26

Odp: Side sie wykluwa

Z innych nowinek, dzieki ciezkiej pracy Candla i FJC  karta pamieci z  SIDE  jednoczesnie moze byc popartycjonowana pod sparta i widziana przez PC w czytniku kart.  Niestety nie ma w ten sposob  dostepu do partycji sparty.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

27

Odp: Side sie wykluwa

No i dzialajacy loaderek do XEX, chodzi takze pod sparta.


http://www.youtube.com/watch?v=W88vbO_Q5Wo

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

28

Odp: Side sie wykluwa

xxl napisał/a:

nareszcie urzadzenia rownolegle z obsluga fat32 :-) bedzie mozna zapisywac z poziomu atari pliki w tym filesystemie?

Candle - ale dlaczego "nie". Dodanie komend jak w Sio2SD (Cmd.$20 i dalsze) jest przecież proste. Korzystasz przecież z darmowych bibliotek FAT które zawierają obsługę zapisu.

XXL namówił mnie na napisanie prostego DOSu pod Sio2SD - właśnie do obsługi plikowej FATów. Przy prędkości SIDE to aż się prosi !

29

Odp: Side sie wykluwa

chyba cie pogielo
wszystko pisze od zera w asmie

przechodze na tumiwisizm

30

Odp: Side sie wykluwa

Łe, pogieło mnie ;)
fakt - całość na Xilinx jest... muszę poczytać więcej.

zaxon napisał/a:

RW test, odczyt ok 69-71 kb w zaleznosci od karty, zapis ok 53 kb
Partycje obsluguja 128/256/512 sektory,

....no zasugerowałem się tym ZAPISEM.

Zapis w ramach istniejącego ATRa możliwy - OK

Czy finalnie żródła kodu udostępnisz?

31

Odp: Side sie wykluwa

pajero napisał/a:

Łe, pogieło mnie ;)
Czy finalnie żródła kodu udostępnisz?

No. ;)

32

Odp: Side sie wykluwa

Side w transparentnej obudowie, fota  dzieki uprzejmosci Candla.
http://images40.fotosik.pl/993/2e25fd589d074718m.jpg

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

33

Odp: Side sie wykluwa

odpisz na moje maile... w miarę chęci i możliwości.

34

Odp: Side sie wykluwa

No i jeszcze jedno z nalepka by Dely.

http://images40.fotosik.pl/994/ebac589a3025107fmed.jpg

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

35

Odp: Side sie wykluwa

Nalepka trochę zasłania rodzaj karty do sprawdzenia "na jedno spojrzenie" co zainstalowane ale tak w ogóle to miodzio...

36

Odp: Side sie wykluwa

W porównaniu do kmk 2.0 to nie wygląda jak Terminator :P
Qrde ciekawe jak to będzie działało :)
Już nie moge się doczekać ...

37

Odp: Side sie wykluwa

Normalnie bedzie dzialalo, a w zasadzie dziala, just plug and play :)  .Obsluga uproszczona na maxa. Jak komus nie potrzebne to mozna nawet ze sparty zrezygnowac. Wtedy tylko karta w czytnik do pc , skopiowac xex ,com czy exe na karte do folderow , wsadzic karte w SIDE, wcisnac guzior w side, joyem czy klawiatura wybrac katalog, pozycje,wcisnac  fire i grac. Co zabawne w tym momencie dluzej trwa dekompresja niektorych plikow niz ich zaladowanie. Przetestowalem  ok 200 gierek, kazda w tym momencie laduje sie bez problemow pod Candlowym SIDE Loaderem.
Powazniejsze zastosowania no to Sparta, RTC , 127 partycji poprzez  MOUNT.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

38

Odp: Side sie wykluwa

Zaxon - please post some of these photos at AA. The case and label look superb!

