1

Temat: program acc w auto

Mam programik edhak_20.acc wrzucony do AUTO na C. Powinien podobno się uruchamiać i być widoczny jako akcesoria. Ale żadnego efektu nie widzę (TS 1.62) Dlaczego?

Uruchomiłem zresztą Xboota i on również nie widzi w menu edhak_20.acc pomimo że jewt w tym samym katalogu auto na C

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

2

Odp: program acc w auto

Plików ACC nie wrzucamy do AUTO !!! Mają być w głównym katalogu.

Można zmienić rozszerzenie na APP i powinien się uruchomić z ręki (jako ciekawostka :) )

Ostatnio edytowany przez artik-wroc (2011-08-24 19:11:46)

Było miło :) Do widzenia.

3

Odp: program acc w auto

.. jeśli można się podłączyć do pytania, by nie zakładać nowego topica bez sensu :) -

STe, TOS 2.06UK, temat automatycznego uruchomienia Teradesk po starcie TOS'a. Jak to zrobić?

(proszę tylko nie mówić, by wrzucić to wszystko do AUTO, bo i takie pomysły słyszałem :D ... jak wiadomo w ten sposób to nie ma prawa zadziałać)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: program acc w auto

Ja u siebie co prada robie to pod falconem ale wydaje mi sie ze na STe tez pojdzie, najlepsze wyjscie to miec Xboota. On mysle powinien chodzic takze na Ste w nim masz mozliwosc ustawienia sobie programu ktory chcesz zeby wystartowal przy starcie kompa, tak samo jak ustawiasz sobie np odpoweidni newdesk.inf czy assidn.sys, ale od razu pisze cos takiego ustawiam na falconie i nie wiem jak to dziala w przypadku Ste

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: program acc w auto

Xboot niepotrzebny.

Musisz sobie w Desktopie, wybrać ikonkę Teradeska, następnie w menu po prawej wybrać jedną z opcji (niestety nie pamiętam którą) i tam w okienku odkliknąć opcję automatycznego uruchamiania, potem Save Desktop i po krzyku.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6

Odp: program acc w auto

A jak jest z tym auto na C? Powinny prg z niego same wystartować? RAMTOS.prg niby startuje ale nie widzi TOS206UK który jest również w katalogu AUTO no i efekt żaden.

Nawiasem mówiąc korzystając z Image Runner P.Putnika odpaliłem dema w .ST - Rewelacja :)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

Odp: program acc w auto

Z katalogu AUTO startują programy z rozszerzeniem TOS i PRG, pod warunkiem że nie używają GEMu (bo ten wówczas nie jest jeszcze w tym momencie dostępny). To że RAMTOS.prg nie widzi TOSu w tym samym katalogu, to już jego problem - może spodziewa się go gdzie indziej (np. w głównym katalogu?).

Automatyczne startowanie GEMowych programów jest możliwe, ale nie z katalogu AUTO, lecz trzeba to ustawić w desktopie. Działa to od TOSu bodaj 1.6 (i jeśli dobrze pamiętam, jest jakiś programik, który umieszczony oczywiście w AUTO umożliwia to dla starszych TOSów, ale nazwy nie pamiętam).

Akcesoria (programy z rozszerzeniem ACC), aby zostały przez TOS wczytane przy starcie, muszą leżeć w głównym katalogu.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

8

Odp: program acc w auto

RamTOS jest okrojonym Seltosem bez opcji wyboru TOSu - po prostu wgrywa ten który jest z nim w katalogu. I jeśli po odpaleniu systemu uruchomię go z ręki - w auto lub innym - to działa i widzi 2.06. Ale po włączeniu kompa już nie. Chyba że obraz TOS powinien być poza auto - w głownym katalogu.

Przeczytałem przed chwilą - chyba w TA - że aby system wczytał inny TOS niż ma zaszyty wystarczy mieć go na dyskietce podczas startu systemu. Czyli skoro partycja C jest odpowiednikiem dyskietki to nie trzeba mieć do niego seldosu? (chyba że autor artykułu się myli)

Ostatnio edytowany przez conrad (2011-08-25 18:42:42)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

9

Odp: program acc w auto

Czy jest jakiś menadżer plików w stylu kobolt/norton jako acc?

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

10

Odp: program acc w auto

Kobolda mozesz uzywac jako acc zmien poprostu nazwe z prg na acc i wkopiuj do glownego katalo tam gdzie masz wszystkie acc

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE