Temat: XF_551 "sprawna inaczej".

Mam stację jw która po włączeniu prądu robi ruch głowicą i zamiera. Jeżeli głowicę przesunąć do przodu ,po włączeniu prądu odjeżdża do tyłu i też zamiera. Czy to kontroler padł czy coś innego? Proszę o pomoc !

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

2

Odp: XF_551 "sprawna inaczej".

Mam identyczne objawy. Udało mi się stację naprawić ale tylko na jakiś czas:) Rozebrałem wszystko co się dało. Następnie regulowałem, kręciłem, przestawiałem, czyściłem i cudownie ożyła. Działała ze dwa tygodnie.

Słyszałem, że często dochodzi w tych stacjach do uszkodzeń ścieżek na płytkach (pęknięć) ale nie wiem czy to prawda?

3

Odp: XF_551 "sprawna inaczej".

http://www.dereatari.republika.pl/serw.htm
Na samym dole strony...

Ostatnio edytowany przez stryker (2012-01-26 23:00:08)

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: XF_551 "sprawna inaczej".

Ta strona nie wyświetla się poprawnie. Kończy się na opisie naprawy magnetofonu.

5

Odp: XF_551 "sprawna inaczej".

Już działa.

6

Odp: XF_551 "sprawna inaczej".

Strona czy stacja?

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

7

Odp: XF_551 "sprawna inaczej".

Jer po prostu klikając w ten link strona czasami potrafi sie nie załadować do końca.... np.masz ucięty tekst który kończy się na magnetofonach.... może jakieś chwilowe problemy z "republika.pl" ...

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: XF_551 "sprawna inaczej".

Czyli działa strona.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

Odp: XF_551 "sprawna inaczej".

XF nie działa ale czytając na ww stronie wziąłem na warsztat LDW 2000, w której wymieniłem 74LS244. Stacja wyświetla komunikat H3. Czy ktoś wie co to oznacza?

Ostatnio edytowany przez Ryszard Mauersberg (2012-01-27 20:37:37)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

10

Odp: XF_551 "sprawna inaczej".

H? W instrukcji od CA 2001 są tylko literki G(et), P(ut), F(ormat), E (bezbłędnie).
3 - Lost Data Error, niby błędy transmisji.

Odp: XF_551 "sprawna inaczej".

Dzięki lemiel, czyli podejrzane są stabilizatory.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

12

Odp: XF_551 "sprawna inaczej".

Ryszard Mauersberg napisał/a:

XF nie działa ale czytając na ww stronie wziąłem na warsztat LDW 2000, w której wymieniłem 74LS244. Stacja wyświetla komunikat H3. Czy ktoś wie co to oznacza?

H3 = Błąd testu kontrolera FDC (2797), jest opisane w Atariki (przy haśle Indus GT).

Ostatnio edytowany przez trub (2012-01-28 18:05:04)

13

Odp: XF_551 "sprawna inaczej".

O, tego nie widziałem.
Czyli teoretycznie Stryker mógł mieć C5 na wyświetlaczu, chociaż nie przy tej operacji...

Odp: XF_551 "sprawna inaczej".

Dzięki trub, zaoszczędziłeś mi dużo czasu. :)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.