26

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

komputer z linuksem rebootuje sie przy zmianie kernela i usypia jak sie nie uzywa, tak wiec "uruchamianie" wcale takie czeste nie musi byc ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

27

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

A, też można :)

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

28

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

Cosi napisał/a:

Teraz to już nieistotne, od tamtego czasu nie zdarzyło mi się takie spowolnienie :) Obstawiam, że wina leży po stronie mojego Linuksa, a nie emulatora - w odróżnieniu od Windows, komputera z Linuchem nie resetuje się co godzinę, tylko włącza się rano, a wyłącza wieczorem ;) Przypuszczam, że wcześniej uruchomiłem/zainstalowałem coś, czego nie pokazał top, a co mogło wpłynąć na działanie Atari800.

A to ciekawe, bo ja kompa z windą nawet czasem parę dni potrafiam nie resetować/nie wyłączać i nie widzę problemów...

Sikor umarł...

29

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

On się zam zresetuje po aktualizacji :)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

30

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

@jer: niekoniecznie, zależy jak ustawisz ;P

Sikor umarł...

31

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

jury napisał/a:

(...) a, i dlaczego uważasz że nie będzie dzwięku? nie wystarczy wywalić --disable - sound z tamtej linijki? :D

Tak, wystarczy, ale może Petr celowo to tam dodał, bo np. z dźwiękiem się nie kompilowało. Sprawdź :)

jellonek napisał/a:

no jakis czas temu wypadlem z listy (serwer na ktorym odbieralem maillisty padl na pol roku) ale moze ponownie sie dopisze i przynajmniej pod debiana poprawki zapodam

Dzięki, przydałoby się.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

32

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

Kolejny raport :)
Wersja: Atari800 2.2.1 (28.04.2011)
Komputer: Asus K52D
Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD5470, 512 MB VRAM

Przy próbie włączenia sprzętowej akceleracji emulator wysypuje się z komunikatem:

X Error of failed request:  BadLength (poly request too large or internal Xlib length error)
  Major opcode of failed request:  65 (X_PolyLine)
  Serial number of failed request:  693
  Current serial number in output stream:  694

Poza tym wszystko ładnie śmiga, nie licząc kursora myszki na środku ekranu w trybie pełnoekranowym (ale to nie wina emulatora, tylko chyba SDL, bo ten sam problem występuje we wszystkich programach pracujących na pełnym ekranie).

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

33

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

- Linuksa jaka wersja?
- Sterownik Radeona jaki (opensource, closedsource, numer wersji X-ów)?
- Rezultat z glxinfo zapodaj.
- Czy inne podobne programy działają? Np. ZSNES też można skonfigurować żeby używał SDL/OpenGL.
- Czy w ogóle działa Ci coś z akceleracją sprzętową? Inne emulatory (Snes9x), inne gry, glxgears?
- Sprawdź z wyłączonym sprzętowym compositing w menedżerze okien.
- Jak możesz, sprawdź czy wszystko dobrze działa pod Windowsem - każdy raport się przyda.
- Niestety nie mam takiej karty (najnowsze moje ATI to 9250, też były z nim jazdy), więc pewnie nic nie poradzę. Jednakowoż dziękuję za zgłoszenie.

Ostatnio edytowany przez Krótki (2011-07-23 17:13:17)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

34

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

Krótki napisał/a:

- Linuksa jaka wersja?

Ubuntu 10.04, jajko 2.6.32-33

- Sterownik Radeona jaki (opensource, closedsource, numer wersji X-ów)?

Sterownik closed source, iksy 7.5 (libx11 wersja 1.3.2)

- Rezultat z glxinfo zapodaj.

name of display: :0.0
Naruszenie ochrony pamięci

:D :D :D

- Czy inne podobne programy działają? Np. ZSNES też można skonfigurować żeby używał SDL/OpenGL.
- Czy w ogóle działa Ci coś z akceleracją sprzętową? Inne emulatory (Snes9x), inne gry, glxgears?

Działają. Np. gra na silniku Haxballa (flash).

- Sprawdź z wyłączonym sprzętowym compositing w menedżerze okien.

Tu jest problem. Już wcześniej czytałem - w związku z tym kursorem na środku ekranu - o wyłączeniu Compiza. Problem w tym, że w wersji 10.04 rady z wcześniejszych wersji nie działają (np. nie ma odpowiednich kluczy w "rejestrze"). Przyznam Ci się, że nie wiem, jak to wyłączyć.

- Jak możesz, sprawdź czy wszystko dobrze działa pod Windowsem - każdy raport się przyda.

He he, niestety nie mogę ;)

- Niestety nie mam takiej karty (najnowsze moje ATI to 9250, też były z nim jazdy), więc pewnie nic nie poradzę. Jednakowoż dziękuję za zgłoszenie.

Ależ mnie to wcale nie przeszkadza, przeżyję bez sprzętowej akceleracji. Chciałem po prostu uprzejmie donieść, jak to u mnie wygląda :)

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

35

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

Cosi napisał/a:
name of display: :0.0
Naruszenie ochrony pamięci

Hmmmmmmmmmmmmm w takim razie uznaję Twoje zgłoszenie za niebyłe, chyba rozumiesz dlaczego :-)

Cosi napisał/a:

Ubuntu 10.04, jajko 2.6.32-33

Ze sterownikami ATI (czy to otwartymi, czy to zamkniętymi) opłaca się mieć najnowszą wersję wszystkiego, bo co i rusz pojawiają się jakieś nowe błędy i nowe poprawki. Czas przesiąść się na 11.04.

Cosi napisał/a:

Działają. Np. gra na silniku Haxballa (flash).

Nie działają, zob. glxinfo. Flash najwyraźniej robi fallback do renderowania programowego. Poza tym, akceleracja sprzętowa we Flashu do wersji 10.2 tyczy się wyłącznie przyspieszenia dostępu do bufora ekranu a nie efektów 3D (których Haxball najwyraźniej i tak nie używa).

Cosi napisał/a:

Tu jest problem. Już wcześniej czytałem - w związku z tym kursorem na środku ekranu - o wyłączeniu Compiza. Problem w tym, że w wersji 10.04 rady z wcześniejszych wersji nie działają (np. nie ma odpowiednich kluczy w "rejestrze").

A jesteś pewien że masz go w ogóle włączonego?

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

36

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

Krótki napisał/a:

Hmmmmmmmmmmmmm w takim razie uznaję Twoje zgłoszenie za niebyłe, chyba rozumiesz dlaczego :-)

Taaa, już mi to zaświtało po odpaleniu glxinfo :) Obstawiam problem z tym "własnościowym" sterownikiem, chyba będę musiał poszukać czegoś w zastępstwie.

Ze sterownikami ATI (czy to otwartymi, czy to zamkniętymi) opłaca się mieć najnowszą wersję wszystkiego, bo co i rusz pojawiają się jakieś nowe błędy i nowe poprawki. Czas przesiąść się na 11.04.

http://files.myopera.com/Borys/blog/nie-radsej%20knihu.jpg

Sporo czytałem o problemach z pozbyciem się Unity w wersji 11.04. Wersji 10.04 używam od jakiegoś czasu i poznałem jej dziwactwa, przyzwyczaiłem się do programów itd. To, co robi Canonical z Ubuntu, coraz bardziej kojarzy mi się z polityką firm typu Microsoft czy Apple, które lepiej wiedzą, czego naprawdę potrzebuje użytkownik. I coraz bardziej (Unity, KDE 4) Ubuntu zaczyna przypominać te komercyjne dziadostwa, które są potwornie niewygodne, ale przecież "ciemny lud wszystko kupi".

Cosi napisał/a:

Tu jest problem. Już wcześniej czytałem - w związku z tym kursorem na środku ekranu - o wyłączeniu Compiza. Problem w tym, że w wersji 10.04 rady z wcześniejszych wersji nie działają (np. nie ma odpowiednich kluczy w "rejestrze").

A jesteś pewien że masz go w ogóle włączonego?

Tego nie wiem. Jeszcze tydzień temu nie wiedziałem, co to ten Compiz ;) Prawdę mówiąc, nie znam się na kartach graficznych. Kupiłem laptopa z taką kartą, bo przyda mi się do obliczeń (CUDA).

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

Cosi napisał/a:

Sporo czytałem o problemach z pozbyciem się Unity w wersji 11.04. Wersji 10.04 używam od jakiegoś czasu i poznałem jej dziwactwa, przyzwyczaiłem się do programów itd. To, co robi Canonical z Ubuntu, coraz bardziej kojarzy mi się z polityką firm typu Microsoft czy Apple, które lepiej wiedzą, czego naprawdę potrzebuje użytkownik. I coraz bardziej (Unity, KDE 4) Ubuntu zaczyna przypominać te komercyjne dziadostwa, które są potwornie niewygodne, ale przecież "ciemny lud wszystko kupi".

E tam, Unity jest fajne :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

38

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

Adam Klobukowski napisał/a:

E tam, Unity jest fajne :)

Nie wątpię. Dlatego nie powinni go profanować tacy malkontenci jak ja :D

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

39

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

Cosi napisał/a:

Obstawiam problem z tym "własnościowym" sterownikiem, chyba będę musiał poszukać czegoś w zastępstwie.

ZTCW otwarty sterownik obsługuje sprzętową akcelerację na HD5470.

Cosi napisał/a:

Sporo czytałem o problemach z pozbyciem się Unity w wersji 11.04.

Nie znam się, używam KDE. Używałeś chociaż tego Unity?

W każdym razie, aby przetestować Atari800 pod najnowszym Ubuntu, możesz go odpalić z uesbeka.

Cosi napisał/a:

A jesteś pewien że masz go w ogóle włączonego?

Tego nie wiem.

Patrzę w necie i widzę: System -> Preference -> Desktop setting -> Windows -> check 'Use Gnome Compositing'

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

40

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

po co sie pozbywac? wystarczy sie przelaczyc na "gnome classic".
niestety pod 11.10 jest juz gnome3, ktore jest fpyte nieprzyjemne...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

41

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

Krótki napisał/a:

Nie znam się, używam KDE. Używałeś chociaż tego Unity?

Widziałem w działaniu. Dziękuję.

Patrzę w necie i widzę: System -> Preference -> Desktop setting -> Windows -> check 'Use Gnome Compositing'

Rzecz w tym, że ja w ogóle nie mam takiej pozycji w menu :D O tym właśnie mówiłem: rady w Internecie bardzo często dotyczą innej wersji i są bezużyteczne w moim przypadku. Samego Compiza mam zainstalowanego, ale nie wiem, czy jest aktywny.

jellonek napisał/a:

po co sie pozbywac? wystarczy sie przelaczyc na "gnome classic".
niestety pod 11.10 jest juz gnome3, ktore jest fpyte nieprzyjemne...

Właśnie o to chodzi. Czyli za jakiś czas będę _zmuszony_ przesiąść się na jakieś dziadostwo... Ale to jest powszechne. Kiedyś tak było z KDE - przed wersją 3.5 to było najlepsze środowisko, potem zaczęli bawić się z domyślnymi aplikacjami (np. Dolphin zamiast Konquerora), z efektami, a potem pojawiło się KDE 4 i już się tego nie dało używać (tzn. ja nie dałem rady).

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

42

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

Cosi napisał/a:

Widziałem w działaniu. Dziękuję.

No ale powiedz co cię tak w Unity odstręcza, ciekaw jestem na wypadek gdybym sam miał planować przesiadkę. (Jako osoba która nigdy go nie używała z pewnością masz wiele do powiedzenia na ten temat.)

Zawsze mnie to bawi. Pogmera ktoś przy podstawach klasycznego okienkowego paradygmatu, zastąpi Menu Start czymś innym, i zaraz się podnosi larum, że "potwornie niewygodne/fpyte nieprzyjemne dziadostwo". Normalnie duma i uprzedzenie.

Cosi napisał/a:

Rzecz w tym, że ja w ogóle nie mam takiej pozycji w menu :D O tym właśnie mówiłem: rady w Internecie bardzo często dotyczą innej wersji i są bezużyteczne w moim przypadku.

Ale ta rada dotyczy Twojej wersji. Z tego co rozumiem, to może być dlatego że masz Compiza zamiast Metacity zainstalowanego, ale nic więcej nie wiem. To w ogóle jest problem na inne forum.

Cosi napisał/a:

Kiedyś tak było z KDE - przed wersją 3.5 to było najlepsze środowisko, potem zaczęli bawić się z domyślnymi aplikacjami (np. Dolphin zamiast Konquerora), z efektami, a potem pojawiło się KDE 4 i już się tego nie dało używać (tzn. ja nie dałem rady).

Podejrzewam że to znów uprzedzenie, ale doskonale to rozumiem. KDE 4 stało się używalne dopiero tak gdzieś od wersji 4.3 - nazwanie wszystkich wcześniejszych wersji "stabilnymi" było błędem, który zszargał temu środowisku opinię. Zachęcam do ponownej próby przesiadki. A Dolphin jest wygodniejszy.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

43

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

Mogę to podsumować jednym zdaniem: De gustibus non disputandum est.
Tak, chodzi mi właśnie o to, że ktoś co trochę pogmera przy klasycznym okienkowym paradygmacie. Świetnie to rozumiem - tzw. zwykły użytkownik ocenia system operacyjny przez pryzmat GUI, nie obchodzą go mechanizmy wielozadaniowości czy ochrony pamięci - ale, do diabła, chcę mieć możliwość wyboru. Genialnym rozwiązaniem, zastosowanym w Red Hacie, a potem w rozmaitych debianoidach, jest system pakietów. Chcę taki menedżer okien, mam taki, chcę taki program pocztowy, mam taki. Dlatego właśnie nie podoba mi się planowana ścisła integracja Unity ze środowiskiem GNOME. Bo ja chcę móc wybrać to, co mi pasuje, a nie to, co pasuje choćby i 99 procentom linuksiarzy.
Rozumiem, że dla Ciebie Dolphin jest wygodniejszy od Konquerora, ale niekoniecznie to musi znaczyć, że jest lepszy dla każdego. I bardzo dobrze, że nie każdy ma taki sam gust, bo nie wiem jak Ciebie, ale mnie przeraża wizja jednej, jedynie słusznej wersji oprogramowania dla każdego.

Ale faktycznie robimy off-topic. Jak pogrzebię przy sterowniku karty graficznej, dam znać, jak się sprawuje emulator.

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

Cosi: nawet w Ubuntu możesz sobie wszystko dostosować. Nikt nie zmusza do używania Unity, tylko trzeba umieć sobie system dostosować. No i mała poprawka: Debian jest nieco starszy od RedHat Linuksa.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

45

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

Ale ja nie chcę strzępić sobie nerwów, próbując bezskutecznie poskładać wszystko do kupy, żeby działało bez niespodzianek. Ja chcę mieć okienko, w którym wybieram: chcę to, to i to. I w 10.04 tak mam; instalacja systemu razem z kopiowaniem wszystkich klamotów z drugiego komputera zajęła mi jedno popołudnie. I jak na razie jedyny problem mam z tą kartą graficzną, tylko dlatego, że jak dotąd nie chciało mi się nad tym przysiąść.
Z tym Red Hatem strzeliłem. W 1998 roku miałem właśnie RH, dlatego wydawał mi się jakąś niewiarygodnie starą dystrybucją ;)

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

46

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

Cosi napisał/a:

Mogę to podsumować jednym zdaniem: De gustibus non disputandum est.

A, więc to wyłącznie kwestia gustu.

Cosi napisał/a:

Chcę taki menedżer okien, mam taki, chcę taki program pocztowy, mam taki. Dlatego właśnie nie podoba mi się planowana ścisła integracja Unity ze środowiskiem GNOME. Bo ja chcę móc wybrać to, co mi pasuje, a nie to, co pasuje choćby i 99 procentom linuksiarzy.

http://www.youtube.com/watch?v=YTtn4PPT1e8 Czy możesz wspomnieć szerzej o problemach z wyłączaniem Unity? Ja nie szukałem pod tym kątem.

Cosi napisał/a:

Rozumiem, że dla Ciebie Dolphin jest wygodniejszy od Konquerora, ale niekoniecznie to musi znaczyć, że jest lepszy dla każdego. I bardzo dobrze, że nie każdy ma taki sam gust, bo nie wiem jak Ciebie, ale mnie przeraża wizja jednej, jedynie słusznej wersji oprogramowania dla każdego.

Wymyśliłeś sobie chochoła, to niech Cię teraz przeraża. Oba programy są dostępne w Kubuntu, wybór jednego czy drugiego sprowadza się do przełączenia jednej opcji w oknie "Domyślne programy".

Cosi napisał/a:

Jak pogrzebię przy sterowniku karty graficznej, dam znać, jak się sprawuje emulator.

Żeby przełączyć na sterowniki opensource'owe, należy użyć programu "Hardware Drivers" (po polsku zdaje się "Dodatkowe sterowniki").

A poza tym, mgliście kojarzę że z zamkniętymi sterownikami ATI dostarczona jest też osobna wersja glxinfo, o nazwie fglrxinfo. Sprawdź co zwraca ten program.

Ostatnio edytowany przez Krótki (2011-07-25 17:59:50)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

47

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

Teraz już nie sprawdzę. Po odinstalowaniu sterownika i restarcie systemu komputer padł. W tej chwili po starcie mam tylko komunikat "Reboot and select proper boot device", a systemu nie da się wczytać ani z twardego dysku, ani z płyty. To oczywiście nie ma raczej związku z odinstalowaniem tego sterownika, ale komputer będę musiał odesłać do serwisu, więc na razie żadnych eksperymentów nie będzie.

== Postscriptum: ==
Po kilkudziesięciu próbach i krótkim odpoczynku komputer zastartował, jak gdyby nigdy nic. Ze sterownikami open source akceleracja działa (nie wysypuje programu), ale potwornie wolno.

Ostatnio edytowany przez Cosi (2011-07-25 19:19:05)

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

48

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

Potwornie wolno? Może winna jest opcja "Use pixel buffer objects"? A może znowu coś z systemem. Sprawdź glxinfo i ewentualnie uruchom glxgears na kilkanaście sekund i zobacz jaką prędkość raportuje.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

49

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

Po wyłączeniu "Use pixel..." nie ma różnicy w prędkości.

Glxinfo:

name of display: :0.0
display: :0  screen: 0
direct rendering: Yes
server glx vendor string: SGI
server glx version string: 1.2
server glx extensions:
    GLX_ARB_multisample, GLX_EXT_visual_info, GLX_EXT_visual_rating, 
    GLX_EXT_import_context, GLX_EXT_texture_from_pixmap, GLX_OML_swap_method, 
    GLX_SGI_make_current_read, GLX_SGIS_multisample, GLX_SGIX_hyperpipe, 
    GLX_SGIX_swap_barrier, GLX_SGIX_fbconfig, GLX_SGIX_pbuffer, 
    GLX_MESA_copy_sub_buffer
client glx vendor string: Mesa Project and SGI
client glx version string: 1.4
client glx extensions:
    GLX_ARB_get_proc_address, GLX_ARB_multisample, GLX_EXT_import_context, 
    GLX_EXT_visual_info, GLX_EXT_visual_rating, GLX_MESA_allocate_memory, 
    GLX_MESA_copy_sub_buffer, GLX_MESA_swap_control, 
    GLX_MESA_swap_frame_usage, GLX_OML_swap_method, GLX_OML_sync_control, 
    GLX_SGI_make_current_read, GLX_SGI_swap_control, GLX_SGI_video_sync, 
    GLX_SGIS_multisample, GLX_SGIX_fbconfig, GLX_SGIX_pbuffer, 
    GLX_SGIX_visual_select_group, GLX_EXT_texture_from_pixmap
GLX version: 1.2
GLX extensions:
    GLX_ARB_get_proc_address, GLX_ARB_multisample, GLX_EXT_import_context, 
    GLX_EXT_visual_info, GLX_EXT_visual_rating, GLX_OML_swap_method, 
    GLX_SGIS_multisample, GLX_SGIX_fbconfig, GLX_SGIX_pbuffer
OpenGL vendor string: Mesa Project
OpenGL renderer string: Software Rasterizer
OpenGL version string: 2.1 Mesa 7.7.1
OpenGL shading language version string: 1.20
OpenGL extensions:
    GL_EXT_compiled_vertex_array, GL_EXT_texture_env_add, GL_ARB_copy_buffer, 
    GL_ARB_depth_texture, GL_ARB_depth_clamp, GL_ARB_draw_buffers, 
    GL_ARB_draw_elements_base_vertex, GL_ARB_fragment_program, 
    GL_ARB_fragment_program_shadow, GL_ARB_fragment_shader, 
    GL_ARB_framebuffer_object, GL_ARB_half_float_pixel, GL_ARB_imaging, 
    GL_ARB_map_buffer_range, GL_ARB_multisample, GL_ARB_multitexture, 
    GL_ARB_occlusion_query, GL_ARB_pixel_buffer_object, 
    GL_ARB_point_parameters, GL_ARB_point_sprite, GL_ARB_provoking_vertex, 
    GL_ARB_shader_objects, GL_ARB_shading_language_100, 
    GL_ARB_shading_language_120, GL_ARB_shadow, GL_ARB_shadow_ambient, 
    GL_ARB_sync, GL_ARB_texture_border_clamp, GL_ARB_texture_compression, 
    GL_ARB_texture_cube_map, GL_ARB_texture_env_add, 
    GL_ARB_texture_env_combine, GL_ARB_texture_env_crossbar, 
    GL_ARB_texture_env_dot3, GL_ARB_texture_mirrored_repeat, 
    GL_ARB_texture_non_power_of_two, GL_ARB_texture_rectangle, 
    GL_ARB_transpose_matrix, GL_ARB_vertex_array_bgra, 
    GL_ARB_vertex_array_object, GL_ARB_vertex_buffer_object, 
    GL_ARB_vertex_program, GL_ARB_vertex_shader, GL_ARB_window_pos, 
    GL_EXT_abgr, GL_EXT_bgra, GL_EXT_blend_color, 
    GL_EXT_blend_equation_separate, GL_EXT_blend_func_separate, 
    GL_EXT_blend_logic_op, GL_EXT_blend_minmax, GL_EXT_blend_subtract, 
    GL_EXT_convolution, GL_EXT_copy_texture, GL_EXT_depth_bounds_test, 
    GL_EXT_draw_range_elements, GL_EXT_framebuffer_blit, 
    GL_EXT_framebuffer_multisample, GL_EXT_framebuffer_object, 
    GL_EXT_fog_coord, GL_EXT_gpu_program_parameters, GL_EXT_histogram, 
    GL_EXT_multi_draw_arrays, GL_EXT_packed_depth_stencil, 
    GL_EXT_packed_pixels, GL_EXT_paletted_texture, GL_EXT_pixel_buffer_object, 
    GL_EXT_point_parameters, GL_EXT_polygon_offset, GL_EXT_provoking_vertex, 
    GL_EXT_rescale_normal, GL_EXT_secondary_color, 
    GL_EXT_separate_specular_color, GL_EXT_shadow_funcs, 
    GL_EXT_shared_texture_palette, GL_EXT_stencil_two_side, 
    GL_EXT_stencil_wrap, GL_EXT_subtexture, GL_EXT_texture, GL_EXT_texture3D, 
    GL_EXT_texture_cube_map, GL_EXT_texture_edge_clamp, 
    GL_EXT_texture_env_combine, GL_EXT_texture_env_dot3, 
    GL_EXT_texture_lod_bias, GL_EXT_texture_mirror_clamp, 
    GL_EXT_texture_object, GL_EXT_texture_rectangle, GL_EXT_texture_sRGB, 
    GL_EXT_texture_swizzle, GL_EXT_vertex_array, GL_EXT_vertex_array_bgra, 
    GL_3DFX_texture_compression_FXT1, GL_APPLE_packed_pixels, 
    GL_APPLE_vertex_array_object, GL_ATI_blend_equation_separate, 
    GL_ATI_envmap_bumpmap, GL_ATI_texture_env_combine3, 
    GL_ATI_texture_mirror_once, GL_ATI_fragment_shader, 
    GL_ATI_separate_stencil, GL_IBM_multimode_draw_arrays, 
    GL_IBM_rasterpos_clip, GL_IBM_texture_mirrored_repeat, 
    GL_INGR_blend_func_separate, GL_MESA_pack_invert, GL_MESA_resize_buffers, 
    GL_MESA_texture_array, GL_MESA_ycbcr_texture, GL_MESA_window_pos, 
    GL_NV_blend_square, GL_NV_depth_clamp, GL_NV_fragment_program, 
    GL_NV_fragment_program_option, GL_NV_light_max_exponent, 
    GL_NV_packed_depth_stencil, GL_NV_point_sprite, 
    GL_NV_texture_env_combine4, GL_NV_texture_rectangle, 
    GL_NV_texgen_reflection, GL_NV_vertex_program, GL_NV_vertex_program1_1, 
    GL_OES_read_format, GL_SGI_color_matrix, GL_SGI_color_table, 
    GL_SGI_texture_color_table, GL_SGIS_generate_mipmap, 
    GL_SGIS_texture_border_clamp, GL_SGIS_texture_edge_clamp, 
    GL_SGIS_texture_lod, GL_SUN_multi_draw_arrays

64 GLX Visuals
   visual  x  bf lv rg d st colorbuffer ax dp st accumbuffer  ms  cav
 id dep cl sp sz l  ci b ro  r  g  b  a bf th cl  r  g  b  a ns b eat
----------------------------------------------------------------------
0x21 24 tc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0 24  8  0  0  0  0  0 0 None
0x22 24 dc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0 24  8  0  0  0  0  0 0 None
0xd5 24 tc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0xd6 24 tc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0  0  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0xd7 24 tc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0xd8 24 tc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0  0  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0xd9 24 tc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0xda 24 tc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0  0  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0xdb 24 tc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0xdc 24 tc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0  0  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0xdd 24 tc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0 24  0  0  0  0  0  0 0 None
0xde 24 tc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0 24  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0xdf 24 tc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0 24  0  0  0  0  0  0 0 None
0xe0 24 tc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0 24  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0xe1 24 tc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0 24  8  0  0  0  0  0 0 None
0xe2 24 tc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0 24  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0xe3 24 tc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0 24  8  0  0  0  0  0 0 None
0xe4 24 tc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0 24  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0xe5 24 tc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0xe6 24 tc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0  0  0 16 16 16 16  0 0 Slow
0xe7 24 tc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0xe8 24 tc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0  0  0 16 16 16 16  0 0 Slow
0xe9 24 tc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0xea 24 tc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0  0  8 16 16 16 16  0 0 Slow
0xeb 24 tc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0xec 24 tc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0  0  8 16 16 16 16  0 0 Slow
0xed 24 tc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0 24  0  0  0  0  0  0 0 None
0xee 24 tc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0 24  0 16 16 16 16  0 0 Slow
0xef 24 tc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0 24  0 16 16 16 16  0 0 Slow
0xf0 24 tc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0 24  8  0  0  0  0  0 0 None
0xf1 24 tc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0 24  8 16 16 16 16  0 0 Slow
0xf2 24 tc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0 24  8 16 16 16 16  0 0 Slow
0xf3 24 dc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0xf4 24 dc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0  0  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0xf5 24 dc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0xf6 24 dc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0  0  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0xf7 24 dc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0xf8 24 dc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0  0  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0xf9 24 dc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0xfa 24 dc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0  0  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0xfb 24 dc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0 24  0  0  0  0  0  0 0 None
0xfc 24 dc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0 24  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0xfd 24 dc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0 24  0  0  0  0  0  0 0 None
0xfe 24 dc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0 24  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0xff 24 dc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0 24  8  0  0  0  0  0 0 None
0x100 24 dc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0 24  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0x101 24 dc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0 24  8  0  0  0  0  0 0 None
0x102 24 dc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0 24  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0x103 24 dc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0x104 24 dc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0  0  0 16 16 16 16  0 0 Slow
0x105 24 dc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0x106 24 dc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0  0  0 16 16 16 16  0 0 Slow
0x107 24 dc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0x108 24 dc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0  0  8 16 16 16 16  0 0 Slow
0x109 24 dc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0x10a 24 dc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0  0  8 16 16 16 16  0 0 Slow
0x10b 24 dc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0 24  0  0  0  0  0  0 0 None
0x10c 24 dc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0 24  0 16 16 16 16  0 0 Slow
0x10d 24 dc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0 24  0  0  0  0  0  0 0 None
0x10e 24 dc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0 24  0 16 16 16 16  0 0 Slow
0x10f 24 dc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0 24  8  0  0  0  0  0 0 None
0x110 24 dc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0 24  8 16 16 16 16  0 0 Slow
0x111 24 dc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0 24  8 16 16 16 16  0 0 Slow
0x54 32 tc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0 24  0  0  0  0  0  0 0 None

