1

Temat: [KUPIĘ] Gry w wersji Box

Jak w tytule kupie gry w wersji box a mianowicie:

Ishar 2
Colorado
Transarctica

2

Odp: [KUPIĘ] Gry w wersji Box

Niezłe pozycje od Silmarils. Pamiętam, że ich (czy wszystkie?) gry a na pewno Colorado, chodziły zarówno w Low-Res jak i Hi-Res (SM124). Niezły był też Targhan. Fajne logo mieli, takie błyskotki.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-09-15 07:16:36)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: [KUPIĘ] Gry w wersji Box

to chyba tylko tutaj dostaniesz:

www.1632systems.co.uk

Ishar Trilogy tani chyba jest :) nie wiem jak wydane co prawda...

ja mam tylko Ishara na Falcona od nich a Transarctice tez bym chcial :)

a jeszcze Robinsons Requiem na Jaguara - ale to poprzez Songbirds ... :)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

4

Odp: [KUPIĘ] Gry w wersji Box

Grzeniu: Targhan to była bardzo trudna gra ;) przynajmniej ja w nią grałem w wieku 10 lat ( na starym dobrym schneider cpc 6128)

co do tego sklepu to są to wersje box??

I czy gra sprowadzona z usa ruszy na atari europejskim??

5

Odp: [KUPIĘ] Gry w wersji Box

To nie są gry sprowadzane z USA :P a co do box'a to tak, praktycznie wszystkie box'owane

6

Odp: [KUPIĘ] Gry w wersji Box

tak, sa to wersje BOX,

jest tam dzial tez uzywanych rzeczy ale wtedy jest opisane czy jest box czy tez nie ....

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

7

Odp: [KUPIĘ] Gry w wersji Box

gotham napisał/a:

Grzeniu: Targhan to była bardzo trudna gra ;) przynajmniej ja w nią grałem w wieku 10 lat ( na starym dobrym schneider cpc 6128)

W tamtych czasach liczła się grafika i efekty. Stopien trudności był na dalszym miejscu ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

8

Odp: [KUPIĘ] Gry w wersji Box

Nie przesadzajmy. Starsze gry dają wiele satysfakcji. Nowe raczej nie mam xboxa 360 i  trochę gier w kolekcji ale nie dają tyle satysfakcji co np rick dangerous ;)

9

Odp: [KUPIĘ] Gry w wersji Box

@gotham: Nie gadaj.Gran Turismo na PS3 ale w 3D daje naprawdę czadu :) 3D to zupełnie nowy wymiar (dosłownie!) i  doświadczenie pogrywania. Po odpaleniu GT5 szczęka mi opadła. W 2D jest niezłe, ale w 3D ... ho ho ! Tutaj po prostu czuje się prędkość !

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-09-16 17:41:47)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

10

Odp: [KUPIĘ] Gry w wersji Box

Skończyłem na FORZA 2 ;) Dla mnie jednak Atari ST i Amiga i mniejsze Atari to mają swoje klimaty. Nowe gry są strasznie zaskryptowane i stawiają na fabułę która prowadzi gracza.

Ostatnio edytowany przez gotham (2011-09-16 17:57:45)

11

Odp: [KUPIĘ] Gry w wersji Box

No masz rację z tymi klimatami na ST, Amigę i mniejsze Atari, mają swój klimat, tak jak każdy inny komputer czy konsola :P

12

Odp: [KUPIĘ] Gry w wersji Box

Dokładnie tak jak napisałeś, każdy sprzęt ma swój urok.


Coś mi się wydaje , że zboczyliśmy z głównego wątku jakim jest zakup gier ;)

Ostatnio edytowany przez gotham (2011-09-17 05:46:14)

13

Odp: [KUPIĘ] Gry w wersji Box

Fallout 3. Skończyłem niegdyś 1 oraz 2 i 3 jak dla mnie trzyma poziom. Gdy spędziłem cały dzień na grze - zmogła mnie choroba nie na tyle jednak by nie leżeć przed TV grając - pod wieczór wyjrzałem przez okno i w szoku byłem iż świat żyje i jest w całości a nie po nuklearnej zagładzie ;)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

14

Odp: [KUPIĘ] Gry w wersji Box

Bo to w/g mnie jest tak, że gry na 8; 16-bit maja dla nas klimat ponieważ kojarzą się z dzieciństwem, do którego wszyscy, podświadomie chcielibyśmy wrócić. Tak podejrzewam jest w moim przypadku. Mam tyle ciepłych wspomnień z tego okresu i świadomość, że świat w tamtych czasach był zdecydowanie lepiej poukładany i pomimo "dwóch konkurujących systemów walutowych" człowiek czuł się bezpieczniej. Do tego dołożyć należy rzeczywisty urok tych produkcji, które robione były od serca i ŻADEN księgowy nie maczał palców przy większości produkcji.Wszystko pozostawało w rękach ich twórców, którzy niejednokrotnie tworzyli swoje produkcje w garażu, bez żadnego wsparcia czy to mentalnego, czy równie ważnego, finansowego. Wtedy gry były robione od serca dla serca graczy. Teraz tworzy się je głównie dla odcinania kolejnych kuponów! Co nie znaczy, że współczesne produkcje nie potrafią zachwycić. W czasach kiedy wiele rzeczy trzeba było dopowiedzieć sobie wyobraźnią (którą powinien posiadać każdy gracz) dzisiaj dostajemy na tacy full HD prosto pod ryj. Czy to dobrze czy źle. Dla mnie dobrze ponieważ ja jestem z okresu kiedy tę wyobraźnię musiałem ćwiczyć, żeby pewne "niemoce technologiczne" ówczesnego okresu przeskoczyć i pewne rzeczy wyobrazić (mózg pracował). Dla młodego pokolenia urodzonego w połowie lat 90 to jest katastrofa, ponieważ ich mózg pracować nie musi - tylko palce. Nie zmienia to faktu, że rozmach niektórych aktualnych gier mnie powala. Mass Effect, który pozostanie w mojej głowie do końca życia, oczywiście dużo wcześniejszy Fallout, który śni mi się do dzisiaj, czy świeżo wydany Deus Ex (o pierwszej części nie wspominając). Dokładając do tego 3 wymiar w niektórych grach (GT nie tylko wygląda, ale i czuje się w każdym metrze wyścigu; Tron - gra generalnie słaba, ale 3 wymiar w tym świecie potrafi doprowadzić do utraty świadomości czy np. Killzone, który w trzecim wymiarze nabiera trzeciego powodu do kupienia tej gry) należy się cieszyć, że my, teoretycznie "stare już konie", mieliśmy okazję poznawać świat wirtualne rozrywki od poszewki. Mały pełne spektrum wiedzy na temat rozwoju tego gatunku rozrywki i po prostu cały czas obserwujemy jak to się cudownie rozwija i się dostosowujemy czerpiąc przyjemność zarówno z historii jak i ze współczesności.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

15

Odp: [KUPIĘ] Gry w wersji Box

Jak napisał Hororus , nostalgia do lat dzieciństwa nas przyciąga do starych gier ale nie tylko prostota , miodność i konieczność użycia wyobraźni ( dlatego ludzie teraz mniej książek czytają po prostu trzeba sobie wszystko wyobrażać ) ;)

16

Odp: [KUPIĘ] Gry w wersji Box

gotham, zastosuj się do prostej uwagi od moderatora ( MM ) o tu:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 24#p135824

bo szkoda aby wątek poleciał :)

Ostatnio edytowany przez jury (2011-09-18 07:28:20)

17

Odp: [KUPIĘ] Gry w wersji Box

Już moja blokada się zakończyła ;)