie...o co ja pytam...przecież nacjonalistyczno-rusofobiczne-katolickie poglądy są trendy. Czemu najwieksze zadymy
robią Ci, którzy chowają się za krzyżem ? Bo zawsze wtedy można powiedzieć, że to atak na wiarę i krzyczeć "biją nas za krzyż" a my przecież kochamy wszystkich. Fakt...kochają, ale jakoś "inaczej" niż można by się spodziewać.

Może czas załadować program "myślę sam" ?

540

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Simius napisał/a:
mazi napisał/a:

wystarczy zaczac sie krecic przy radiu maryja i zaczac zadawac niewygodne pytania. Przyklad pierwszy z brzegu: co sie stalo z pieniedzmi ze zbiorki na cegielki, ktore mialy wspomoc stocznie gdanska oraz pracownikow?

To co się wtedy dzieje, kiedy ktoś zada takie pytanie? Coś podobnego do tego, co stało się z Prezesem NIK, Walerianem Pańko? Czy też może wiesza się w monitorowanej 24h/dobę celi więziennej? Albo popełnia samobójstwo strzelając sobie trzykrotnie w brzuch z odległości jednego metra (raz przy tym chybiając)?

Niewygodne pytania są zawsze ryzykowne, tylko ryzyko bywa inne - raz można po twarzy dostać, raz skończyć w kostnicy za przeproszeniem. Jednak jeśli chce się z kimkolwiek wiązać śmierć np. Pana Pańko, to trzeba jakiekolwiek, choćby poszlaki, przedstawić.

Simius napisał/a:

Ujawnic zasoby IPN i po sprawie. Dlaczego nie ma takiej checi z prawej strony?

Z prawej strony? Z jakiej prawej strony? O ile mnie pamięć nie myli, ustawa lustracyjna została uchwalona na wniosek Janusza Korwin-Mikke w 1992r., a rząd premiera Olszewskiego, który przystąpił do jej realizacji, został natychmiast utrącony z inicjatywy agenta Bolesława. To z której strony nie ma chęci ujawnienia? Z prawej?

Rząd Olszewskiego uwalono bo uchwalono nie ustawę ale uchwałę sejmu która była kompletną grandą: to czy ktoś został 'wciągnięty na listę' zależało jedynie od politycznej decyzji ministra. Żadnych kryteriów, możliwości odwołania ani odpowiedzialności. Lustrację można przeprowadzać na wiele sposobów, ale to był akurat najgorszy możliwy.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

541

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

No czysta magia, ale jak widać nazwiska czarodziejów są z góry ustalone. Ale może jakiś skrawek dowodu? Eee, tam, te skrawki też pewnie zniszczyli

Tak żeby wszyscy wiedzieli o czym mówimy to kilka faktów o tzw. komisji Michnika.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Michnika

Oczywiście dowodów nie ma, bo komisja pracowała w tak skandaliczny, z punktu widzenia historycznego, sposób, że Michnik mógł zniszczyć bez jakiejkolwiek kontroli co tylko chciał. Natomiast w to, że Wałesa ukradł i zniszczył kwity na siebie, nie wierzą już tylko wiewiórki i to w dodatku ślepe, bo nawet Wyborcza i TVN nie próbują się kompromitować i robić ludziom wodę z mózgu w tym temacie. Dowody na to są jednoznaczne.

Adam Klobukowski napisał/a:

Parafrazując, powiem że Michnikowszczyzna to właśnie taki gotowiec, przygotowany dla ludzi którzy to niby uważają że się orientują w temacie, ale po zapytaniu o szczegóły odsyłają do książki. Konkretnie i koherentnie to niestety, ona się nadaje do niewielu rzeczy.

Obawiam się, że to nie parafraza tylko zwykłe odwracanie kota ogonem. Jest to co prawda bardzo popularna i łatwa metoda (dlatego bardzo często nadużywana), jednak z reguły świadcząca o braku argumentów osoby która ją stosuje.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2011-04-20 22:17:52)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

542

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Z czego wnioskujesz, że to "ulubiona" gazeta tych, którzy się z tobą nie zgadzają  ? I że są wytresowani ?
Czy twoje źródła wiedzy Cie nie tresują w przeciwna stronę ? Bo przecież taka teza jest równie uprawniona.
Nie...o co ja pytam...przecież nacjonalistyczno-rusofobiczne-katolickie poglądy są trendy. Czemu najwieksze zadymy
robią Ci, którzy chowają się za krzyżem ? Bo zawsze wtedy można powiedzieć, że to atak na wiarę i krzyczeć "biją nas za krzyż" a my przecież kochamy wszystkich. Fakt...kochają, ale jakoś "inaczej" niż można by się spodziewać.

Może czas załadować program "myślę sam" ?

Czas załadować program myślę sam? Doprawdy? I kto to pisze? :lol: :lol: :lol: <-- tak to nie pomyłka, to 3 lole.  Nie ma co, rozbawiłeś mnie do łez. Niezorientowanym w temacie polecam lekturę wszystkich postów kolegi BartoszaP w tym wątku. I w dodatku jak zwykle musi być o krzyżu. My tu wszyscy o Michniku, a ty wyjeżdżasz z krzyżem. I to ponoć katolicy mają obsesję na punkcie krzyża. No chyba, że znowu czegoś nie zrozumiałeś?

Ostatnio edytowany przez atari classic (2011-04-20 22:39:43)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

543

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

Niewygodne pytania są zawsze ryzykowne, tylko ryzyko bywa inne - raz można po twarzy dostać, raz skończyć w kostnicy za przeproszeniem.

I o tę drobną różnicę w ryzyku właśnie chodzi. Od jednych można najwyżej wziąć po twarzy, a od drugich - bilet w jedną stronę na ostatnią podróż.

Jednak jeśli chce się z kimkolwiek wiązać śmierć np. Pana Pańko, to trzeba jakiekolwiek, choćby poszlaki, przedstawić.

A któżby chciał z kimkolwiek wiązać śmierć Waleriana Pańki? To całkiem naturalna śmierć była. Kierowca Pańki uprzejmie zmarł wkrótce po skazującym wyroku. Dwaj policjanci, którzy jako pierwsi byli na miejscu wypadku, utopili się na rybach w płytkiej wodzie. Ekspert badający wypadek zupełnie naturalnie zginął. Policyjny raport gdzieś przepadł. To się zdarza przecież. Wiadomo, jaki burdel ma policja w papierach. A Ty tu o jakichś poszlakach. Ot, wypadek jak tysiące innych. "Pan Zajcew przedawkował w swoim mieszkaniu leki nasercowe".

Rząd Olszewskiego uwalono bo uchwalono nie ustawę ale uchwałę sejmu która była kompletną grandą: to czy ktoś został 'wciągnięty na listę' zależało jedynie od politycznej decyzji ministra. Żadnych kryteriów, możliwości odwołania ani odpowiedzialności. Lustrację można przeprowadzać na wiele sposobów, ale to był akurat najgorszy możliwy.

Niezależnie od Twojego poglądu na przyczyny odwołania rządu Olszewskiego i jakość uchwały lustracyjnej Sejmu, nie można powiedzieć, że akurat z prawej strony nie ma chęci ujawnienia zasobów IPN.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

544

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:

No chyba, że znowu czegoś nie zrozumiałeś?

Zrozumiałem, że nie odpowiedziałeś na pytanie czy twoje ulubione media Ciebie nie manipulują ? Nie odpowiedziałeś też na pytanie na jakiej podstawie twierdzisz, że Wyborcza, to ulubiona gazeta twoich adwersarzy. Uciekasz od odpowiedzi na to. Czy też musimy przyjąć jako aksjomat, że jesteś nieomylny, bezstronny i uczciwy moralnie. Oczywiście tak, bo nie czytasz Wyborczej i nie oglądasz TVN. I to jest argument....Ci co czytają i oglądają są zmanipulowani. Czemu ? Bo Ty tak uważasz.

atari classic napisał/a:

bo nawet Wyborcza i TVN nie próbują się kompromitować i robić ludziom wodę z mózgu w tym temacie.

Co do obesesji, to czy powyższy cytat świadczy o jakowejś ? Bo używasz go jak mantry. Podaj nam proszę przykład mediów, które należy czytać/oglądać/słuchać bo przedstawiają prawdę i tylko prawdę o wszystkich. Nawet o sobie. I najlepiej aby to były media neutralne światopoglądowo aby nikt nie został posądzony o jakąś fobię i uprzedzenia wobec nich. I żeby nie były założone za pieniądze zagarnięte podczas transformacji ustroju.

atari classic napisał/a:

Obawiam się, że to nie parafraza tylko zwykłe odwracanie kota ogonem. Jest to co prawda bardzo popularna i łatwa metoda (dlatego bardzo często nadużywana), jednak z reguły świadcząca o braku argumentów osoby która ją stosuje.

Przeczytaj, przemyśl i "przyłóż" do siebie. Oczywiście nie pasuje....czemu nie jestem zaskoczony....dla niezorientowanych polecam klasyczne teksty atari classic, które wkrótce wejdą do kanonu prozy politycznej omawianej z uczniami w szkołach jako wzór erudycji :) :) :) :) <- to nie błąd 4 Lole .... jestem lepszy

545

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

General_Specific napisał/a:

@Nosty
Ad1. Nie odbyło się głosowanie w tej sprawie więc Michnik nie mógł głosować przeciw. Projekt ustawy został wycofany. Co do wystąpień to poproszę o linki do źródeł. Bo na razie to podejrzewam, że powtarzasz mity z psychiatryka24.

Może faktycznie pomyliłem głosowania. Sprawdzę. Co do wystąpienia w tej sprawie, to zaraz poszukam w archiwum Sejmu, to chyba akurat łatwo sprawdzić.

General_Specific napisał/a:

Ad2. Jego prawo mieć takie zdanie, tu się akurat z nim nie zgadzam, ale rozumiem jego powody.

Wielu ludzi ma do czegos prawo i robi to zgodnie z prawem, co nie znaczy ze nie powinni za to pozniej przeprosic.
Ja nie miałem podać przykladow lamania prawa przez Michnika.

General_Specific napisał/a:

Ad3. Przejrzałem archiwum wyborczej z tego dnia i po prostu kłamiesz. Nie ma z tego dnia ani jednego artykułu podpisanego przez Michnika. Co więcej nie wydrukowano w tym numerze żadnego artykułu nawołującego do uchwalenia abolicji za stan wojenny.

Nie kłamię. Jeśli już to RAZ, ktorego cytowałem. I też nie kłamał, tylko najwyzej pomylił roczniki. Lub pomyłka jest w archiwum GW. Rzeczony artykul to "W imię przebaczenia". Wg GW z 1991-12-13.
http://wyborcza.pl/1,101404,7164844,W_i … ia___.html

Cyt.:
"Zwracam się do Posłów Sejmu Rzeczypospolitej, by uznając w imię prawdy stan wojenny za nielegalny uchwalili ustawę abolicyjną dla jego architektów, którzy byli zarazem architektami Okrągłego Stołu."

Akapit wcześniej przytacza słowa Jaruzelskiego na temat stanu wojennego i opatruje komentarzem: "Słyszę w tych słowach ton żalu za krzywdy wyrządzone podczas stanu wojennego."

I "ton żalu" wystarcza Michnikowi zeby rozgrzeszyc "architekta" i odpuscic mu winy.

General_Specific napisał/a:

Ad4. Ktoś widział jak wynosił i niszczył? Czy to kolejny mit rodem z psychiatryka24

Wystarczy ze mial swobodny dostep. To juz jest naruszenie wszelkich zasad bezpieczenstwa. Ciekawe podejscie: najpierw samemu przejrzec a potem glosno grzmiec ze nalezy zapieczetowac i nie otwierac.

General_Specific napisał/a:

Ad5. Co do IPN'u to popieram jego stanowisko w 100%, w sensie Michnika stanowisko.