39

Odp: Side sie wykluwa

this is aa ;)
you mean aage ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

40

Odp: Side sie wykluwa

SIDE, FDISK i dlugie nazwy partycji,filmik Flashjazzcata

http://www.youtube.com/watch?v=ZlXuL2492eA&feature=player_embedded

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

41

Odp: Side sie wykluwa

Dla zainteresowanych ew niecierpliwych  ,moje prototypowe SIDE numer 0001 pojawilo sie na na jednym ze znanych polskich portali aukcyjnych. Ot tak z ciekawosci.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

42

Odp: Side sie wykluwa

... jest też IDE+ 2.0 u tego samego gościa :D


Edit: było :(

Ostatnio edytowany przez pajero (2011-08-04 20:18:09)

43

Odp: Side sie wykluwa

Cholera, nie mogę się już doczekać kiedy moja Atarka ze Spartą rozwiną skrzydła przy SIDE :)

44

Odp: Side sie wykluwa

Ja też się na to piszę.

45

Odp: Side sie wykluwa

Ok,Candle zarwal kawal nocy ale oto efekty:

http://www.youtube.com/watch?v=L18-GSILAhI

Co widac na filmiku: Finalowa produkcyjna wersja SIDE z dzialajacym klawiszem menu , loaderem i sparta .
Obsluga jak widac  prosta, chcemy uzywac sparty to przelacznik z lewej strony w dol i mamy sparte z RTC. Chcemy ladowac gierki, kopiujemy je na karte CF,pod PC , przelacznik w SIDE gore, wlaczamy atarke i mamy loader wyswietlajacy co jest na  karcie pamieci. Karte normalnie nagrywa sie z PC poprzez czytnik pamieci. Przegladamy zawartosc karty (klawiszami kursora + enter laduje albo joystick i fire), gierka sie laduje. Znudzila sie, naciskamy klawisz menu na SIDE i reset w atarce i wracamy do loadera zeby wybrac cos innego.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

46

Odp: Side sie wykluwa

Zajebiście zapowiada się Side, jest menu do wgrywania wszystkiego, jest sparta..
Grubo.. Czekałem na takie coś chyba wiele lat!

Czy na 1karcie będzie można mieć, gry i programy nagrane pod pecetem oraz partycje sparty które będą widziane jako dysk twardy???
Czy po prosty 2karty cf??

edit:
Patrząc na film to wszystko jakby z jednej karty, programy i inne pierdy nagrane na pececie + partycje sparty??
Zaxonie dobrze rozumuję?

edit2:

zaxon napisał/a:

Z innych nowinek, dzieki ciezkiej pracy Candla i FJC  karta pamieci z  SIDE  jednoczesnie moze byc popartycjonowana pod sparta i widziana przez PC w czytniku kart.  Niestety nie ma w ten sposob  dostepu do partycji sparty.

To naprawdę szacunek!

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-08-28 17:11:52)

47

Odp: Side sie wykluwa

A tym przełącznikiem to można przy włączonej atarce można machać, czy trzeba na zimno?

48

Odp: Side sie wykluwa

I czy jest szansa na obsługę ATR i/lub np. MSDOS od Pecusia? :)

49

Odp: Side sie wykluwa

As,
mozna miec na jednej karcie partycje sparty i gierki pod side loaderem. Karte wtedy dzieli sie na dwie czesci w atari (uzywajac Fdisk ktory napisal FJC ).Jedna czesc karty wtedy jest pod sparte, druga czesc jest wtedy widoczna w czytniku pod pc.
Tak wiec przykladowo  dzielac karte 4 giga na pol, w czytniku PC widzimy wtedy karte 2 giga ktora mozemy formatowac ,kasowac,nagrywac bez szkody dla drugiej polowy przeznaczonej na sparte i partycje sparty. Partycje sparty nie sa widziane pod pc.

Tak to dziala:

http://www.youtube.com/watch?v=0FR_r_VynP4

Uzywanie 2 kart jest zbedne.

Lemiel,
mozna na goraco.

Jacques
ATR, to juz kwestia tego czy komus sie bedzie chcialo soft napisac, nie ma przeszkod sprzetowych ku temu. MSDOS ,hmm, Pecus dostanie sztuke developerska, moze przepisze MSdos.Z tym ze w zasadzie nie bardzo jest po co bo side loader rownie dobrze mozna odpalic spod sparty w wersji SIDE.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2011-08-29 12:36:38)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

50

Odp: Side sie wykluwa

na pece jest dostep do calej zawartosci ceefki, wiec i do partycji sparty

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep