1

Temat: ZAsilacz ATX i sygnal 3.3V

Witam wszystkich ,

Otoz dzisiaj otrzymalem zasilacz ATX ktory chce wykorzystac do zasilania ct63, problem polega na tym ze w tym zasilaczu nie mam extra zlacza 4 pinowego w ktorym bylby sygnal 3.3V. Mam za to stary zasilacz AT ktory wykorzystywuje do salania urzadzen czyli hdd, cd, w zlaczach do zasilania 2 waskie 6 pinowe jest jeden kabelek pomaranczowy ale z tego co przeczytalem to jest sygnal Powergood, neibardzo wiem co to jest i do czego sluzy jakie jest na nim napiecie, nie mam w tej chwili woltomierza aby to sprwdzic. Zastanawiam sie tylko nad tym ze do zlacza ATX ktore bede zasilal ct63 sa 3 kable 3.3V czy mozna ryzykowac i np przeciac jeden kabelek dolutowac kabelek do zasilania zlaczow PCI i ponownie polaczyc odpowiednio zabezpieczyc. Czy nie jest to ryzykowne ?

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

2

Odp: ZAsilacz ATX i sygnal 3.3V

Wtyczka dodatkowa 4pin ma 12V a nie 3.3V.

Standardowa 20pinowa wtyczka ma zasilanie 3.3V - spójrz na rozpiske pinów w linkach.

Rozpiski:
http://pcsupport.about.com/od/insidethe … 2v-psu.htm - 4pin
http://pcsupport.about.com/od/insidethe … 2v-psu.htm - 24pin
http://www.smpspowersupply.com/connectors-pinouts.html - 20pin

3

Odp: ZAsilacz ATX i sygnal 3.3V

No tak masz racje otoz kupilem taki zasilacz
http://allegro.pl/nowiutki-fortron-mini … 74585.html
a chodzili mi oto ze w tym ktory mialem a byl to zasilacz FELL 300ATX bylo takie zlacze ktore dopinalo sie do 20 pinowe a w nim bylo zasilanie 3.3V oprocz tego drugie 4 pinowe w ktorym byly dwa zolte 12V i dwa czarne kabelki czyli sygnal ground

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

4

Odp: ZAsilacz ATX i sygnal 3.3V

Kroll,
w Twoim jest złączę 4pinowe do P4, mam taki sam zasilacz i jest tam takie złącze.
Fakt nie wpadłem na to że możesz podłączyć do niego coś więcej niż ct63...

5

Odp: ZAsilacz ATX i sygnal 3.3V

AS,
zgadza sie mamy ten sam zasilacz to tez moja wina ze nie prawdzilem dokladnie, ale ponawiam pytanie ktore postawilem na poczatku czy warto ryzykowac i dolutowywac kabelek do zasilania 3.3V ktory jest w samym zlaczu P20 ?

Czy szukac jednak innego zasilacza aby zasilic PCI board

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

6

Odp: ZAsilacz ATX i sygnal 3.3V

Ja na Twoim miejscu nigdy bym z niczym w Falconie nie kombinował.
Ile czekałeś aż Czuba naprawi Tobie ct63??
Rok???
Za darmo też przecież tego nie zrobił.:.
Więc nie kombinuj, odpal ct63 stawiaj mint-a i instaluj quaka z sieciówą..

7

Odp: ZAsilacz ATX i sygnal 3.3V

AS... napisał/a:

Ja na Twoim miejscu nigdy bym z niczym w Falconie nie kombinował.
Ile czekałeś aż Czuba naprawi Tobie ct63??

Tak dokladnie tak tylko sie pytalem, rozejrze sie pewnei za drugim zasilaczem

AS... napisał/a:

Rok???

Prawie od zeszlego SV2k10

AS... napisał/a:

Za darmo też przecież tego nie zrobił.:.
Więc nie kombinuj, odpal ct63 stawiaj mint-a i instaluj quaka z sieciówą..

Pewnie ze nie za darmo takze jutro probuje odpalic ct63,
co do quake to czy ktos wie czy bedzie dostep na SV do sieci aby probowac przez DHCP ustawic siec ?

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

8

Odp: ZAsilacz ATX i sygnal 3.3V

będzie dostęp bo jak co roku przyjdę ze swoim lapem i blueconnectem :P

9

Odp: ZAsilacz ATX i sygnal 3.3V

AS,

No to super juz nie moge sie doczekac jak bede odpala siec na jednym ze swoich kompow

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

10

Odp: ZAsilacz ATX i sygnal 3.3V

Co do zasilania 3.3V - w takim zasilaczu to raczej nie będzie miało znaczenia czy weźmiesz je z tej "dopinanej" wtyczki czy z pinów 1 i 2 - w samym zasilaczu idą z tego samego miejsca - nie są oddzielne.
Co do jakości takiego zasilacza - to już inna historia.

11

Odp: ZAsilacz ATX i sygnal 3.3V

No wlasnie problem polega na tym ze nie ma w tym zasilaczu dopinanej z linia 3.3V a ze wzgledu na to ze naprawa ct63 juz mnie i tak kosztowala to musze poszukac drugiego zasilacza z ktorego bede mogl wziasc ten sygnal 3.3V. Takze na razie zaczne od podlaczenia samego ct63 a potem o ctpci i radeonie

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE