1

Temat: STe extendos i takie tam ;)-

... w czasie ostatniej edycji party w Głuchołazach wreszcie udało się postawić sterownik do CD (ACSI-ICD). Wszystko jest niby ok, lecz o ile onegdaj działało mi to bez problemów tak dziś stwierdziłem, iż nie da się uruchomić z płyty CD niczego, co w nazwie pliku zawiera małe litery. Czy to jest normalne?

Pytanie dwa. TOS 2.06 i Teradesk. Wspomniana nakładka siedzi sobie w swoim podkatalogu, pytanie brzmi - jak zrobić, by to automatycznie startowało w czasie uruchamiania systemu (czyli po załadowaniu TOS'a)?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: STe extendos i takie tam ;)-

tak też ostatnio miałem problem przez małe litery i to na Falconie.. Problem rozwiązałem zmieniając wszystkie katalogi i nazwy na duże :)

pytanie dwa, a masz tam coś takiego na dysku twardy jak katalog auto???
jeśli tak to tam powinieneś wpakować odpowiedni program do cd ..
Zresztą przy instalacji, extendos wpakowuje się automatycznie do folderu AUTO :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-08-07 17:54:38)

Odp: STe extendos i takie tam ;)-

No (Beta/Meta/Exten)Dosy mają trochę problemów z literkami czasami.

Nie AUTO. Do AUTO nie należy wrzucać aplikacji GEMowych, bo w tym momencie GEM jeszcze nie jest zaincjalizowany i nie jest dostępny. W TOSie musisz sobie 'zainstalować' aplikacje na pulpicie, a w okienku instalacji powinna być opcja automatycznego odpalania. Potem tylko 'Save Desktop' i gotowe.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4

Odp: STe extendos i takie tam ;)-

ALe w auto to on się przy instalacji sam instaluję...

5

Odp: STe extendos i takie tam ;)-

Ale Adam pisze żeby do AUTO nie wrzucać aplikacji GEMowych jaką jest Teradesk ( czyli to co Pin chce uruchamiać automatycznie ), bo TOS uruchamiając się, w momencie ładowania programów z AUTO nie jest jeszcze gotowy na "przyjmowanie" aplikacji okienkowych. Natomiast sterownik CD nie jest "GEM'owy" więc spokojnie może ( a nawet powinien ) lecieć do AUTO.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-08-07 18:12:47)

6

Odp: STe extendos i takie tam ;)-

... sterownik do optyki siedzi w auto tak, jak go zainstalował instalator ;)- wkurza mnie jednak, że wcześniejsza wersja extendosa nie miała problemów z wpisami zawierającymi małe litery - nowa już ma i jest troszkę kiszka (modliszka).

Co do teradesk, zaraz to sprawdzę. Przypominam, że mam tos 2.06UK i nie wiem, czy ma to opcję do autouruchamiania - pobieżnie patrząc nie znalazłem takiej opcji bawiąc się stekiem przed party. Mam nadzieję, iż "źle" patrzyłem :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: STe extendos i takie tam ;)-

To nie musi być zależne od Extendosa. Beta/Meta/Exten(dos) to taki framework który ładuje sterowniki sprzętu i sterowniki systemów plików. Najlepszy sterownik systemów plików to jest bodaj SPIN (v034 iirc).

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

8

Odp: STe extendos i takie tam ;)-

czy SPIN ma samodzielnego instalatora tak, by nie rozkminiać, czy białe jest czarne?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: STe extendos i takie tam ;)-

Nie ma. To jest pliczek który trzeba sobie wrzucić i zmodyfikować plik konfiguracyjny ExtenDOSa. (najprościej podmienić w tym pliku stary driver na SPINowy i gotowe :))

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

10

Odp: STe extendos i takie tam ;)-

możesz mi powiedzieć, gdzie można znaleźć aktualną wersję w/w sterownika?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: STe extendos i takie tam ;)-

Powinien być na ftpach.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

12

Odp: STe extendos i takie tam ;)-

Pin napisał/a:

możesz mi powiedzieć, gdzie można znaleźć aktualną wersję w/w sterownika?

Zapodaj swojego maila, to Tobię wieczorkiem podeślę :)

13

Odp: STe extendos i takie tam ;)-

pin ..... miałpa .......... ghnet (dot) pl

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: STe extendos i takie tam ;)-

dzisiaj pójdzie jak wrócę do domu :P