128 GLXFBConfigs:
   visual  x  bf lv rg d st colorbuffer ax dp st accumbuffer  ms  cav
 id dep cl sp sz l  ci b ro  r  g  b  a bf th cl  r  g  b  a ns b eat
----------------------------------------------------------------------
0x55  0 tc  0  8  0 r  .  .  3  3  2  0  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0x56  0 tc  0  8  0 r  .  .  3  3  2  0  0  0  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0x57  0 tc  0  8  0 r  y  .  3  3  2  0  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0x58  0 tc  0  8  0 r  y  .  3  3  2  0  0  0  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0x59  0 tc  0  8  0 r  .  .  3  3  2  0  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0x5a  0 tc  0  8  0 r  .  .  3  3  2  0  0  0  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0x5b  0 tc  0  8  0 r  y  .  3  3  2  0  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0x5c  0 tc  0  8  0 r  y  .  3  3  2  0  0  0  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0x5d  0 tc  0  8  0 r  .  .  3  3  2  0  0  8  0  0  0  0  0  0 0 None
0x5e  0 tc  0  8  0 r  .  .  3  3  2  0  0  8  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0x5f  0 tc  0  8  0 r  y  .  3  3  2  0  0  8  0  0  0  0  0  0 0 None
0x60  0 tc  0  8  0 r  y  .  3  3  2  0  0  8  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0x61  0 tc  0  8  0 r  .  .  3  3  2  0  0  8  8  0  0  0  0  0 0 None
0x62  0 tc  0  8  0 r  .  .  3  3  2  0  0  8  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0x63  0 tc  0  8  0 r  y  .  3  3  2  0  0  8  8  0  0  0  0  0 0 None
0x64  0 tc  0  8  0 r  y  .  3  3  2  0  0  8  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0x65  0 tc  0 16  0 r  .  .  5  6  5  0  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0x66  0 tc  0 16  0 r  .  .  5  6  5  0  0  0  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0x67  0 tc  0 16  0 r  y  .  5  6  5  0  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0x68  0 tc  0 16  0 r  y  .  5  6  5  0  0  0  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0x69  0 tc  0 16  0 r  .  .  5  6  5  0  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0x6a  0 tc  0 16  0 r  .  .  5  6  5  0  0  0  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0x6b  0 tc  0 16  0 r  y  .  5  6  5  0  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0x6c  0 tc  0 16  0 r  y  .  5  6  5  0  0  0  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0x6d  0 tc  0 16  0 r  .  .  5  6  5  0  0 16  0  0  0  0  0  0 0 None
0x6e  0 tc  0 16  0 r  .  .  5  6  5  0  0 16  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0x6f  0 tc  0 16  0 r  y  .  5  6  5  0  0 16  0  0  0  0  0  0 0 None
0x70  0 tc  0 16  0 r  y  .  5  6  5  0  0 16  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0x71  0 tc  0 16  0 r  .  .  5  6  5  0  0 16  8  0  0  0  0  0 0 None
0x72  0 tc  0 16  0 r  .  .  5  6  5  0  0 16  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0x73  0 tc  0 16  0 r  y  .  5  6  5  0  0 16  8  0  0  0  0  0 0 None
0x74  0 tc  0 16  0 r  y  .  5  6  5  0  0 16  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0x75  0 tc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0x76  0 tc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0  0  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0x77  0 tc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0x78  0 tc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0  0  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0x79  0 tc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0x7a  0 tc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0  0  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0x7b  0 tc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0x7c  0 tc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0  0  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0x7d  0 tc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0 24  0  0  0  0  0  0 0 None
0x7e  0 tc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0 24  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0x7f  0 tc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0 24  0  0  0  0  0  0 0 None
0x80  0 tc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0 24  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0x81  0 tc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0 24  8  0  0  0  0  0 0 None
0x82  0 tc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0 24  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0x83  0 tc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0 24  8  0  0  0  0  0 0 None
0x84  0 tc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0 24  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0x85  0 tc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0x86  0 tc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0  0  0 16 16 16 16  0 0 Slow
0x87  0 tc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0x88  0 tc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0  0  0 16 16 16 16  0 0 Slow
0x89  0 tc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0x8a  0 tc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0  0  8 16 16 16 16  0 0 Slow
0x8b  0 tc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0x8c  0 tc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0  0  8 16 16 16 16  0 0 Slow
0x8d  0 tc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0 24  0  0  0  0  0  0 0 None
0x8e  0 tc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0 24  0 16 16 16 16  0 0 Slow
0x8f  0 tc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0 24  0  0  0  0  0  0 0 None
0x90  0 tc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0 24  0 16 16 16 16  0 0 Slow
0x91  0 tc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0 24  8  0  0  0  0  0 0 None
0x92  0 tc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0 24  8 16 16 16 16  0 0 Slow
0x93  0 tc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0 24  8  0  0  0  0  0 0 None
0x94  0 tc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0 24  8 16 16 16 16  0 0 Slow