No ja sie domyslam ze popierasz Michnika stanowisko w wiekszosci kwestii, skoro go bronisz i uwazasz ze nie ma za co przepraszac. Generalnie dyskusja jest troche bezcelowa, bo mamy rozne spojrzenie na te same fakty i ich ocene. Mozna ustalić fakty i źródła, ale nie mozna sie spierac o to czy ktos powinien za nie przeprosic czy nie, czyli co jest MORALNIE (a nie prawnie) naganne lub niewłaściwe względem innych.

ŚP. prezydent Kaczynski łyknął kiedyś gładko publiczne nazwanie jego żony "czarownicą" i tez nie żądał przeprosin. Pewnie są ludzie, ktorym można dac w morde, zbluzgać i nasikac na buty i tez nie bedą żądać przeprosin, a jeszcze przyznają order :P Ciężko się o to spierac...

Ostatnio edytowany przez nosty (2011-04-21 07:06:17)

546

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dopiero teraz wczytalem sie w tekst atari classic, ktory przytacza ze i 13 grudnia 1990r. ukazal sie art. na temat stanu wojennego (co akurat nie jest dziwne) i byl pewnie napisany tak by rozgrzeszac i tlumaczyc "architektow" tegoz stanu (co powinno dziwic w ustawch Michnika, a czemu dziwne nie jest, jest probuje zrozumiec i wyjasnic np RAZ w przytaczanej wczesniej ksiazce).

Z tego co pamietam, to Michnik (lub ktos z jego redaktorow) regularnie prawie co rok 13 grudnia pisze artykuly w podobnym tonie...

Ostatnio edytowany przez nosty (2011-04-21 08:08:23)

547

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@ Atari classic

I tu cię mam, ja w przeciwieństwie do ciebie nie mam oporu przed płaceniem Michnikowi. Załączam artykuł, przeczytaj i powiedz gdzie tam widzisz nawoływanie do abolicji i ułaskawienia. Jeśli znajdziesz to pokarz, jak nie znajdziesz to przeproś

Post's attachments

__szukaj.wyborcza.pl_Archiwum_2029040,0,6044974,19901213RP-DGW,13_grudnia,.pdf 81.91 kb, liczba pobrań: 4 (od 2011-04-21) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

548

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

General_Specific napisał/a:

@ Atari classic

I tu cię mam, ja w przeciwieństwie do ciebie nie mam oporu przed płaceniem Michnikowi. Załączam artykuł, przeczytaj i powiedz gdzie tam widzisz nawoływanie do abolicji i ułaskawienia. Jeśli znajdziesz to pokarz, jak nie znajdziesz to przeproś

Ale wiesz ze wklejajac pdfa pozbawiasz Adama Michnika dochodow? ;)
A on przeciez musi miec kase na procesy :)

I skoro chcesz to ja wskazuję gdzie nawołuje (choc niejawnie) do abolicji dla generala:
"W przeddzień rocznicy generał Jaruzelski powiedział: "przepraszam". (...) Jaruzelskiego rozliczy historia. Wszystkich nas rozliczy historia."

NIE. Niektórych powinny rozliczyć sądy!

Ostatnio edytowany przez nosty (2011-04-21 08:13:52)

549

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

No czysta magia, ale jak widać nazwiska czarodziejów są z góry ustalone. Ale może jakiś skrawek dowodu? Eee, tam, te skrawki też pewnie zniszczyli

Tak żeby wszyscy wiedzieli o czym mówimy to kilka faktów o tzw. komisji Michnika.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Michnika

Oczywiście dowodów nie ma, bo komisja pracowała w tak skandaliczny, z punktu widzenia historycznego, sposób, że Michnik mógł zniszczyć bez jakiejkolwiek kontroli co tylko chciał. Natomiast w to, że Wałesa ukradł i zniszczył kwity na siebie, nie wierzą już tylko wiewiórki i to w dodatku ślepe, bo nawet Wyborcza i TVN nie próbują się kompromitować i robić ludziom wodę z mózgu w tym temacie. Dowody na to są jednoznaczne.

Jako ze chyba wszyscy chcemy żyć w państwie prawa żądam dowodów. Bez nich nie to tylko opluwanie ludzi. Z komisji Michnika jest sprawozdanie, i to nie jest tak że on sobie wszedł i robił co chciał. O teczce Wałęsy wiadomo tyle że brakuje w niej kilku kartek, ale tego kto i kiedy je usunął - nie wiadomo

atari classic napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

Parafrazując, powiem że Michnikowszczyzna to właśnie taki gotowiec, przygotowany dla ludzi którzy to niby uważają że się orientują w temacie, ale po zapytaniu o szczegóły odsyłają do książki. Konkretnie i koherentnie to niestety, ona się nadaje do niewielu rzeczy.

Obawiam się, że to nie parafraza tylko zwykłe odwracanie kota ogonem. Jest to co prawda bardzo popularna i łatwa metoda (dlatego bardzo często nadużywana), jednak z reguły świadcząca o braku argumentów osoby która ją stosuje.

Nie, po prostu wszystko co powiesz może zostać użyte przeciwko tobie. To że nie ja tu coś napisałem tylko posiłkuję się czyimś tekstem, nie zmienia wagi argumentu. Tak samo z książką Ziemkiewicza.

Simius napisał/a:
Adam Klobukowski napisał/a:

Jednak jeśli chce się z kimkolwiek wiązać śmierć np. Pana Pańko, to trzeba jakiekolwiek, choćby poszlaki, przedstawić.

A któżby chciał z kimkolwiek wiązać śmierć Waleriana Pańki? To całkiem naturalna śmierć była. Kierowca Pańki uprzejmie zmarł wkrótce po skazującym wyroku. Dwaj policjanci, którzy jako pierwsi byli na miejscu wypadku, utopili się na rybach w płytkiej wodzie. Ekspert badający wypadek zupełnie naturalnie zginął. Policyjny raport gdzieś przepadł. To się zdarza przecież. Wiadomo, jaki burdel ma policja w papierach. A Ty tu o jakichś poszlakach. Ot, wypadek jak tysiące innych. "Pan Zajcew przedawkował w swoim mieszkaniu leki nasercowe".

Nie zrozumiałeś mnie. Nie twierdzę że śmierć Pana Pańki była przypadkowa. Lecz skoro została tu wywołana, pytam się kto ma być za nią (wedle wywołującego) odpowiedzialny.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

550

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

simius napisał/a:

Dopiero potem, kiedy hormony nieco się uspokoją, zaczyna się rozumieć, że wolność polega na czym innym niż rozpięty rozporek

No bez takich prosze. Czy to, ze chcac rozliczyc tego zlodzieja rydzyka i opowiedziec owieczkom o wielkiej defraudacji jest spowodowane hormonami i mysleniem przez rozporek?! Litosci czlowieku. Zadalem niewygodne pytanie, ze odwracasz dyskusje w ten sposob?

simius napisał/a:

Z prawej strony? Z jakiej prawej strony? O ile mnie pamięć nie myli, ustawa lustracyjna została uchwalona na wniosek Janusza Korwin-Mikke w 1992r., a rząd premiera Olszewskiego, który przystąpił do jej realizacji, został natychmiast utrącony z inicjatywy agenta Bolesława. To z której strony nie ma chęci ujawnienia? Z prawej?

Po raz kolejny musze podkreslic, ze roznica pomiedzy nami jest taka, ze ja mowie o terazniejszosci i przyszlosci a wy tylko o historii. Cos co zostalo kiedys spieprzone niech zostanie zrobione porzadnie dzis. Dostep do akt nie dla komisji tylko dla narodu. Wglad osobisty w IPN lub jescze lepiej dostep do calosci akt przez internet.
Dla dzisiejszej prawicy wygodneijsza niejawanosc tych dokumentow. Przeciez lepiej cos sfabrykowac i obrzucac blotem przeciez plebs i tak sie nie dowie jak jest naprawde. Uwierza krzykaczom.
Ciekaw jestem tych jednoznacznych dowodow niszczenia akt i kwitow przez Walese.