Temat: SIO2PC problem

Mam takie pytanko od dłuższego już czasu używam sio2pc na scalaku max232 i tak sobie mysle zeby zrobic sobie tez na 14c89(MC1489) i mam pytanie czym one się różnią bo np: na schemacie 14c89 można podlaczyc nóżkę 6 tegoz ukladu do grzyba w pin 6(DSR) lub 9(RI) czy ten tryb DSR jest jakis lepszy ???
I jeszcze jedno na sio2pc(max232) w qmegu 4.04 dziala mi tryb ultra(F) ale juz w Qmegu 4,3 by Gumi niedziala(U) :( wiecie moze czemu.
pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: SIO2PC problem

Bo 4.3 to po pierwsze zadne "by Gumi" (o czym kiedys pisalem), a po drugie jest to wersja 3.x ktorej numeracje zmienilem bo juz mi sie mylilo. Tak wiec wersja 4.04 jest pozniejsza (i zdecydowanie lepsza) od 4.3 i zawiera inne procedury szybkiej transmisji obslugujace takze tryb APE.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

3

Odp: SIO2PC problem

Pecus - to da sie na tym 3.x wlaczyc tryb ultra przez sio2pc(max232) lub na 1489 czy nie ??? bo próbowalem w przypadku sio2pc(max232) w programach ape118(DOS), ape98,ape2.0.4 i niechce a na sio2ide sie wlacza :) ale tylko pod stacja D1 a reszta juz niechce....
pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: SIO2PC problem

SIO2PC nie wykorzystuje sygnału DSR to podepnij do RI. A może max232 nie wydoli ???
Spróbuj z MAX232A  - jego szybsza wersja, kondziole 100nF a nie 22 uF.

Odp: SIO2PC problem

Nie jestem pewien, ale wersje Gumiego nie dzialaly z APE chyba dlatego, ze mialy podmienione procedury szybkiej transmisji z ultra na tomsa. Polecam +4.04 - leci jednoczesnie z tomsami i ultra (roznego typu)!!!

6

Odp: SIO2PC problem

Vasco - 4.04 to ja mam razem z innymi w jednym epromie ale wlasnie chcialem sie dowiedziec czemu nie dziala mi ten tryb ultra :) w 4,3(3x)b.G. i teraz chyba juz wiem...fenks..
Sukkor_benoth - sio2pc mam na MAX232IN bo innych u mnie na wsi nie ma (Gdańsk) :)
pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: SIO2PC problem

Hmmmm... u mnie na wsi (Bytom) jest :)