Temat: MOD-y + konwerter

Czy ktoś mógłby mi podesłać przykładowe moduły oraz instrumenty do Protrackera i Neotrackra a także program do konwersji modułów/instrumentów z Amigi do postaci zjadliwej dla w/w programów? Ewentualnie wskazać gdzie są osiągalne.

Odp: MOD-y + konwerter

Nie trzeba zadnej konwersji - moduly musza po prostu miescic sie w ograniczeniach PT i Neo.

3

Odp: MOD-y + konwerter

Tak pewnie jest jeżeli chodzi o o mniejsze objętościowo moduły/sample ale cyt. Pecusia "użerającego się"  ;)  na forum EMU64.PL " ...robiona jest konwersja sampli na 4ro bitowe i konwersja opisu patternow - skraca to 2-3 krotnie plik" - poza tym był swego czasu znany program do konwersji modułów z Amigi "dostosowujący" ich rozmiary ( o ile się dało) do Atarki, ale nazwy jego już nie pamiętam. BTW Pecuś zauważyłem, że byłeś dziś na forum - może pomożesz?

Odp: MOD-y + konwerter

a to znaczy ze pytasz o MD8 (ktorych PT i Neo nie obsluguja), a nie MOD :)

5

Odp: MOD-y + konwerter

Widze ze chodzi Ci jednak o zwykle moduly a nie o MD8 ... ale jakbys chcial wiedziec wiecej o MD8 to pytaj. Odpowiedni konwerter lezy na AIMie - tyle ze AIM tez lezy ;)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

Odp: MOD-y + konwerter

?? tzn. w modach jest " ...robiona jest konwersja sampli na 4ro bitowe " ?

7

Odp: MOD-y + konwerter

AIM juz nie lezy. Filesystem sie wysypal i juz nie chcial sie naprawic. Ok 4 lata wytrzymal no i zdech. Zdech tez CD'k, a na plytach z linuxem, ktorego mialem sterownik do scsi byly zwalone. Wiec musialem zainstalowac linuxa po sieci. System jest juz przywrocony do zycia i dziala w 99%.

8

Odp: MOD-y + konwerter

?? tzn. w modach jest " ...robiona jest konwersja sampli na 4ro bitowe " ?

Chyba (po fotce sadzac) piles troszke.... :)

Ja sie ustosunkowalem do pierwszego pytania (dlatego napisalem ze chodzi mu chyba o MODy) a ze w drugim jest juz poplatane jedno z drugim to nie moja wina....

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

9

Odp: MOD-y + konwerter

.... tzzn;- jeśli komodziarzom zależy na samplach z pokeya;- to przecież najprostrzym rozwiązaniem jest zgranie jakiegoś niezłego *.neo po linii z Atary do *.wav => *.mp3 .... moge też przygotować coś takiego w wersji odpalanej na Covox.... przepraszam, jeśli nie doczytałem o czzzzo dokładnie chodzi j.w.; zara spadam z neta..... :(

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: MOD-y + konwerter

Pecus: ale Twoja druga odpowiedz "chodzi Ci jednak o zwykle moduly a nie o MD8" padla juz po "...robiona jest konwersja sampli na 4ro bitowe " - dlatego moje pytanie :)

To zdjecie jest fotomontazem!

11

Odp: MOD-y + konwerter

.... tzzn;- jeśli komodziarzom zależy na samplach z pokeya;-

Nie jestem komodziarzem :mrgreen:
Z tym MOD i MD8 to się troszku namieszało - może ktoś pokrótce wytłumaczy o co biega?
Programy do konwersji już mam ale może znajdzie się dobra dusza co podzieli się instrumentami i muzyczkami do PT/NEO  ?

12

Odp: MOD-y + konwerter

MOD to pliki w formacie soundtackera, niegdys najwazniejszego programu muzycznego na Amige. Zawieraja sample 8mio bitowe.
MD8 to taki wymyslony przeze mnie (w odpowiedzi na artykul w Bajtku, w ktorym to pisano, ze komputery 8mio bitowe nigdy nie beda odtwarzaly MODow, bo do tego to trzeba minimum PC AT 12MHz) format pliku. Po co wymyslony? Daloby sie odtwarzacz i zwykle MODy, ale wtedy (czasy kiedy to sample na male Atari pochodzily z Crystal Sounda ;) , a samplowana perkusja byla tylko w postaci programu Digi Drum) komputery Atari miewaly raczej po 64kB.
Jako ze przed wyslaniem do Pokeya sample i tak byly przeliczane na 4ro bitowe, postanowilem, ze przy konwersji z MOD beda odrazu do takich przycinane (co skraca je o polowe), poza tym jest jeszcze konwersja patternow. Dlaczego? W Amidze nuta byla zapisywana jako 3 bajtowa liczba, ktora wpisywala sie do rejestru ustawiajacego czestotliwosc grania generatora (upraszczalo to bardzo odtwarzacz, ktory bral wartosc i wpisywal od razu do rejestru). Mozna bylo przez to uzyskac plynnie dobierana czestotliwosc.... tyle ze nikt tego nie stosowal i pojawialo sie tam tylko 128 roznych liczb... czyli dalo sie to zapisac jednym bajtem - i to cala konwersja, reszta opisu patternu jest niezmieniona.

A teraz ciekawostka.... jak pisalem w 3bajtowe wartosci dzwiekow zastepowane byly jednobajtowymi. Ale Atari odtwarzal to troszke inaczej, kazdej z tych nut trzeba bylo przypisac liczbe (ulamek) oznaczajaca o ile zwiekszyc licznik wyznaczajacy odtwarzana pozycje sampla co jeden obrot petli odtwarzajacej. Ten ulamek to (jesli dobrze) pamietam 2 bajty (czesc calkowita i po przecinku). Tablica wyliczana byla na podstawie czestotliwosci dzwiekow odpowiadajacych kolejnym nutom.... i po wyliczeniu 4-5 pierwszych liczb, moj kolega Karol K. (ze sceny ST) zauwazyl ze wychodza mi te same wartosci co w tablicy Amigowej (te liczby sterujace generatorami) tyle ze od konca....... wiec reszte tablicy wzielismy z Amigi i dziala :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

13

Odp: MOD-y + konwerter

hehehe;- >MARIUSZBOX< - nie posądzam Ciebie, że jesteś komodorowcem. :D  :D  Zresztą znam kilku ludzi od C= i są to osoby na odpowiednim poziomie. ...irytują mnie jedynie wypowiedzi .....- te z forum_Emu64 8O

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: MOD-y + konwerter

Pin>Wiem, wiem... .
Pecuś>Dzięki za mały wykład.  ;)
All people>intrumenty+moduły PLEASE! :cry:

15

Odp: MOD-y + konwerter

Pin>Wiem, wiem... .
Pecuś>Dzięki za mały wykład.  ;)
All people>intrumenty+moduły PLEASE! :cry:

troche muzy znajdziesz na serwerze Azbesta  8)
stuff/collections/atari_forever/Music

"wszystko się kiedyś kończy......."

16

Odp: MOD-y + konwerter

Jak dostać się na ten serwer? Wg wskazówek dostępnych na forum jakoś mi nie wychodzi!

17

Odp: MOD-y + konwerter

kurde no!
wpisz w przegladarke: ftp://ftp.atari.art.pl

Jedyny sluszny atarowski FTP a tu zonk :)

18

Odp: MOD-y + konwerter

Kurde, kurde... nie bądź taki wyrywny  ;)  Ameryki nie odkryłeś swoją uwagą, adres FTP to ja mam ale co z tego jak nie mogę na niego wejść! Przy każdej próbie pokazuje mi się: "Wystąpił błąd podczas otwierania folderu na serwerze FTP. Upewnij się czy masz uprawnienia dostępu do tego folderu. Szczegóły:
200 Switching to ASCII mode
200 Port command successful consider usin PASV
425 Failed to establish connetion
Po wejściu na FTP via www tez kicha - katalog czasowo niedostępny  :|
Moja prośba nie jest wynikiem ignorancji ale niewiedzy ;) (niestety)

19

Odp: MOD-y + konwerter

200 Port command successful consider usin PASV

Napisal ci co masz zrobic.
SOA#1

20

Odp: MOD-y + konwerter

Jak dostać się na ten serwer? Wg wskazówek dostępnych na forum jakoś mi nie wychodzi!

nie tylko Ty masz problemy z Azbestami...chyba przeniesli go na Mauritius badz inne Seszele:)

gep/lamers^dial

21

Odp: MOD-y + konwerter

He, he... No cóż ale Mikey nawija, że jest OK. Mam XP SP1 i próbowałem wejść na serwer z IE 6.0 xpsp2, z pola uruchom (ftp.exe) i uzywając klienta FTP SmartFTP v1.0. Co się dzieje przy IE napisałem wcześniej, natomiast w dwóch ostatnich przypadkach po nawiązaniu łączności z serverem (tak wygląda to ze Smarta):

Resolving host name ftp.atari.art.pl...
    Connecting to (ftp.atari.art.pl) ->  IP: 217.97.224.21 PORT: 21
    Connected to (ftp.atari.art.pl) -> Time = 31ms
    Socket connected waiting for login sequence.
220-
220---------------------------------------------------------------------------
220- Welcome to the Atari FTP Archive! (more than 37GB for the present moment)
220-
220- Enjoy the stuff gathered here and the Atari -- the best computer ever!
220-
220- FTP Server address:  ftp://atari.art.pl/
220- FTP via WWW address: http://ftp.atari.art.pl/
220-
220- In any case you can contact us: azbest@plasma.ath.cx / @atari.art.pl
220-                                 mikey@scene.pl
220---------------------------------------------------------------------------
220
    USER anonymous
331 Please specify the password.
    PASS (hidden)
230 Login successful. Have fun.
    SYST
215 UNIX Type: L8
    REST 100
350 Restart position accepted (100).
    REST 0
350 Restart position accepted (0).
    PWD
257 "/"
    TYPE A
200 Switching to ASCII mode.
    PASV
227 Entering Passive Mode (217,97,224,21,215,26)
    Opening data connection IP: 217,97,224,21,215,26 PORT: 55066.
    Operacja ukończona pomyślnie.
    PORT 192,168,0,11,11,246
200 PORT command successful. Consider using PASV.
    Opening data connection IP: 192.168.0.11 PORT: 3062.
    LIST -aL
150 Here comes the directory listing. - w tym miejscu się zawiesza i nie chce wyświetlić katakogu. (oba przypadki) Następnie:

    Connection closed. Server timeout.
426 Failure writing network stream. - tym komunikatem kończy się w obu przypadkach
    PORT 192,168,0,11,11,248

Tak więc i sekwencja logowania i tryb pasywny są zachowane. Tak samo jest też przy firewallu i po odinstalowaniu. DLACZEGO nie chce wyświetlić katalogu?!

Jedyny sluszny atarowski FTP

..a nie mogę się na niego dostać.   :oops:  Pomożecie?  ;)

22

Odp: MOD-y + konwerter

Jak nie dziala jak dziala? Naprawde nie wiem jak ty to robisz ?
Krotko mowiac: FTP dziala i ma sie dobrze. Twoj firewall badz bramka niekoniecznie :)

Oto dowod:
polaczenie zza maskarady, normalne ustawienia, zadnych klopotow.

mikey@gw-1:~$ ftp ftp.atari.art.pl
Connected to atari.art.pl.
220-
220---------------------------------------------------------------------------
220- Welcome to the Atari FTP Archive! (more than 37GB for the present moment)
220-
220- Enjoy the stuff gathered here and the Atari -- the best computer ever!
220-
220- FTP Server address:  ftp://atari.art.pl/
220- FTP via WWW address: http://ftp.atari.art.pl/
220-
220- In any case you can contact us: azbest@plasma.ath.cx / @atari.art.pl
220-                                 mikey@scene.pl
220---------------------------------------------------------------------------
220
Name (ftp.atari.art.pl:mikey): ftp
331 Please specify the password.
Password:
230 Login successful. Have fun.
Remote system type is UNIX.
Using binary mode to transfer files.
ftp> passive
Passive mode on.
ftp> ls
227 Entering Passive Mode (217,97,224,21,155,24)
150 Here comes the directory listing.
-rw-rw-r--    1 ftp      ftp          1120 Aug 19 22:33 news.txt
drwxrwxr-x    9 ftp      ftp          4096 Aug 15 22:41 stuff
drwxrwxrwx    3 ftp      ftp           138 Oct 22 20:16 upload
-rw-rw-r--    1 ftp      ftp           511 Sep 29 09:51 welcome.msg
226 Directory send OK.