1

Temat: [solved] 1040STE mryganie obrazu

Witam.
W moim 1040ste były zimne luty na gnieździe monitorowym, za sugesją Duddiego po lutowałem je na nowo i teraz jak ruszam wtyczka to obraz już nie zanika. Ale nadal wystepuje zjawisko jakby drgania krawędzi obrazu takie malutkie, oraz raz na kilka sekund obraz się zrywa. Na ułamek sekundy pojawia się czarno-biały zakłucony i rozciągnięty jakby co druga pionowa linia była wyświetlana. Robi się tak systematycznie . Trwa to dosłownie ułamek sekundy że ciężko nawet zobaczc dokładnie. Te pionowe linie robią się jakby pofalowane takie wężyki.
Co można zrobić aby to poprawić, Duddie czy podejmiesz się naprawy mojej nowej zabawki?

Ostatnio edytowany przez secon (2011-10-06 17:07:03)

2

Odp: [solved] 1040STE mryganie obrazu

A czy przypadkiem jako monitora nie używasz telewizora >=100Hz...? Bo jakby gubił synchronizację... Oczywiście mogę się mylić - nie jestem elektronikiem.

Sikor umarł...

3

Odp: [solved] 1040STE mryganie obrazu

TV >=100Hz nie ma znaczenia.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: [solved] 1040STE mryganie obrazu

@secon: jaki to TV? Mogę zerknąć na ten komputer.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

5

Odp: [solved] 1040STE mryganie obrazu

Jakiś tam Hitachi lcd 19", telewizor ze scartem moge kupić inny aby ATARI było sprawne. I mógłbym odpalić  na nim Wings of death :)

6

Odp: [solved] 1040STE mryganie obrazu

duddie, może Ci jutro podwiozę kompa na kilka dni ?

7

Odp: [solved] 1040STE mryganie obrazu

Możesz podrzucić.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

8

Odp: [solved] 1040STE mryganie obrazu

Duddie zanim zawiozę komputer zerknij na obraz. Ciężko mi upolować dokładnie moment jak obraz staje się monochromatyczny w postaci pionowych czarnych wężyków. Lecz uchwyciłem moment zaczęcia się tego procesu widać że zaczyna się od dołu ale jeszcze jest kolorowy.

zdjęcie 1 obraz prawidłowy
zdjęcie 2 obraz w momencie jak się zaczyna te mrugnięcie, nie trafiłem z aparatem ale trochę już widać o co mi chodzi (dół obrazu)
zdjęcie 3 to fragment tych zmian za ułamek sekundy jest on monochromatyczny.

Niestety nie dałem rady uchwycić właściwego momentu. Mam nadzieję że nie jest to poważne uszkodzenie komputera :-/
Napiszcie cokolwiek bo nie usnę:)

Ostatnio edytowany przez secon (2011-10-05 17:33:09)

Post's attachments

mryg1.jpg 81.31 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

mryg2.jpg 83.78 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

szczeg.jpg 173.75 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

9

Odp: [solved] 1040STE mryganie obrazu

Dziwnie to wygląda. I to tak jedzie w górę? Wygląda jakby układ Video się przegrzewał. Nie jest to wina kabla. Sprawdzałeś na innym TV?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

10

Odp: [solved] 1040STE mryganie obrazu

Nie to nie jedzie to sie nagle pojawia ale mi sie takie zdjecie zrobiło, to sa takie wężyki jak na wycinku ekranu tyle za na całym i mono

11

Odp: [solved] 1040STE mryganie obrazu

Sprawdź na innym TV. Jeśli na innym tez będzie - pomyślimy dalej.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

12

Odp: [solved] 1040STE mryganie obrazu

a w jakich godzinach mogę powieźć ten komputer do Ciebie?

13

Odp: [solved] 1040STE mryganie obrazu

A już sprawdziłeś na innym TV? Po co masz jeździć, jak to może wina TV.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

14

Odp: [solved] 1040STE mryganie obrazu

Duddie nie mam za bardzo na czym chyba ze pojadę do rodziców i sprawdzę na CRT.
W domu mam konverter vga cm331
http://www.samal.pl/katalogi/konwer/147.jpg
na monitorze LG Crt uzywam małe atari, da się przez to podłączyć STE?
Dasz radę zrobić na szybko kabelek?

15

Odp: [solved] 1040STE mryganie obrazu

STE przez to nie podłączysz, chyba, że po Composite, ale to bez sensu.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

16

Odp: [solved] 1040STE mryganie obrazu

Więc tak jak pisałes Duddie, okazało się że to tv lcd jakoś tak reagował. Podłączyłem pod TV Crt i jest ok, podłączyłem też pod TV Lcd Sony Bravia i jest jak żyleta obraz. Nawet znaczek Atari z Tosu płynnie się koloryzuje.

17

Odp: [solved] 1040STE mryganie obrazu

Mówiłem, że to TV, może następnym razem zdasz się na mój doświadczony nos :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

18

Odp: [solved] 1040STE mryganie obrazu

Będę teraz poszukiwał małego lcd max 19" ze scartem. Kiedyś ktoś pisał o tv Funai. znalazłem taki:
http://allegro.pl/tv-lcd-19-funai-lh850 … 18405.html
tylko tam jest ze pracuje z 50Hz a ST ma chyba 60 to nie będzie problemu?
Ale pewnie małe Atari by z tym bez problemu chodziło :)

19

Odp: [solved] 1040STE mryganie obrazu

Będzie chodziło.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...