Temat: Jak to się robi u konkurencji :-)

http://www.tinyurl.pl/?qU5ngEhq

Dla potomnych gdy link zniknie
  to link do aukcji na "wiodącej platformie aukcyjnej" :) gdzie sprzedają wejściówki na Commodore Silesia Party.

A tak formalnie to miejsce party czyli Czeladź na Śląsku się nie znajduje :) :)

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2010-08-21 08:18:43)

2

Odp: Jak to się robi u konkurencji :-)

Zacny pomysł, na pewno dla organizatora lepiej.

3

Odp: Jak to się robi u konkurencji :-)

Rzeczywiście ciekawa sprawa, Silesia party w Zagłębiu :)

4

Odp: Jak to się robi u konkurencji :-)

A prawo (KW Art. 133 Wykroczenia przeciwko interesom konsumentów) mówi:
§ 1. Kto nabywa w celu odprzedaży z zyskiem bilety wstępu na imprezy artystyczne, rozrywkowe lub sportowe albo kto bilety takie sprzedaje z zyskiem, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Usiłowanie oraz podżeganie i pomocnictwo są karalne.
Ot, martwy przepis...

Edit: Choć sprzedaż za 39.99/50 trudno uznać  za zyskowną :D

Ostatnio edytowany przez mono (2010-08-21 09:12:32)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

5

Odp: Jak to się robi u konkurencji :-)

Ale to chyba organizator przedsprzedaje.

6

Odp: Jak to się robi u konkurencji :-)

A to co innego. Tak czy inaczej ten przepis nie ma tu zastosowania :) A nasunęło mi się to w gruncie rzeczy, jako ciekawostka bo uważam ten paragraf za co najmniej dziwny w dobie powszechnego i nieregulowanego handlu wszystkim.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

Odp: Jak to się robi u konkurencji :-)

Jaki zacny i nowatorski pomysł !? Ja tego próbowałem 10 lat temu i o ile pamiętam, nie było chętnych.

No i jak wejściówka za 50 zł sprzedawana za 40 zł jest 25% taniej to ja nie wiem...

Ostatnio edytowany przez Vasco/Tristesse (2010-08-22 19:10:58)

8

Odp: Jak to się robi u konkurencji :-)

Skąd 25% - to proste :)

Bilety sa tańsze o 20%, bo kosztują 40 zamiast 50. Z drugiej jednak strony, jesli ktoś nie kupi taniej czyli za 40 to będzie musiał kupić drożej o 25% w stosunku do ceny obniżonej. 25% brzmi lepiej niż 20% więc taka wartość znalazła się w opisie. Czyli marketing. Banki stosują podobne zagrania. Piszą że lokaty oprocentowane 12% a pożyczki 5%, potem zaś się okazuje że lokata to tylko 3% a pożyczka 20%.

9

Odp: Jak to się robi u konkurencji :-)

Urborg napisał/a:

... Piszą że lokaty oprocentowane 12% a pożyczki 5%, potem zaś się okazuje że lokata to tylko 3% a pożyczka 20%....

I potem mamy, że 5% > 12%.

A tak swoja drogą, gdy widzę reklamy gdzie wielkimi literami wbija się widzom właśnie tego typu równania, to zastanawiam się jaki sens ma wielka akcja reklamowo-edukacyjna promująca matematykę na maturze ?
Wiem, wiem...małymi literkami wielkości 3pt wyświetla się przez 2 sek., że to równanie dotyczy kwot wyliczonych "w przypadku gdy,... pod warunkiem, że.... i tylko w okresie od...do..., wyłącznie dla ....".
Tak czy inaczej ludzie są wzrokowcami i wtedy utrwala się oglądaczom takie głupoty.
U mojego syna w szkole nauczycielka matematyki twierdziła, że powierzchnia pustyń w Australii jest większa niz stepów w Ameryce Płd. bo w Australii jest 5% pustyń a w Ameryce tylko 3%. Podczas dyskusji, które oparły się o dyrekcję, stwierdziła, że taka ma być odpowiedź, bo tak jest w odpowiedziach w jej podręczniku nauczyciela.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2010-08-24 14:21:26)

Odp: Jak to się robi u konkurencji :-)

Przepraszam że nie na temat, BrtoszP , podczas wywiadówki w klasie mojego syna Pani nauczycielka stwierdziła że o tym do jakiej szkoły może złożyć podanie dany uczeń powinien decydować jego nauczyciel. Czyli chciałaby mieć nas w ręku.:)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

11

Odp: Jak to się robi u konkurencji :-)

W Australii pustynie to 5%?
Raczej 50%... ;)

12

Odp: Jak to się robi u konkurencji :-)

@nosty: te liczby rzuciłem tak z głowy.....w oryginale było też o Australii i Oceanii....

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2010-08-25 16:53:17)

13

Odp: Jak to się robi u konkurencji :-)

Relacja z Silesii Party, o której jest tu mowa: http://www.riversedge.pl/silesia_party_4

http://www.riversedge.pl/ - wywiady, relacje z koncertów, C64, galeria, zapraszam!