1

Temat: Gdzie zamawiać płytki drukowane?

Cześć,

Potrzebuję zrobić płytkę pod SwinSID88. Znalazłem w internecie firmę http://www.prototypy.com Ceny wyglądają przystępnie. Ma ktoś jakieś z nimi doświadczenia (jakość, terminowość)? Możecie jeszcze jakieś polecić?

Dzięki,

Mariusz

2

Odp: Gdzie zamawiać płytki drukowane?

Jakość jest ok, z terminowością bywa różnie, w policzonej cenie czasami wychodzi jeden lub dwa bonusowe egzemplarze.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

3

Odp: Gdzie zamawiać płytki drukowane?

Luknij tu: http://www.drukowane.pl/   - maja opcje prototypową ...
Zawsze możesz jak cos reklamować... i przysyłają poprawione egzemplarze

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-05-14 19:45:55)

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: Gdzie zamawiać płytki drukowane?

Game bym sobie darowal, lubia zrobic zwarcie na plytce albo zgubic przelotke, plytki dobre dosla ale za upalonego kompa nie zwroca.Ostatnio przenioslem produkcje do Merkara, poki co jest ok, chociaz tempo maja strasznie wolne.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

5

Odp: Gdzie zamawiać płytki drukowane?

Zaxon z przelotkami maja problem bo zapewne Candle ci robi plytki a on je robi strasznie maławe ;p...
No i ten swinsid raczej nie jest taki skomplikowany ...i przelotek tam pewno duzo nie ma ...

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: Gdzie zamawiać płytki drukowane?

A gdzie tam, rozne plytki z roznych projektow, ot divide chociazby,

https://picasaweb.google.com/zaxoniec/A … 2876164418

Zwarcie do masy, ze spectrum tylko zadymilo. na 100 pcb 15 mialo wady,

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

7

Odp: Gdzie zamawiać płytki drukowane?

Merkar wygląda ciekawie. Przy jednostkowych ilościach jest taniej niż w tej, którą znalazłem.

8

Odp: Gdzie zamawiać płytki drukowane?

Ja kiedyś chciałem zrobić w Merkarze, ale nie dawali gwarancji na przelotki z aspect ratio 5:1 (0,3mm - takie zrobiłem), a co najwyżej na 3:1 (0.5mm). Podobno mają jakiś problem z usunięciem powietrza z otworów podczas metalizacji. Zrezygnowałem. Potem doszedłem do wniosku, że to była specyficzna forma negocjacji ceny. Z płytek Satland byłem w zasadzie zadowolony. Robią bardzo ładną, gładką soldermaskę, ale po pierwsze - wydaje mi się, że robią sporo drożej niż dawniej, a po drugie - kiedyś w standardzie mieli ścieżki 8mils, a teraz tylko 10mils. 8mils, a nawet 3mils robią, ale po specjalnych uzgodnieniach (czyt. drożej). Trzeba też zwrócić uwagę na to, że metalizacja jest jakby trochę za cienka i potrafi nie wytrzymać obciążeń prądowych. Jeśli chce się przepuszczać przez przelotki większe prądy, trzeba je odmaskować w projekcie i potem wypełnić cyną. Gamy też na odpowiedzialne płytki bym nie polecał. Słaba maska i bywają kłopoty z metalizacją. Nie miałem problemów z płytkami z Hatronu, ITR i Elpin, ale nie jest tanio.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.