Temat: zapas mocy?

Pytanko:
Jak duzy zapas mocy przwidzieli konstruktorzy Atari w zasilaczu?
Mam dwa różne
- DV 515UP (lekko ścięte krawędzie boczne, zero otworów w obudowie)
- FW 1599 (prostopadłościan, duzo miejsca w środku wokół radiatora, dużo wywietrzników)
Którego lepiej używać? Specyfikacje na obudowach są chyba identyczne.

W instrukcji od Atari podane jest tylko, 1 A 5 V.
Ile ciągnie goła atarynka, a ile po rozbudowach?
Jeśli wystarczyło by "prundu" to mógłbym wrzucić te 6V z zasilacza na stacje dyskietek, chociaż wątpie (problem z poprzedniego posta).

2

Odp: zapas mocy?

... ten drugi powinien być nieco lepszy - wydaje mi się, że różnica może być na poziomie 0.5A. W moim kompie zastosowałem jeszcze coś innego - 5V, 3A - impulsowy. Polecam; niewielkie rozmiary, lekki .. itd.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

3

Odp: zapas mocy?

co ma pasc i tak padnie........

gep/lamers^dial

4

Odp: zapas mocy?

Głupi ja !
Nie wpadłem na najprostsze rozwiązanie problemu zasilania flopa. :?
Może troche to stacjonarne ale powinno działać....
Chodzi mi o wyprowadzenie 5V i 12V z PeCeta. :D
Czy ktos juz eksperymentował z tym sposobem? Jesli tak to jestem otwarty na ewentualne porady.
Wacham się jeszcze czy podłaczyć stację bezpośrednio do tego co idzie z zasilacza od kompa, czy musze zrobić jakiś obwód zabezpieczający....

5

Odp: zapas mocy?

Jeśli wszystko jest w obrębie jednej fazy( :D ), to czemu nie. Przecież pecet też ma zasilacz - jak każdy inny. (normalny=AT, jeśli jedynym obciążeniem dla niego ma być fdd to może nie odpalić - wówczas podłącz pod to coś co będzie jadło trochę prądu i wsjo budiet gitara).

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: zapas mocy?

Pipka nestety :(
Próbowałem podłączyć na wszelkie sposoby ale niestety stacja nie dała znaku życia. Zdaje się napięcie 5 i 12 V to za mało dla tego sprzeciku - podejrzewając uszkodzenie podłaczyłem ją do dwóch zasilaczy, 9V i 15V i ożyła z tym że nie miała za bardzo siły kręcić głowicą, ale to chyba wina zasilacza 15V bo miał tylko 300mA.
Napotkałem tez dziwny problem innego rodzaju - nigdzie w Kaliszu nie mogłem kupić wtyczki Ti99 - takiej pasującej do  wejścia we flopie.
Ciągle więc szukam zasilacza do CA-2001, lub porad jak sobie bez niego poradzić.

7

Odp: zapas mocy?

Hej - a może to wina stacji. Jeśli jest trupnięta to nawet podłączenie 3 faz naraz nic nie da.... :-/

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: zapas mocy?

Tego nie będe do końca pewien dopóki nie podłącze do niej czegoś co można nazwać normalnym źródłem prądu. Do prób z PC nie miałem nawet zasilacza AT.
:?
Podłączałem ją do swojego kompa i o mało sobie go nie spaliłem kiedy zrobiłem zwarcie przy włączonym komputerku, na szczęście tylko się wyłączył...  :D

9

Odp: zapas mocy?

Nie wiem, czy problem jest jeszcze aktualny, ale jeśli Theo potrzebujesz zasilacza do CA, to mam akurat zbędny od LDW2000 (trochę owinięty taśmą, ale działa). Jak chcesz, to wal do mnie z propozycją .

10

Odp: zapas mocy?

jesli chodzi o kalifornie i lwd to potrzeba ci 1A/15V zmiennego
w srodku jest mostek prostowniczy filtrowanie i stabilizatory
jesli chcesz sie podlaczyc z pc to podlacz sie za stabilizatorami
(7805 i 7812)

przechodze na tumiwisizm