26

Odp: SIO2PC padł

grzeniu napisał/a:

@Duddie: Pytanie, czy bezrobotny kupił SIO2PC ode mnie czy od Ciebie :) Jeśli ode mnie to sprawa jasna ;) ;) ! LOL !

Na pewno jeden kupił ode mnie.
@bezrobotny: sprawdziłeś ustawienia portu na PC?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

27

Odp: SIO2PC padł

w ape i aspeqt zmieniałem wszystkie ustawienia nie pomogło,
dziś wpiąłem się woltomierzem na piny +5V GND i COMMAND, na wszystkich jest napięcie, jak włączam atarynkę to na command spada czyli coś idzie...

już głupi jestem, jak pisałem ostatnio mam jakiegoś pecha, co bym nie kupił mimo, że jest sprawne to nie działa... już zaczynam się w tym dopatrywać sił wyższych...

28

Odp: SIO2PC padł

Nie ustawienia w APE i AspeQt, tylko w systemie Windows - Panel Sterowania, Menedżer Urządzeń, Port szeregowy COMx....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

29

Odp: SIO2PC padł

a co tu miałbym ustawiać? znacie może jakiś analizer portu rs232 na pc? zassałem jakiś, ale pokazuje, że nie mam żadnych zmian na pinach portu rs232, ale niem czy to trial nie działa czy sio2pc się uwaliło...

30

Odp: SIO2PC padł

Ty jak zwykle z armatą na muchę.... Jeszcze oscyloskop cyfrowy i analizator widma może? Co masz ustawione w Panelu Sterowania -> Menedżer Urządzeń -> Port Szeregowy COM1 -> Właściwości -> Ustawienia Portu?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

31

Odp: SIO2PC padł

http://e-serwis.org/smietnik/port_com1_ust.PNG

jak rozumiem sio2pc zasilany jest z atari? jakie powinny być napięcia na złączu RS do PC? u mnie na pinie 6 jest 2,5V, a na 2 i 3 jest 0,2V... czy Ktoś mógłby pomierzyć ile jest u niego? poza tym przy włączaniu nie zaobserwowałem żadnych zmian na mierniku...

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2011-11-20 11:37:19)

32

Odp: SIO2PC padł

Masz ustawione 9600 bps.... A ile ma Atari do stacji dysków? No? Ile?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

33

Odp: SIO2PC padł

a co to ma za znaczenie ile ma?
programy sobie ustawiaja to wedlug swojego widzi mi sie i wartosc w tym okienku moze byc dowolnie kosmiczna

przechodze na tumiwisizm

34

Odp: SIO2PC padł

Candle, niekoniecznie. Zrób eksperyment.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

35

Odp: SIO2PC padł

to sa defaultowe ustawienia windowsa - koniecznie
program musial by byc naprawde fajnie napisany, zeby tego nie zmieniac

przechodze na tumiwisizm

36

Odp: SIO2PC padł

udało mi się znaleźć debugeer rs-a... simpleterm... jak go odpalę to na jednym moim kabelku nie miga w ogóle DSR, na drugim miga, dane wyglądają na poprawne... niestety ani ape ani aspwqt nie działa... wygląda to tak jakby wszystko się naraz uszkodziło od siebie, może Ktoś widział jakiś graficzny debugger rsa z wykresami czasowymi?

37

Odp: SIO2PC padł

ustawiłem tu 19200, ale nie pomogło...

38

Odp: SIO2PC padł

Hmm, 10 lat XXI wieku a wy sie dalej w comy bawicie panowie?  USB-wstret jakis czy cus?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

39

Odp: SIO2PC padł

no przecie napisał ja, że podłączono adapter USB->RS i na nim też nie działa...

40

Odp: SIO2PC padł

Na niewielu adapterach USB-COM to działa, niestety. FTDI jest najlepszy.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

41

Odp: SIO2PC padł

Problemy występują tylko przy przejściówkach USB<->RS232 jeśli urządzenie ma zmienić prędkość.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

42

Odp: SIO2PC padł

na nowym kablu sio2pc, aspeqt i przejściówce usb->rs właśnie ruszyło...
na APE ta sama kombinacja nie działa - atari nie widzi stacji...
macie pomysł?

z tego co wyczaiłem, mój pierwotny zestw, rs w pc i sio2pc poleciał, uwalona linia dsr... w związku z tym, czy szanowny Duddie naprawi mi kabelek? bez wnikania trzeba wymienić scalak... zastanawiam się jeszcze nad przelutowaniem dsra na inną linię jakbyś przy okazji mógł przy tej naprawie... oczywiście zapłacę - mam nadzieję, ze taniej niż za gotowy ;)?

43

Odp: SIO2PC padł

No nie mów mi, że nie umiesz scalaka wymienić.....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

44

Odp: SIO2PC padł

A to nie jest tylko max232?

45

Odp: SIO2PC padł

ja nie mam narzędzi i cierpliwości, prawdę mówiąc to chciałbym zakupić jeszcze jedną sztukę i tą wysłałbym Ci przy okazji do naprawy (odpisz na maile)... da radę?

46

Odp: SIO2PC padł

Lutujesz Sparty, skończyłeś Technikum Elektroniczne i nie umiesz? OK, podeślij do mnie.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...