1

Temat: FORUM EMU64pl

Sorry, nie mogłem się powstrzymać... po wnikliwej analizie treści zawartych na:
::: http://forum.emu64.pl :::

szczególnie chodzi o wszystkie tematy związane z Pokeyem, Sidem, Atari i Commodore - muszę stwierdzić co następuje:

Bardzo dobrze, że na IMPREZACH ORGANIZOWANYCH DLA ATAROWCÓW NIE MA PRZEDSTAWICIELI COMMODORE - SĄ TO W WIĘKSZOŚCI LUDZIE, KTÓRZY:

* PRZYPOMINAJĄ BETON PARTYJNY PZPR

* SĄ KOMPLETNIE NIEREFORMOWALNI I NIEZDOLNI DO JAKIEJKOLWIEK KONWERSACJI, WIĘC NIE MA SENSU CZEGOKOLWIEK DO NICH PISAĆ, BO PRZYPOMINA TO WALENIE GŁOWĄ W ŚCIANĘ, LUB WALENIE GŁOWĄ KOBIETY NARODOWOŚCI RUMUŃSKIEJ, LUB ROZMOWĘ Z KUPĄ GRUZU.

* BÓG ZAMIAST MÓZGÓW ZAOPATRZYŁ ICH W KALAFIORY

* W ŻYCIU KIERUJĄ SIĘ KILKOMA DOGMATAMI, I JEŚLI IM UDOWODNISZ, ŻE POKEY MA WIELE ZALET, TO ODPOWIEDŹ ZABRZMI, ŻE PRZECIEŻ MA WIELE WAD ... i PEWNIE ZE ZDUMIENIA PRZESTANĄ ODDYCHAĆ I UMRĄ.

/oczywiście nie generalizuje powyższej opinii w stosunku do wszystkich ludzi C=/

Myśle, że więcej pisać na ten temat nie trzeba;

DELY!;- ZAMKNIJ TEN TOPIC!!! :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: FORUM EMU64pl

:) oni poruszaja te tematy juz z nudow, bo ilez powoduja one poruszenia

czym skorupka za mlodu nasiaka tym na starosc traci

nie ma sensu jakakoliwek dyskusja, rownie dobrze moglibysmy przekonywac Taliba zeby stal sie katolikiem :)

z tych wywodow rysuje sie obraz comodziarza jako osoby niedoinformowanej, ktora zaslania sie zaslyszanymi plotami i banialukami

to musza byc w wiekszosci gowniarze, malolaty, bo tylko takie 'cos' potrafi tak zywiolowo wymieniac sie bajkami i mitami

jeszcze jakis gostek kreujacy sie na osobe znajaca temat 'mialem kiedys atari, ble ble ble .... pokey nie ma filtrow .... ble ble ble
i to jest osoba bedaca w temacie


comodziarze pasuja na forum pt 'Widzialem UFO' tam beda mogli sie wykazac swoja mitomania

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

3

Odp: FORUM EMU64pl

wchodzac na forum c64...... wydaje mi sie ze scena commodore w polsce juz po malu wymiera??? malo postów i odpowiedzi...., zlotow,pisza p*.*...
a co do pokeya i sida sa to najlepsze uklady scalone na swiecie dlatego czekam z niecieropliowscia SlightSIda ;)
pozdr.

