Temat: Wysyłka listów poleconych na świat

Ostatnio wysyłałem carta listem poleconym priorytetowym w kopercie bąbelkowej do Niemiec.
Praktycznie niczym się to nie różniło od zwykłej wysyłki do PL (wypełniałem zwykły druczek na polecony) prócz oczywiście kwoty.
Wychodzi to coś koło 10-20 zł zależnie od wagi....
Jak wygląda sprawa wysyłki do innych krajów: Czechy, Słowacja itp... Europa, USA ?
Z tego co gdzieś wyczytałem trzeba coś tam jeszcze wypełniać do niektórych krajów jakieś pamiery CN22 ? ...?
Jak to dokładnie wygląda ? Jakie są wtedy koszta takiej przesyłki ? Jaka jest średnia kwota za przesyłkę ?
Będę wdzięczny za podzielenie się informacjami :-)

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-04-30 16:03:10)

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: Wysyłka listów poleconych na świat

Cennik zagraniczny, ale wg mnie jest nieaktualny http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm
No i zależy to od guły z okienka, różne baby różnie to wyceniają - i jest to zależne od placówki - ughrrr.

Niektóre kraje nie mają ubezpieczenia wysyłki (New Zeland).
A taka UK to nie uznaje paczek ubezpieczonych, a listy można.

Dziwni Ci wyspiarze.

Odp: Wysyłka listów poleconych na świat

CN22 to taki "sticker" dla celnikow na nim piszesz zawartosc paczki / wartosc itd , najlepiej dla odbiorcy 5 us$ max... ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

4

Odp: Wysyłka listów poleconych na świat

Mam doświadczenie w wysyłkach do najprzeróżniejszych krajów i koperta bąbelkowa z dodatkową warstwą folii bąbelkowej wewnątrz nadana jako polecony priorytet zawsze daje rade. Jeszcze nigdy "erka" mi nie zginęła, wysłana nawet do Ameryki Południowej, Afryki bądź Izraela.

Osobiście nigdy nie potrzebowałem wypełniać żadnych dodatkowych (ponad druczek nadania) papierów aczkolwiek zgodzę się z pajero, kwestia placówki tudzież pań tam urzędujących wszak jeden raz (przypadkowo bo po drodze) nadałem list na innej poczcie i kazano mi wypełniać CN22.

Bardzo podobnie jest z przesyłkami, które odbieram (zarówno poleconymi jak i zwykłymi do skrzynki), niezależnie od kraju, jedne mają wspomniany CN22 a inne nie. Zatem nie widzę reguły.

btw. cennik online poczty polskiej jest w moim przekonaniu jak najbardziej aktualny

5

Odp: Wysyłka listów poleconych na świat

Mam pytanko...
Wysłałem do typka w USA list polecony (nie priorytetowy - baba na poczcie sie walneła...miałem na kopercie naklejki priorytet ale w kompa wbiła .. bez)).
07.06.2011 dziś jest 26.07.2011...
Chłop twierdzi ze nic nie dostał. Jak to sprawdzić ? Jak ktoś tam nie podejmie przesyłki to oni ją odsyłają ?
Mam napisać do Poczty Polskiej jakieś pismo ?
Na tej stronie z śledzeniem widać tylko ze wyszło 9.06.2011 z polskiego obszaru celnego.
Mam ewentualnie szanse na zwrot kasy ?

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-07-26 18:32:09)

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: Wysyłka listów poleconych na świat

Masz RR ?

https://www.usps.com/

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

7

Odp: Wysyłka listów poleconych na świat

Mam RR361328155PL
Wpisałem na tej stronei ale za wiele to tam informacji nie podają.

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-07-26 19:39:22)

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: Wysyłka listów poleconych na świat

19 dni to jeszcze nie powod do paniki, u mnie paka do Stanow potrafi isc ponad 3 tygodnie, lotnicza.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

9

Odp: Wysyłka listów poleconych na świat

Zaxon według moich obliczeń to będzie 50 dni :-) więc ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

10

Odp: Wysyłka listów poleconych na świat

Upss, miesciac mi zniknal, no to faktycznie problem. Ale chyba prosciej isc sie dowiedziec na poczte niz tutaj?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

11

Odp: Wysyłka listów poleconych na świat

Zaxon a po co jest forum i czy czytales post #5

"wszystko się kiedyś kończy......."

12

Odp: Wysyłka listów poleconych na świat

Przeca ci pisze ze paczka tkwi u goscia na poczcie. niech podjedzie z RR i sie kloci...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

13

Odp: Wysyłka listów poleconych na świat

Dzien dobry,

RR361328155PL - We have received notice that the originating post is preparing to dispatch this mail piece. STATUS OF YOUR ITEM
- Origin Post is Preparing Shipment.

So what this means: Origin Post jest "taka" firma\przedsiebiorstwem pocztowym ktory zajmuje sie odbieraniem i sortowaniem poczty\przesylek jakie dotra na obszar U.S.A z poza granicy United States, po sortowaniu przekazuje paczke do U.S.Postal Service :)

Tutaj po angielsku: "It means that the item is already in the country to which it was sent to. So, if you had ordered something from Canada, and you live in the United States, it means that the item is already in the United States and is preparing to be shipped by the USPS. Origin Post is a company that takes the items from overseas and sorts them."

Ostatnio edytowany przez mk (2011-07-27 09:47:19)

14

Odp: Wysyłka listów poleconych na świat

Czyli narazie sie wstrzymać z reklamacją w poczcie polskiej ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

15

Odp: Wysyłka listów poleconych na świat

yep :) z tego co widac na "tracking" to kolegi list\paczka zostala przejeta przez Origin Post kiedy dotarla do U.S.A, wyglada na to ze jest nadal w rekach Origin Post i czeka albo na USPS aby ja odebrali z Origin Post depo albo czeka na wysylke przez Origin Post do USPS...to jest taki "catch 22"  :(

najlepiej jak kolega moze napisze do odbiorcy i przedstawi sprawe ze list\przesylka jest juz na terenie U.S.A i niestety jest w posiadlosci Origin Post. Prawdopodobnie bedzie odbiorca musial isc na poczte US Postal Service i zglosic sprawe lub moze bedzie mogl bezposrednio skontaktowac sie z Origin Post ?

16

Odp: Wysyłka listów poleconych na świat

Hmmm. lukam wlasnie na ten numer: RR361328155PL i wychodzi na to ze dzis odebrał ? Czy dopiero znalazlo si eu niego na poczcie ?
wyslalem tez drugi list pod ten sam adres: RR432093407PL
Poszlo jako expres i tez jest to samo.... ciekawe ile bedzie tam tkwił ;-)

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-08-08 17:08:24)

"wszystko się kiedyś kończy......."