Temat: scalaki w ujemnych temperaturach

Chłopaki podpowiedzcie!

Jak zachowują się scalaki które mają zakres temperatur pracy 0-70 stopni w ujemnych temperaturach? Pytałem już wszędzie nikt nic nie wie...

Np. scalaki 74LS, pamięci AT29C010A czy AM29F010B oraz A/C ADC0832CCN?

Może Ktoś tu się bawił i może coś powiedzieć?

2

Odp: scalaki w ujemnych temperaturach

pytales na: http://elektroda.pl/rtvforum ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: scalaki w ujemnych temperaturach

pytałem, nic mi nie powiedzieli, pytałem też na pl.misc.elektronika, tu też nic... oczywiście docelowo zakupię scalaki i sprawdzę, ale jakby Ktoś wiedział wcześniej to by było fajnie.

4

Odp: scalaki w ujemnych temperaturach

Zapewne nie będą trzymać katalogowych parametrów i tyle.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: scalaki w ujemnych temperaturach

Tak jak napisał grzeniu, pewne parametry się rozjadą, ale na pewno w -50C jeszcze będą działać poprawnie.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

6

Odp: scalaki w ujemnych temperaturach

http://www.interfacebus.com/Logic_Prefi … Range.html

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

7

Odp: scalaki w ujemnych temperaturach

Powinny działać, elektronika woli być chłodniejsza z tego co ja wiem (oczywiście bez przesady) ale np jak robią testy OC procesorów i chłodzą je np ciekłym azotem gdzie temperatura wynosi prawie -200 st C i działa to scalak przy minus 5 czy 10 pewnie też pochodzi spokojnie. Oczywiście procesory mają też dopuszczalne temperatury ale nie takie duże.

8

Odp: scalaki w ujemnych temperaturach

Obudowy szlag trafi po jakimś czasie a w konsekwencji padnie scalak.

Generalnie nie budzi mojej sympatii takie kombinowanie, zawsze to jest czyimś kosztem.

pomidor

9

Odp: scalaki w ujemnych temperaturach

wszyscy cos odpisują radzą a Ty bezrobotny gęby nie otworzysz? zawsze założysz wątek a potem g,,,no cie to ineteresuje.