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: FORUM EMU64pl

Szowinizmy, szowinizmy i jeszcze raz glupie szownizmy... po kij takie gadki: tu lepsza grafika, tu wieksze mozliwosci edycji dzwieku, tu szybszy procesor itp.  Bezsensem jest w dzisiejszych czasach porownywac 2 komputery, ktorych parametry sa kilkaset razy slabsze od wspolczesnych maszyn, mogacych je na dodatek dobrze emulowac (razem i oddzielnie) - domena tych maszyn jest klimat, kazdej w swoim rodzaju. Slyszac kultowa sciezke dzwiekowa z Numen-a Atarowiec nie patrzy na parametry dzwiekowe POKEY-a, a jezeli komodziarz z tego szydzi... coz, rownie dobrze on moze dostawac orgazmu na widok jakiegos efektu na C64, ktory kolega Tebe moglby okreslic terminem: zygowina. I co z tego, ze Atari jest w stanie uzyskac 256 kolorow a Commodore 16, co z tego ze SID ma wiecej oktaw niz POKEY - to przypomina licytacje dwoch facetow, z ktorych jeden ma penisa o dlugosci 1 cm, drugi 1,7 cm i sie sprzeczaja, ktory z nich jest lepszym kochankiem, nie dostrzegajac stojacego obok murzyna z penisem przekraczajacym 0,5 metra ;)

Odp: FORUM EMU64pl

Gwoli sprawiedliwości w dziedzinie pokey vs sid była swojego czasu dyskusja na o ile pamiętam c64.nostalgia.pl i gdyby powyrzucać co poniektóre głupie komentarze w stylu "pokey do gazu" ;-) to osiągnięty został "kompromis", prezentowany tutaj wyżej przez MacGyvera :-) Zresztą okazywało się, że w większości przypadków ludzie z C64 mieli bardzo mgliste pojęcie o generatorze dźwięku w pokeyu ;-) jednym ze śmieszniejszych argumentów było: "nie mają ADSR, to jak mogą zrobić dobrą muzykę". Ale było też sporo ludzi z C64, którzy naprawdę byli zainteresowani muzyką Atarowską.

Wydaje się, że negatywne nastawienie wynika jeszcze z silnej negatywnej propagandy (Pin - "Beton Partyjny" - dobre!) w pierwszym okresie sceny, gdy atari w dziedzinie dźwięku/grafiki/kodu było mocno do tyłu i to Commodore przodowało. Ale może zostawmy ten temat.

Bądźmy tacy, jacy są w większości atarowcy -> szczęśliwi, że 8-bitowce, niekoniecznie atari, żyją... i mają się bardzo dobrze!

6

Odp: FORUM EMU64pl

hej...  takim topikiem upodabniasz sie do przedstawionych w opisie ludzi ...

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

7

Odp: FORUM EMU64pl

macgyver - w kwestii formalnej: najwiekszy zarejestrowany penis w wzwodzie mial najprawdopodobniej 42cm (niestety, mowiac szczerze nie byl moj), wiec z tym "przekraczajacym 0,5m" to juz przegiales :D
PS. Co do najmniejszych nie mam danych ;)

8

Odp: FORUM EMU64pl

najmniejszy jest mój;)))..a bo co??? masz mniejszego???nie? to dobrze....:)
a ludzie na forum c64 to najprawdziwsze MEMASY! kiedys klocilem sie z takim jednym nie sluchającym argumentów,ubogim w zwoje mozgowe małym komodziarzem...szkoda czasu!

gep/lamers^dial

9

Odp: FORUM EMU64pl

macgyver - w kwestii formalnej: najwiekszy zarejestrowany...(ciach)

Nie wnikam w szczegoly techniczne, nie mialem tutaj bowiem na celu skupianiu sie na meskim narzadzie kopulacyjnym, lecz przekazanie (oczywiscie w sposob zartobliwy/ironizujacy) pewnego rodzaju analogii.
Zeby zejsc z tej ch.....  ( ;> ) tematyki przytocze inny przyklad: w krainie sloni jedna mrowka kloci sie z druga, ze jest potezna, bo jest wieksza od drugiej o 0,1 mm - moze byc ? ;P To jest analogia do wyklocania sie miedzy szownistami spod znakow atari 8-bit i c-64.

10

Odp: FORUM EMU64pl

Eeee, X-Ray ::  :D  :: marudzisz - przynajmniej nie wypisuje tak extremalnych pierdół. (tylko, takie trochę mniejsze). 8O

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: FORUM EMU64pl

Pin: też masz klapki na oczach, tylko z innym napisem. Ale to nie o to chodzi - wszyscy je mamy, z racji utrwalonych przyzwyczajeń, mniej lub bardziej uchylone, ale mamy. Problem jest w tym, że nie wziąłeś udziału w dyskusji, na którą narzekasz - zamiast tego przylatujesz tu i jęczysz W SWOIM GRONIE O ZŁYCH KOMODZIARZACH. Co byś powiedział, gdybym teraz to ja udał się na forum EMU64 i zaczął szydzić z głupich atarowców, co w czachach mają beton? Ej, chłopie... Bądźmy dorośli...
W czym lepszy jest SID, a w czym POKEY, i jakie mają ograniczenia - te tematy wałkowano już tysiąc razy (między innymi - dość rzeczowo i rozsądnie - przerobili to zagadnienie Pecus i Brush na EMU64), aż szkoda powtarzać. Każdy z tych scalaków jest unikalny - pierwszy nie zabrzmi jak drugi, a drugi jak pierwszy. Reszta jest rzeczą gustu.
Tak nawiasem mówiąc, w tej chwili odbywa się największe compo muzyczne sezonu dla naszej platformy (http://c64.sk). Jak wejdzie w fazę głosowania, to poinformuję - a nuż komuś z Was coś się spodoba. Mimo wszystko.  :D

12

Odp: FORUM EMU64pl

Pin: też masz klapki na oczach, tylko z innym napisem.:D

... nie zgodzę się z tym; gdyż uważam, iż C= to bardzo dobry sprzęt.

Problem jest w tym, że nie wziąłeś udziału w dyskusji, na którą narzekasz - zamiast tego przylatujesz tu i jęczysz W SWOIM GRONIE O ZŁYCH KOMODZIARZACH. Co byś powiedział, gdybym teraz to ja udał się na forum EMU64 i zaczął szydzić z głupich atarowców, co w czachach mają beton? Ej, chłopie... Bądźmy dorośli...D

... i właśnie bądźmy dorośli; w dyskusji jednak udziału nie wziąłem, gdyż stwierdziłem, iż jest to bez sensu - mając na uwadze wypowiedzi samego admina serwisu - i inne wypowiedzi typu: "Miałem Atari 10 lat temu i stwierdzam, że to gówno" (czy coś tam takiego) - tak wyglądają znawcy tematu. Dla przykładu - porównanie w temacie możliwości odtwarzania sampli (modów), gdzie autor jednego z postów zastanawiał się, czy C= potrzebuje do tego SUPER CPU. Tak się składa, że wiem co to jest i na czym polega istota działania tegoż wynalazku, więc był to wygłup najwyższej klasy :: to jest tak, jak by ktoś chciał porównać Atari z HyperSpeed na pokładzie z std C64 - co jest oczywistym nonsensem. :D

W czym lepszy jest SID, a w czym POKEY, i jakie mają ograniczenia - te tematy wałkowano już tysiąc razy (między innymi - dość rzeczowo i rozsądnie - przerobili to zagadnienie Pecus i Brush na EMU64), aż szkoda powtarzać. Każdy z tych scalaków jest unikalny - pierwszy nie zabrzmi jak drugi, a drugi jak pierwszy. Reszta jest rzeczą gustu.:D

... i tu się w zupełności zgadzam. W końcu żyjemy w XXI wieku i w zasadzie nikt chyba nie zaprzeczy, że jak i C=, tak i /| to zajebis..ty sprzęt. Szkoda tylko, że są tacy, którzy pisząc bzdety doceniają tylko jedną stronę (to nie w twoją stronę, żeby było jasne), a piszę to tu, gdyż jak wspomniałem na EMU64 nie ma to najmniejszego sensu, gdyż i tak 80% wiary źle mnie zrozumie, lub zjebie na samym wstępie; powołując się na jakieś bardzo wyszukane i niepodważalne argumenty w stylu j.w... 8O :
"o wyższości świąt wielkiej nocy nad świętami bożego narodzenia" ... :D  :D

Ogólnie;- luzik :D.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info