851

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@grzeniu: nikogo nie obraziłem. napisałem Ci co to oznacza - uproszczenia, zaokrąglenia podczas obliczeń. w większości przypadków dla fizyka ważny jest wynik (w sensie liczbowym), dla matematyka też wynik, ale w sensie, że on istnieje (w sensie liczbowym nie ma znaczenia). gdybyś rozmawiał kiedykolwiek z matematykami wiedziałbyś jak pod tym kątem szydzą z fizyków.
fizyka teoretyczna rozwija również wiele nurtów w matematyce teoretycznej. słyszałeś o całce Feynmana ? teorię tę stworzył fizyk, a stała się obecnie przedmiotem badań matematyków.

Ostatnio edytowany przez Rastan (2011-11-27 17:03:52)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

852

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No teraz to mnie osobiście obraziłes !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

853

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@grzeniu: ale czym ? bo nie kapuję. jesteś fizykiem a może matematykiem ?
(edit) jeśli Ciebie obraziłem to bardzo przepraszam. nie miałem takiego zamiaru. ale miałem i mam (choć już teraz mniejszą) styczność z tymi grupami naukowców i wiem jakie są relacje między nimi.

Ostatnio edytowany przez Rastan (2011-11-27 17:06:47)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

854

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jakoś tak wyszło ;) Fizyka techniczna, spec. fizyczne miernictwo komputerowe.

Na uczelniach sobie udowadniają poza kulisami. Potem razem chlają i dobrze się bawią. Takie życie. Jak w polityce ;) Pracowałem na uczelni jakiś czas to wiem :) Nie żeby złe słowa mówić ...

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-27 17:14:57)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

855

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@grzeniu: nie myśl, że ja jestem uprzedzony do którejś z tych grup. studiowałem Matematkę i przez kilka lat pracowałem w Instytucie Fizyki i osobiście nie podobało mi się zachowanie niektórych osób zarówno z pierwszej jak i drugiej grupy.

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

856

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tak, to już tylko świadczy o kulturze wymienionych. Tak to jest jak się cham do koryta dorwie ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

857

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@grzeniu: dokładnie tak jest. większymi prowokatorami są matematycy. tam nawet pomiędzy poszczególnymi dziedzinami np. Algebra vs Analiza matematyczna vs Teoria mnogości również jest "wojna". odnoszę również wrażenie, że matematycy zazdroszczą fizykom tego, że ich nauka ma większe znaczenie w praktyce. przez to fizycy otrzymują większe dotacje na badania itp. no i później można słuchać na wykładach dowcipy o fizykach. osobiście mnie się to nie podoba.

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

858

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Boże, chroń przed matematykiem, który szydzi z fizyków! W ogóle przed każdym, kto mieni się naukowcem, a nie dostrzega wzajemnych powiązań między dziedzinami. Matematyka nie istnieje sama dla siebie i za jej rozwój znaczną odpowiedzialność ponoszą m.in. szeroko pojęci fizycy, którym była i jest potrzebna jako narzędzie, a podchodząc do coraz trudniejszych zagadnień, trzeba mieć coraz lepsze narzędzia.
A dla fizyka eksperymentalnego precyzja jest najważniejsza - rzadko da się potwierdzić eksperymentalnie konkretną teorię w odizolowaniu od innych zjawisk, dlatego musi on najpierw precyzyjnie zidentyfikować i policzyć wpływ wszystkich znanych zjawisk w danym eksperymencie. Oczywiście wynikiem jest liczba, podana ze skończoną dokładnością - ale to nie oznacza celowego uproszczenia czy zaniedbania, a wynika ze skończonej dokładności przyrządów pomiarowych. Każdy kolejny etap ich rozwoju to większa dokładność i nowe nieznane dotąd zjawiska do rozważenia przez teoretyków.
A co do religii vs. nauki - fundamentalna różnica polega na tym, że religia każe wierzyć i podążać, a nauka - wątpić i obalać.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

859

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Rastan: Wiesz dlaczego matematycy na uczelniach są tak sfrustrowani ? Bo z tej dziedziny nie przyznaje się Nobla ;) [moja żałosna tfurczość]
@epi: 100%

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-27 17:35:56)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

860

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

To powiedzcie jakiś kawał o tych fizykach w końcu, albo o matematykach :)

861

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@mikey: tutaj masz trochę: http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043 … ID=1647042

ciekawy kawał o matematyku:
Trzech ludzi leciało balonem, ale stracili orientację i postanowili dowiedzieć się, gdzie się znajdują. Obniżyli lot i widząc na dole człowieka zapytali:
- Czy może nam pan powiedzieć, gdzie jesteśmy?
- W balonie - odpowiedział człowiek na ziemi.
- Pan zapewne jest matematykiem.
- A po czym to wnioskujecie?
- Podał pan odpowiedź prawdziwą, precyzyjną i zupełnie bezużyteczną.
- A panowie zapewne są inżynierami.
- A skąd taki wniosek?
- Po pierwsze: nie macie pojęcia, gdzie jesteście i jak się tam znaleźliście, po drugie: prosicie o pomoc matematyka, a po uzyskaniu odpowiedzi dalej nic nie wiecie i winicie za to matematyka.
Patric Vernon, topolog

:) :) :)

(edit)
- Co jest potrzebne do pracy matematykowi?
- Papier, ołówek i kosz na śmieci.
- Co jest potrzebne do pracy filozofowi?
- To samo, tylko bez kosza.


Do pewnego pomieszczenia najpierw weszły dwie osoby, a następnie wyszły trzy. O wyjaśnienie tego zjawiska poproszono księdza, inżyniera, biologa i matematyka.
Ksiądz: To cud!
Inżynier: W środku już ktoś był.
Biolog: Nastąpiło rozmnożenie.
Matematyk: Jeśli do pomieszczenie wejdzie jeszcze jedna osoba, pokój będzie pusty.


Matematyk, fizyk i inżynier dostali po kawałku siatki ogrodzeniowej i zadanie, by ogrodzić jak największy teren. Inżynier ogrodził elegancki kwadrat. Fizyk obliczył że najlepszy stosunek powierzchni do obwodu ma koło i rozstawił siatkę w okrąg. Natomiast matematyk rozstawił siatkę byle jak w krzywa zamkniętą, wszedł do środka i powiedział, że jest na zewnątrz.

Ostatnio edytowany przez Rastan (2011-11-27 17:44:55)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

862

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mikey: No to jedziemy z sucharem:
Jak matematyk wyobraża sobie 11-wymiarową przestrzeń?
Wyobraża sobie n-wymiarową przestrzeń i podstawia n=11. :)

grzeniu: Ale przyznaje się nie mniej prestiżową nagrodę Abela, może to i nawet wyższy honor, bo nie skażony wyrzutami sumienia Nobla. ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

863

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

haha, boskie :)

864

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

to ja mam jeszcze większego suchara...

Zamknięto fizyka doświadczalnego, fizyka teoretyka i matematyka w trzech oddzielnych celach, z puszką jedzenia. Po miesiącu otwarto cele.
U fizyka doświadczalnego ściany poobijane, puszka zmaltretowana, ale rozbita, a zawartość wyjedzona. Fizyk, choć wychudzony, żyje. W celi fizyka teoretyka. Ściany są całe pokryte wzorami, obliczeniami. Tylko jeden ślad po uderzeniu, puszka precyzyjnie otwarta, a fizyk żyje. W ostatniej... Puszka nietknięta, na podłodze leży martwy matematyk, a na ścianie widnieje napis: „Dany jest walec”.

865

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-11-27 18:07:41)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

866

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No to jedziem:
Przychodzi Aksjomat do baru i zamawia piwo.
Barman do niego: Dowodzik poproszę.
Aksjomat na to: Ja nie potrzebuję.

