1

Temat: Poszukuję instrukcji serwisowej do Brothera MFC240C

Jak w temacie. Coś się z głowicą zrąbało - błąd 4F. Jak da radę zrobić - będzie hulać, jak nie - trudno, będzie jedna drukarka mniej. Aczkolwiek wolałbym 1 opcję, a nie lubię rozkręcać po omacku...
Tak że - jak ktoś ma to się uśmiecham ;P

Sikor umarł...

2

Odp: Poszukuję instrukcji serwisowej do Brothera MFC240C

Niestety, nie mam, ale próbowałem szukać jej po Sieci. No i jest, ale już tylko za "zielone". :) Tutaj jest za $6.99, tutaj za $12, tutaj za $12.99, a tutaj tygodniowy dostęp do zasobów strony (w tym też do serwisówki Brothera), czyli ściąganie do upadłego, kosztuje dolarów pięć.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

3

Odp: Poszukuję instrukcji serwisowej do Brothera MFC240C

Sikor napisał/a:

Jak w temacie. Coś się z głowicą zrąbało - błąd 4F. Jak da radę zrobić - będzie hulać, jak nie - trudno, będzie jedna drukarka mniej. Aczkolwiek wolałbym 1 opcję, a nie lubię rozkręcać po omacku...
Tak że - jak ktoś ma to się uśmiecham ;P


Nie mam co prawda takiej drukarki jak Twoja, ale mam service manual do SM_DCP130C_DCP330C_DCP540CN. Być może kody serwisowe są te same.  Załączam zrzut ekranu z opisem kodu po angielsku.

Post's attachments

brother.jpg 179.35 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

4

Odp: Poszukuję instrukcji serwisowej do Brothera MFC240C

@voy: jak nie znajdę, to pewnie skorzystam
@Karino: hmm, to może być to... Masz tam napisane w swojej serwisówce jakie powinno być napięcie? Bo przez kod serwisowy wszedłem w maintnance i znalazłem napięcie - podaje, że głowica dostaje 5V... Co prawda sugerują tu wymianę płyty głównej (nieopłacalne) - ale gdzieś na sieci znalazłem, że starczy jeden kondziorek wymienić. Pewnie po Grzybsoniadzie powalczę. Tylko cholera wolałbym wiedzieć, jak się to ustrojstwo rozbiera. Powalczę metodą prób i błędów najwyżej - szkoda by mi było skanera, jakbym coś zrąbał. A ten działa póki co...

Sikor umarł...

5

Odp: Poszukuję instrukcji serwisowej do Brothera MFC240C

Sikor napisał/a:

@voy: jak nie znajdę, to pewnie skorzystam
@Karino: hmm, to może być to... Masz tam napisane w swojej serwisówce jakie powinno być napięcie? Bo przez kod serwisowy wszedłem w maintnance i znalazłem napięcie - podaje, że głowica dostaje 5V... Co prawda sugerują tu wymianę płyty głównej (nieopłacalne) - ale gdzieś na sieci znalazłem, że starczy jeden kondziorek wymienić. Pewnie po Grzybsoniadzie powalczę. Tylko cholera wolałbym wiedzieć, jak się to ustrojstwo rozbiera. Powalczę metodą prób i błędów najwyżej - szkoda by mi było skanera, jakbym coś zrąbał. A ten działa póki co...


Najlepiej będzie jak ściągniesz ten plik i sobie przejrzysz. Jestem laikiem w tych sprawach.
Zamieściłem go tutaj: http://www.megaupload.com/?d=VG2VCPGU

MM: w czytaniu regulaminu również jesteś laikiem. 24h na edycję zgodnie z regulaminem.