1

Temat: 65 XE czy 130 XE

Cze! Mam atari 65XE (tak pisze w instrukcji, na pudełku i na samym atari) ale jak znalałem książke o atari pisało że 65XE ma tylko wyjście na cartridge a  130XE ma jeszcze expasion. Ja w mojim 65XE mam oba złącza. Atari jest orginalne. Czy wie ktoś czy to  jest 65XE czy 130XE ?

2

Odp: 65 XE czy 130 XE

To wyglada troche inaczej. Wszystkie Atari 130 XE maja dodatkowe zlacze obok zlacza cartridge, namiast nie wszystkie 65 XE je posiadaja - posiadaja je glownie te "nowsze", ktore byly produkowane na plycie od 130 XE, tyle, ze nie mialy dodatkowych 64 kB RAM i sterownika do w.w. - czasami zdarzalo sie tam rowniez oznaczenie 800XE. Ale byly tez wyjatki, gdyz spotkalem sie rowniez z modelami 65 XE z dodatkowym zlaczem, ktore nie byly tworzone na plycie od 130 XE - wprawdzie rzadko je widywalem, ale zdarzaly sie.

A dla pewnosci zawsze mozesz jakims programem testujacym sprawdzic ile masz RAM-u ;)


BTW - czy jasnie pan moderator moze przeniesc watek do dzialu "malego Atari", bo koledze chyba nie zauwazyl, ze ten dzial "Sprzet" dotyczy "duzego Atari".