867

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Rastan: nie ja tu zacząłem wmieszanie religii i boga. Metoda naukowa to kilka reguł które tyczą się każdej dziedziny naukowej - biologii, socjologii, archeologii, fizyki, itp. Nie ważne czy coś jest teoretyczne czy eksperymentalne.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

868

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

tacy biegli w matematyce, to prosze bardzo:

Robotnik wykonuje swoją pracę w 4 dni i 5 godzin. Pijany robotnik tę samą pracę wykonuje w 7 dni i 8 godzin. Na budowie pracuje 7 robotników i 1 majster nadzorujący. Majster przychodzi trzeźwy na budowę co 3 dzień, a do sklepu monopolowego jest 13 minut biegiem.
Oblicz zysk sklepu monopolowego, gdy budowany jest dom dwukondygnacyjny?

gep/lamers^dial

869

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A wiecie jaka jest ulubiona zabawa matematyków?
Cauchy, Cauchy łapci.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

870

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

gepard: proste, zysk jest 0, bo jakby był zysk to by trzeba było podatek zapłacić ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

871

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

General_Specific napisał/a:

Oczywiście że ma znaczenie, podajesz niesprawdzone i nieprawdziwe informacje tylko po to żeby komuś (Tuskowi) dowalić, piszesz coś o jakiś tajemniczych sznurkach za które pociągają równie tajemincze organizacje. Ogarnij się bo dalej to już tylko sztuczna mgła i bomby helowe...

Simius napisał/a:

A to się nazywa uczenie "argument słomianej kukły", panie generale.

Hmmm... prawdopodobnie informacja ma status "tajne/poufne", a to przeciez publiczne forum. Dlatego nazwy konkretnych "mocodawcow" tu pewnie nie padna.... :|

Ostatnio edytowany przez Dracon (2011-11-28 09:47:19)

872

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Już widać, że przyszły rok będzie ekonomicznie gorszy niż obecny a mówi się, że najgorsze przed nami :>
Politycy nakręcają koniunkturę złego humoru po to aby dalej nas dymać jak się da.

Ufff. Hapi Nju Jer Atarians !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

873

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@grzeniu rewolucja by się przydała, ale ta też pewnie nie przyniesie skutku - przed długi czas chaos, zresztą jesteśmy podobno cywilizowani. Politycy to jedno a media i spekulanci to drugie. Banki i cała reszta nas dyma jak może.

Co do banków to ostatnio mnie zaskoczył Credit Agricole czy jak im tam jest, chciałem kupić przedmiot za około 300zł na raty i stwierdzili, że nie dostane u nich kredytu w ogóle. Normalnie mnie zatkało - miałem styczność z różnymi bankami i nigdy czegoś takiego nie miałem. Poszedłem gdzieś indziej i kupiłem - owszem można by za gotówkę, ale przy 0% nie chciałem przed świętami pozbywać się gotówki. Tymbardziej mnie zdziwili, że widzieli papiery, praca stała od 5 lat na czas nieokreślony i wg biku wszystko spłacane jak należy. Normalnie ten bank wchodzi na nasz rynek i rzekomo chce pozyskać klientów a nawet nie chcą podać dlaczego wg nich nie mogę dostać kredytu - tymbardziej, że spłacenie tego z wypłaty nie zrobiło by mi dziury do kolejnej wypłaty. Może i kokosów nie zarabiam ale żeby taki numer? Ciekawi mnie jak dostają ludzie kredyty na dziesiątki tysięcy mając ledwo wypłatę najniższą krajową.

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

tomorrow never dies !!! Live Is Life ;)

http://www.youtube.com/watch?v=0Jy4tMySp5o

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

875

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

pawel napisał/a:

Ciekawi mnie jak dostają ludzie kredyty na dziesiątki tysięcy mając ledwo wypłatę najniższą krajową.

Zazwyczaj biorą pod zastaw, np. hipotekę. Wówczas ich nie interesuje czy masz na spłatę. Mają twoją chatę i to się liczy. To że wylądujesz na bruku nie ma dla nich żadnego znaczenia. Takie prawo, tj. lewo :/

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-12-27 22:29:37)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...