0x95  0 dc  0  8  0 r  .  .  3  3  2  0  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0x96  0 dc  0  8  0 r  .  .  3  3  2  0  0  0  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0x97  0 dc  0  8  0 r  y  .  3  3  2  0  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0x98  0 dc  0  8  0 r  y  .  3  3  2  0  0  0  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0x99  0 dc  0  8  0 r  .  .  3  3  2  0  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0x9a  0 dc  0  8  0 r  .  .  3  3  2  0  0  0  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0x9b  0 dc  0  8  0 r  y  .  3  3  2  0  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0x9c  0 dc  0  8  0 r  y  .  3  3  2  0  0  0  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0x9d  0 dc  0  8  0 r  .  .  3  3  2  0  0  8  0  0  0  0  0  0 0 None
0x9e  0 dc  0  8  0 r  .  .  3  3  2  0  0  8  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0x9f  0 dc  0  8  0 r  y  .  3  3  2  0  0  8  0  0  0  0  0  0 0 None
0xa0  0 dc  0  8  0 r  y  .  3  3  2  0  0  8  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0xa1  0 dc  0  8  0 r  .  .  3  3  2  0  0  8  8  0  0  0  0  0 0 None
0xa2  0 dc  0  8  0 r  .  .  3  3  2  0  0  8  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0xa3  0 dc  0  8  0 r  y  .  3  3  2  0  0  8  8  0  0  0  0  0 0 None
0xa4  0 dc  0  8  0 r  y  .  3  3  2  0  0  8  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0xa5  0 dc  0 16  0 r  .  .  5  6  5  0  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0xa6  0 dc  0 16  0 r  .  .  5  6  5  0  0  0  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0xa7  0 dc  0 16  0 r  y  .  5  6  5  0  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0xa8  0 dc  0 16  0 r  y  .  5  6  5  0  0  0  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0xa9  0 dc  0 16  0 r  .  .  5  6  5  0  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0xaa  0 dc  0 16  0 r  .  .  5  6  5  0  0  0  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0xab  0 dc  0 16  0 r  y  .  5  6  5  0  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0xac  0 dc  0 16  0 r  y  .  5  6  5  0  0  0  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0xad  0 dc  0 16  0 r  .  .  5  6  5  0  0 16  0  0  0  0  0  0 0 None
0xae  0 dc  0 16  0 r  .  .  5  6  5  0  0 16  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0xaf  0 dc  0 16  0 r  y  .  5  6  5  0  0 16  0  0  0  0  0  0 0 None
0xb0  0 dc  0 16  0 r  y  .  5  6  5  0  0 16  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0xb1  0 dc  0 16  0 r  .  .  5  6  5  0  0 16  8  0  0  0  0  0 0 None
0xb2  0 dc  0 16  0 r  .  .  5  6  5  0  0 16  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0xb3  0 dc  0 16  0 r  y  .  5  6  5  0  0 16  8  0  0  0  0  0 0 None
0xb4  0 dc  0 16  0 r  y  .  5  6  5  0  0 16  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0xb5  0 dc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0xb6  0 dc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0  0  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0xb7  0 dc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0xb8  0 dc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0  0  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0xb9  0 dc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0xba  0 dc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0  0  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0xbb  0 dc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0xbc  0 dc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0  0  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0xbd  0 dc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0 24  0  0  0  0  0  0 0 None
0xbe  0 dc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0 24  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0xbf  0 dc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0 24  0  0  0  0  0  0 0 None
0xc0  0 dc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0 24  0 16 16 16  0  0 0 Slow
0xc1  0 dc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0 24  8  0  0  0  0  0 0 None
0xc2  0 dc  0 24  0 r  .  .  8  8  8  0  0 24  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0xc3  0 dc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0 24  8  0  0  0  0  0 0 None
0xc4  0 dc  0 24  0 r  y  .  8  8  8  0  0 24  8 16 16 16  0  0 0 Slow
0xc5  0 dc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0xc6  0 dc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0  0  0 16 16 16 16  0 0 Slow
0xc7  0 dc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
0xc8  0 dc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0  0  0 16 16 16 16  0 0 Slow
0xc9  0 dc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0xca  0 dc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0  0  8 16 16 16 16  0 0 Slow
0xcb  0 dc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0  0  8  0  0  0  0  0 0 None
0xcc  0 dc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0  0  8 16 16 16 16  0 0 Slow
0xcd  0 dc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0 24  0  0  0  0  0  0 0 None
0xce  0 dc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0 24  0 16 16 16 16  0 0 Slow
0xcf  0 dc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0 24  0  0  0  0  0  0 0 None
0xd0  0 dc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0 24  0 16 16 16 16  0 0 Slow
0xd1  0 dc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0 24  8  0  0  0  0  0 0 None
0xd2  0 dc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0 24  8 16 16 16 16  0 0 Slow
0xd3  0 dc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0 24  8  0  0  0  0  0 0 None
0xd4  0 dc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0 24  8 16 16 16 16  0 0 Slow

Glxgears: ok. 1350 klatek/5 sek.

800 XE + CA 2001; Portfolio; 1040 STfm; Lynx II
Psion Organiser II XP, LZ64; Series 3a, 3c, 5mx; Siena; Workabout; HP 95LX, 200LX, 620LX; Amiga 1200; Amstrad NC100, NC200; Game Boy Color
http://palmtop.cosi.com.pl -- nie tylko o Atari Portfolio

50

Odp: Problemy z dźwiękiem w Atari800 pod Linuksem

Przynajmniej wiadomo, że akceleracja działa.

To jeszcze 23 rzeczy:
1. Żebym wiedzial co to znaczy "potwornie wolno": atari800 -showspeed, ile procent wyciąga
2. Jak zmaksymalizujesz glxgears jest jakaś różnica w fps?
3. Wypróbuj różne ustawienia Display settings->Video mode settings->Pixel format.

Ostatnio edytowany przez Krótki (2011-07-25 21:56:13)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari