101

Odp: SpartaDOS X 4.44

ad. 1 - w /autoexec.bat/ wydaje mi się, że doraźnie może załatwić to wpis: "POKE 65,0"

... na podobnej zasadzie pewnie można rozwiązać punkt 2 i 3. Problem tylko ze wspomnianym resetem ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

102

Odp: SpartaDOS X 4.44

Ano właśnie... ;)

103

Odp: SpartaDOS X 4.44

Pisze maruda.

Czy mogę dostać przykładowe Config.sys'y Autoexeci (i gdzie je umieszczać) i to co jest potrzebne by SDX ruszała.

To że mamy bardzo obszerną instrukszyję to jakoś nie umiem poszczególnych składników używać.

Jacquez - ty masz taki fajny 4pkt. boot starter :) może się podzielisz.
Trub/Drac030 - bo ja tego INIDOS wstawiam do autoexeca i nic to nie daje - krew zalewa.

Ostatnio edytowany przez pajero (2011-07-04 21:39:49)

104

Odp: SpartaDOS X 4.44

pajero napisał/a:

Jacquez - ty masz taki fajny 4pkt. boot starter :) może się podzielisz.


A pewnie, że się podzielę :) Pajero, łap załącznik (mój ATR "systemowy") ;)

Post's attachments

SDX.ZIP 1.29 mb, liczba pobrań: 19 (od 2011-07-04) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

105

Odp: SpartaDOS X 4.44

pajero napisał/a:

Trub/Drac030 - bo ja tego INIDOS wstawiam do autoexeca i nic to nie daje - krew zalewa.

A w jaki sposób ma dawać, skoro AUTOEXEC jest wykonywany przez Spartę (już działającą), a INIDOS służy do jej uruchomienia?

KMK
? HEX$(6670358)

106

Odp: SpartaDOS X 4.44

Widzisz, ja po prostu nie wiem co z czym.

Szkoda, że tłumaczysz dlaczego znowu coś robię źle. Ale podpowiedzi jak mam zrobić niet :(

Naprawdę, szkoda czasu by w załączniku do odpowiedzi wrzucić Config i ATRa by SDX ruszyła z QMEGiem pod SIC!

107

Odp: SpartaDOS X 4.44

No nie tłumaczę, bo wydaje mi się, że to było już parę razy wałkowane i tłumaczone na różne sposoby przez różnych ludzi. Nie rozumiem po prostu, gdzie jest niejasność.

Ok, jeszcze raz:

1) Sparta nie chodzi z QMEG-iem

2) oznacza to, że w momencie startu QMEG ją jakoś odłącza (a w każdym razie olewa) i zamiast uruchomić SDX, robi zwykły boot z dyskietki

3) jeśli w stacji nr 1 siedzi dyskietka w formacie Sparty, uruchamiany jest program ładujący zapisywany zawsze przy formatowaniu dyskietki do pierwszych trzech sektorów

4) wykorzystujemy to do uruchomienia w tym momencie programu INIDOS.SYS.

5) żeby program ładujący wiedział, co wczytać, po wkopiowaniu INIDOS-a na tę dyskietkę należy "zaznaczyć" INIDOS.SYS jako plik do zabootowania

6) robi się to komendą BOOT INIDOS.SYS. Wystarczy ją wydać raz, pozostaje "ważna" aż do skasowania pliku INIDOS.SYS albo do wydania następnej komendy BOOT dla tej dyskietki

7) po tych zabiegach boot kompa z tej dyskietki powinien spowodować zainicjowanie się Sparty pod QMEG-iem

8) należy czytać manuala zamiast zawracać ludziom głowę o piątej rano :P

Jeśli mimo wykonania tych wszystkich czynności prawidłowo nadal Ci nie działa, a zamiast tego pojawia się napis BOOT ERROR, to znaczy, że natknąłeś się na problem zgłaszany już przez Jacquesa, który to problem był tam od początku świata, ale nie wiedzieć czemu dopiero teraz się ujawnił, a i to nie u wszystkich. Jeśli tak, to trzeba poczekać na nowszą wersję SDX (wkrótce).

EDIT: a atra działającego z QMEG-iem załączyć nie mogę z prostej przyczyny: nie mam QMEG-a.

Ostatnio edytowany przez drac030 (2011-07-06 04:52:54)

KMK
? HEX$(6670358)

108

Odp: SpartaDOS X 4.44

Jaki jest status kodu w sensie licencji i Waszego podejścia - chodzi mi o to, czy np. do Prosystemu z Atarimaxa Steven mógłby by dodać kod programujący LDW i CA z indus.sys do szybkiego Synchromesha, żeby te stacje działały z nim w szybkiej transmisji bez konieczności osobnego programowania przez Spartę?

Chodzi o ten post: http://www.atarimax.com/flashcart/forum … 6000#p6000
i moje zabawy ze stacją w innym wątku tutaj.

Nie miałem okazji jeszcze wypróbować atarixfer Hiasa. Nie wiem, czy tam coś takiego jest. A jeśli, to czy ew. można Hiasa o to ponudzić też - czy też by ew. mógł dodać ten kod.


To przy okazji pytanie, czy do włączenia buforowania w stacji z dodanym rozszerzeniem (S)RAMChargerem ten kod też się nada, czy trzeba jednak użyć oryginalnego SuperSynchromesha? Bo zamówiłem dwa gotowe układy od treagare z AtariAge i tak na wyrost się zastanawiam.

109

Odp: SpartaDOS X 4.44

Nie widzę przeszkód żeby ten kod wsadzić do Prosystemu czy gdzie indziej. Jeszcze pogadam z sup8pdct, który przy nim pomagał.

Kod w obecnej wersji Sparty nie włącza buforowania. Należy użyć Super Synchromesha.

110

Odp: SpartaDOS X 4.44

Pojawiło mi się w głowie pytanie - czy dałoby się tak zaprogramować szeroko rozumiane "Indus GT" do pracy w trybie US zamiast Synchromesh?
To ogólnie uprościłoby sporo rzeczy. A przynajmniej tak mi się wydaje.
Zdaję sobie sprawę, że to wymagałoby sporej zmiany w kodzie programującym stację, ale może gra jest warta świeczki?

A czy jakieś info od sup8dct może jest odnośnie przeciwwskazań lub ich braku?

111

Odp: SpartaDOS X 4.44

Draco (lub ktokolwiek wie), mam pewne pytanie.
Czy istnieje możliwość założenia sobie SDX Imagerem na CAR: katalogu SPARTA.DOS i umieszczenie w nim kilku plików konfiguracyjnych, by były widziane podobnie jak to ma miejsce np. z partycji bootowalnej i przy uruchamianiu carta SDX dawały menu z "konfigami" do wyboru?

112

Odp: SpartaDOS X 4.44

Chwilowo nie ma takiej możliwości, ale może da się coś w tym kierunku zrobić. Tzn. podstawowym kłopotem jest to, że w CAR: nie ma zaimplementowanych podkatalogów :)

KMK
? HEX$(6670358)

113

Odp: SpartaDOS X 4.44

Acha :) Ale skoro jest nadzieja, to może kiedyś... ;)