76

Odp: SlightSid żyje ;]

ja też chcę slight side!

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-11-09 19:04:45)

77

Odp: SlightSid żyje ;]

mono napisał/a:

Zauważ, że sytuacja jest taka, że NIKT tego miał nie będzie, choćby i może go było stać...

Dlaczego NIKT nie będzie miał ?

epi napisał/a:

Znajduję tu analogię do propozycji implantowania ludziom narządu mowy pochodzącego od szympansa.

Niejednemu taka morda by dobrze zrobiła ;)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-09 19:25:59)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

78

Odp: SlightSid żyje ;]

Panowie spokojnie bez nerwów i niepotrzebnych emocji. Policzę dam wam znać.

79

Odp: SlightSid żyje ;]

epi napisał/a:

Znajduję tu analogię do propozycji implantowania ludziom narządu mowy pochodzącego od szympansa.

Buaha, ale pojechałeś :D

Ostatnio edytowany przez booker (2011-11-10 16:31:15)

80

Odp: SlightSid żyje ;]

Ja na SV sobie u strykera posłuchałem i też bym nabył :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

81

Odp: SlightSid żyje ;]

na party dostosowalem dla atari procedure odtwarzajaca pliki wyplute goattrackerem ( http://sourceforge.net/projects/goattracker2/ ) wiec mozna tworzyc muze na sid i odtwarzac na atari z SlightSid

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

82

Odp: SlightSid żyje ;]

xxl - spoko. Ale jakie pliki z Goata? .sid .sng czy .prg?

Moja mała propozycja co do softu, jeżeli moge.

1. Zrobić port playera z Goata dla Atari. W ten sposób powinien ostatecznie zająć mniej rastra. (aczkolwiek może i się mylę).

2. Zrobić na Atari edytor instrumentów dla plików zapisanych z Goata. Mnie np. brakuje tego dla C64. Powód jest prosty. Goat jedzie na emulatorze SIDa i czasami bywa, że odtwarzanie tego pod prawdziwym SIDem nie jest takie samo, i wymaga drobnych korekt. Z takim programikiem mozna by je edytowac i koncowy plik (spakowany) zapisac.  Albo jezeli nie chce sie portowac pakera no to chociaz zapisac .sng, i spakowac ponownie mozna pod Kozą.

Gratulowałem wykonania projektu, teraz po przesłuchaniu na party gratuluje podwójnie - gra zajefakenbiście :)

Ostatnio edytowany przez booker (2011-11-14 11:50:23)

83

Odp: SlightSid żyje ;]

format .bin zapisywany F9. za kilka dni jak tylko poukladam sprawy biezace odezwe sie w temacie.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

84

Odp: SlightSid żyje ;]

OKo

85

Odp: SlightSid żyje ;]

Na party SV2011 jedna sztuka poszła dla 505 druga Pr0be/Born/Laresistance.
http://stryker.pigwa.net/slightsid/slightsid.jpg

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-11-14 22:48:29)

"wszystko się kiedyś kończy......."

86

Odp: SlightSid żyje ;]

Brawo.Świetny cart! SID  w atari - i kto by pomyślał;)

8 bit rulez!!!

87

Odp: SlightSid żyje ;]

technicznie to poza atari ;)

przechodze na tumiwisizm

88

Odp: SlightSid żyje ;]

Potrzeba gdzieś minimum z 25 chętnych ....może zróbmy wstępną listę ?
Ja się jak coś pisze na 1 sztukę.
Oczywiście płytki będą przeprojektowane przez Candle'a ... możliwe że będą dwie podstawki (stereo) .... itd...

"wszystko się kiedyś kończy......."

89

Odp: SlightSid żyje ;]

Poproszę dwie wersje stereo - dla starego sida jedną i dla nowego drugą.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

90

Odp: SlightSid żyje ;]

Ciekawe czy będzie można łączyć muzykę z SID z POKEY? Jestem ciekaw jak taka łączona muzyka będzie brzmieć.
Gratuluje, że projekt w końcu udało się skończyć.

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

91

Odp: SlightSid żyje ;]

można to bez problemu zrobić, SID ma przecież również EXT-IN. Nawet proto miał możliwość filtrowania sygn. zewnętrznego (np. POKEY-a). Jednak Line-IN pojawi się dopiero w wersji finalnej. Chciałbym jeszcze zmienić przetwornicę zasilającą SID-a oraz dodać inny stopień wyjściowy, do kompletu Line-IN i parę innych poprawek wpływających na jakość dźwięku. Celem jest aby SID szumiał jeszcze mniej.

92

Odp: SlightSid żyje ;]

I ja się piszę - jeden SlightSID z 6581, a drugi z 8580, a jeśli będzie możliwa opcja upchnięcia obu wersji SID-a w jednym karcie, to wtedy byłbym chętny na pojedynczy egzemplarz.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

93

Odp: SlightSid żyje ;]

stryker napisał/a:

Potrzeba gdzieś minimum z 25 chętnych ....może zróbmy wstępną listę ?
Ja się jak coś pisze na 1 sztukę.
Oczywiście płytki będą przeprojektowane przez Candle'a ... możliwe że będą dwie podstawki (stereo) .... itd...

Chętnie się zadeklaruję, wiedząc:

1) jaka mniej więcej będzie cena
2) czy dałoby się SlightSIDa zaadoptować do środka Atarki? ;)

94

Odp: SlightSid żyje ;]

Jestem zainteresowany dwiema wersjami po 1 szt.

pozdrawiam

Sniegowy

95

Odp: SlightSid żyje ;]

Ciekaw jestem czy dałoby się zaadoptować to pod 4 SIDy - 2 stare i 2 nowsze, ew. 2 - w obu wersjach

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

96

Odp: SlightSid żyje ;]

nie bedzie wersji, bedzie zwora w srodku do przelaczenia napiecia (12V/9V)
mozna bedzie miec tylko jeden typ sidow w srodku, nie bedzie mozna mieszac starego sida z nowym
kartridge bedzie stereofoniczny
nie przewiduje wersji wewnetrznej innej niz soundboard
sidy nie beda dolaczone do cartow - trzeba je sobie zdobyc samemu

ten projekt to raczej ciekawostka dla chetnych niz produkt i tak tez go traktuje
czy w ogole powstanie, zalezy od tego co stanie sie z aktualnie rozdanymi sztukami - jesli powstanie jakis software ktory to obsluzy - jest sens to ciagnac, jesli nie - nie ma zadnego

przechodze na tumiwisizm

97

Odp: SlightSid żyje ;]

Ok, wazne jest ze bedzie zwora i mozna wymienic bez zadnego cięcia/gięcia. A jak kto się pomyli to już jego sprawa :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

98

Odp: SlightSid żyje ;]

Ja się piszę na 2 szt. Tylko przydałaby się orientacyjna cena przy tych 25 sztukach - podejrzewam, że znajdzie sie więcej osób.

99

Odp: SlightSid żyje ;]

1szt!

!!!Tylko zacznijcie robić te karty przelotowe!!

-Przecież mając Side to mogę sobie SlightSid-a podpiąć nie wiadomo gdzie :(  ------

100

Odp: SlightSid żyje ;]

nie przelotowe (przelotowy kart w a800xl xegs to lipa na resorach) tylko potrzebny jest rozdzielacz dla a800xe i xegs poziomy a dla 64/130 xe pionowy


---
jesli o detale chodzi potrzebna by byla tez przedluzka dla gniazda SIO podobna do tej jaka byla dodawana do stacji toms aby mozna bylo podlaczyc dzwiek sida. w efekcie dzwiek POKEYa i SIDa bylby zmiksowany.

Ostatnio edytowany przez xxl (2011-11-15 08:55:09)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.