26

Odp: Kupie Atari Falcon 030

i wydaje mi się jeszcze, że c-lab "opudełkowany" miał zrobiony wewnętrzny dysk scsi(możliwe, że w tych zwykłych też tak było), więc musieli je podłączać jakoś (wewnętrzna karta scsi/konwerter na dysk 2,5"?).

Ostatnio edytowany przez saulot (2011-12-02 09:20:20)

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

27

Odp: Kupie Atari Falcon 030

mk1 nie miał tego, miał to mk2 .

Odp: Kupie Atari Falcon 030

no i mkX.

To było robione specjalnym adapterem, lutowanym na płytę który był forma przejściówki (sygnały z płyty na kabel SCSI). To chyba nawet nie miało żadnych elementów elektronicznych. Można to było zamontowac chyba w każdym falconie. Więcej Sqward może powie, bo on to kiedyś chciał u siebie zamontować, ale coś nie działało (zrąbane SCSI?).

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

29

Odp: Kupie Atari Falcon 030

Miałem coś takiego w C-lab 1 ale wywaliłem bo przez to nie działało zewnętrzne scsi (bo to się wlutowuje zamiast terminatorów na płycie). Kiedyś też próbowałem to zamontować w zwykłym falconie, ale coś sie nie udało. SCSI było tam dobre, poprostu trzeba było coś dolutować do płyty i chyba wlutowałem w złe miejsce, albo było jakieś zwarcie (bo pamiętam, że mi wywaliło diodę zasilającą terminator).

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

30

Odp: Kupie Atari Falcon 030

Dzięki wszystkim za cenne wskazówki i sugestie. uicr0Bee muszę Ci na razie podziękować - poczytałem kilka wątków o Twoim Falconie i się lekko przestraszyłem :-). Z Falcona jednak nie rezygnuję, postanowiłem go poszukać na "swoim" podwórku. W Anglii, gdzie aktualnie mieszkam funkcjonuje coś takiego jak "Car Boot Sales". Powinienem od tego zacząć moje poszukiwania, gdyż na takich pchlich targach można dostać prawie wszystko i to za bardzo niewiele. Przykładem niech będzie przypadek mojego kolegi, który za jedyne £10 kupił elektryczną gitarę Fendera, którą lekko odnowił i pogonił za £600. Bardzo często zdarza się, że sprzedawcy nie wiedzą co sprzedają. Tak więc najpierw spróbuję tutaj, a gdy jednak okaże się, że nic ciekawego nie znajdę, znowu zacznę szukać w necie. Nigdy bym się nie spodziewał, że Falcony są aż takie drogie, ale wygląda na to, że popyt jest wyższy niż podaż, a to cholernie winduje ceny. Jeszcze raz dzięki wszystkim.

31

Odp: Kupie Atari Falcon 030

Spoko, nie sądziłem że się skusisz :)
Gdyby wpadł ci tam w oko drugi Falcon w cenach niższych niż ebayowe to ja jestem chętny. Transport z Anglii mam możliwy.
Wystarczyłaby nawet sama płyta główna, nawet bez RAMu.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

32

Odp: Kupie Atari Falcon 030

sleett: a dostałeś moje PM ?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

33

Odp: Kupie Atari Falcon 030

sqward: "Wybrana skrzynka jest pusta" - nic nie dostalem :-/