Temat: Nie wyświetla obrazu 520 STE

Świeżo zakupione 520 STE nie chce wyświetlić obrazu. Jak uruchamiam komputer pojawia się biały ekran (około 2 sekund) a potem telewizor informuje o braku sygnału. Sprawdzałem przez composite video. Podłączyłem też przez modulator i to samo. Dioda świeci, stacja startuje i świeci (prosi o dysk). Nie wsadziłem żadnej dyskietki, bo narazie nie posiada, ale wiem że po chwili powinien pojawić się system. Dodatkowo sprawdziłem na wyjściu stereo chinch i wyjściu monitorowym pin2 czy jest dźwięk. Naciskając spację było słychać atarowski poklik. Zauważyłem że ktoś kiedyś chyba wylał kawę, bo widać przy portach drukarki, dysku twardego i monitorowego od strony płyty głównej zaschniętą plamę. czy ktoś wie co może być? W slotach SIMM były 2 kości po 1 MB. Może pamięć jest walnięta? TOS już wyciągałem z podstawek i wsadziłem ponownie, nic to nie dało. Z tymi dużymi układami nie chciałem ryzykować z podważeniem, bo kiedyś pękła mi podstawka na rogu od podważania śrubokrętem.

Ostatnio edytowany przez MrKaczorsky (2011-11-17 21:53:27)

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

2

Odp: Nie wyświetla obrazu 520 STE

z plcc to uwazaj z tym srubokretem
tych podstawek nie kupisz w zadnym ogrodniczym w kraju, a i zagranica nie bedzie to wcale latwiejsze
na poczatek podstaw sobie pamiec - to nie boli, a da ci jakas natychmiastowa odpowiedz

przechodze na tumiwisizm

3

Odp: Nie wyświetla obrazu 520 STE

W styczniu dopiero lecę do Polski to sobie wezmę całą garść SIMMów, mam tego pełno. Tu w UK nie uśmiecha mi się kupić na ebayu za 10 funtów, chyba że gdzieś wcześniej wynajdę. Co do rozmieszczenia pamięci, mam teraz te dwie sztuki i były obsadzone w pierwszym i trzecim złączu. Poprawnie to jest? Tak trzeba czynić przy rozszerzeniu do 2 MB?

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

4

Odp: Nie wyświetla obrazu 520 STE

tak trzeba (z tego co pamietam)
ja mam 1040, wiec tam byly obsadzone wszystkie sloty

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: Nie wyświetla obrazu 520 STE

Właśnie odpaliłem kompa na LCD VGA w trybie monochromatycznym 640x400. I z tego co widzę GEM TOS śmiga, obraz kryształ. Ale nie rozumiem czemu niskie nie działają, muszę jeszcze raz spróbować podłączyć przez RGB eurozłącze (SCART). Bo na razie przez compositevideo i modulator nie działają. Czyli pamięć RAM działa. Czy jest jakiś program diagnostyczny w mono który sprawdzi scalaki atarki i wykryje ewentualnie jakieś nieprawidłowości?

Ostatnio edytowany przez MrKaczorsky (2011-11-18 14:32:43)

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

6

Odp: Nie wyświetla obrazu 520 STE

A czym podłączasz do TV?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

7

Odp: Nie wyświetla obrazu 520 STE

Na razie podłączyłem tylko jednym chinch do TV (video) i druga strona kabelkami do masy ST i composite video.

Ostatnio edytowany przez MrKaczorsky (2011-11-18 14:34:48)

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

8

Odp: Nie wyświetla obrazu 520 STE

MrKaczorsky, jak cos to mam simy do STE, moge ci dorzucic do Usatana.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

9

Odp: Nie wyświetla obrazu 520 STE

Chętnie wezmę, ile sobie życzysz?

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

10

Odp: Nie wyświetla obrazu 520 STE

dorzuce za free, 2 masz?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

11

Odp: Nie wyświetla obrazu 520 STE

A masz eepromy z TOSa 2.06 UK? Jeśli tak to wezmę, podaj tylko ile za to.

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

12

Odp: Nie wyświetla obrazu 520 STE

O, dzięki! Tak, dwa już mam. Chyba piszę już nie na temat, Zaxon jak chcesz to odpowiedz mi na priva.

Ostatnio edytowany przez MrKaczorsky (2011-11-18 14:43:06)

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

13

Odp: Nie wyświetla obrazu 520 STE

MrKaczorsky napisał/a:

Na razie podłączyłem tylko jednym chinch do TV (video) i druga strona kabelkami do masy ST i composite video.

Spróbuj po RGB. Może mieć uwalony koder PAL.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

14

Odp: Nie wyświetla obrazu 520 STE

Duddie - sprawdzę, nawet o tym nie pomyślałem. Jeśli faktycznie jest uwalony, to gdzie on dokładnie się znajduje? W jakimś specjalnym układzie który mogę zlokalizować i wymienić?

Atari 130XE, LDW Super 2000, Atari410.

15

Odp: Nie wyświetla obrazu 520 STE

Prawdopodobnie jest to MC1377.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...