Temat: Amiga vs ST(E)

Adam Klobukowski napisał/a:

Sorry, ale wypuszczenie w 89' komputera o konstrukcji Sama Coupe to przepraszam, pomyłka. Marketingowo był przegrany na starcie, technicznie zapóźniony o jakieś dziesięć lat. Konstrukcyjnie też nieudany.

heh to samo mozna powiedziec o wypuszczeni STE w 1989 r .. o 5 lat za pozno te rozwiaznia konstrukcyjne - a mial byc taki piekny Killer Amiga

Widzisz atarowca ze zlamana noga..co robisz ? łamiesz mu druga ...

2

Odp: Amiga vs ST(E)

amiga_rulez napisał/a:

heh to samo mozna powiedziec o wypuszczeni STE w 1989

ja przebijam, wypuszczenie A500+ w 1991 można było odebrać w kategorii dowcip roku
:)

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2012-02-07 12:25:41)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

3

Odp: Amiga vs ST(E)

No i tak się smutno te dowcipy dla obu firm skończyły ;)

4

Odp: Amiga vs ST(E)

Cyprian napisał/a:
amiga_rulez napisał/a:

heh to samo mozna powiedziec o wypuszczeni STE w 1989

ja przebijam, wypuszczenie A500+ w 1991 można było odebrać w kategorii dowcip roku
:)

Amiga500+ byla produkowana 7 mc .. w stosunku do A500 byla dosyc spora rewolucja
1.ROM 2.04 kick 37.175 o dwokrotnej pojemnosci niz 1.3 czyli 512 kb 
2.Calkowicie nowy system operacyjna 2.0
3.obsluga roznorakich urzadzen zaraz po wlaczeniu (Bootselectro w romie) mozesz A500+ zbootowac z dowolnej stacji dysku twardego napedu ZIP itd itd .. pelne plug&play
4.Obsluga dyskietek 984 kb  a nawet 1148 kb (oczywiscie dyskietki rzadkie)
5.2 MB Pamieci graficzno muzycznej (A500 miala 0.5/1 MB zaleznie od rev plyty i Agnusa)
6.Nowy uklad graficzny obslugujacy bez problemu rozdzielczosci VGA np 800x600  (na monitorach od PC), uklad rowniez byl o 15 % szybszy od poprzednika
7. 100 % kompatyblny sprzet ze wszystkimi rozszerzeniami od A500

mysle ze A500+ miala wiecej zalet niz STe .. a za chwile w tym samym roku pojawil sie calkiem nowy rewelacyjny komputer A600 (obsluga PCMCIA (karty CF,Karty sieciowe WIFI wszystko dziala !!!) , wbudowany kontroler IDE 2.5 cala (tanie i ogolno dostepne dyski od laptow) .. plus wszystkie  zalety z wyjatkiem pkt 7

czy ATARI zrobilo tez taki skoko wypuszczajac Amiga Killer po 4 latach od pierwszego modelu ??? System sie nie zmienil ,, nadal wyswietlal bidne 16 kolorow .. nadal mial ta szarobura obudowe...obecnie ciezko z daleka rozroznic czy to ST czy STe
Atari zrobilo dopiero w falconie ale to juz byl koniec ery komputerow domowych
A500plus nie byl dobrze przyjety przez rynek .. ale A600 spelnila swoje oczekiwania tanim komputerem domowym  i obecnie jest to najbardziej porzadana Amiga ze wzgledu na kompatybilnosc z A500 wbudowanym twardy dysk jak i rozmiarami .. (ruszyla w ubieglym roku produkcja kart do niej ACA z procesorem 68030 i 64 MB pamieci )

Mialem kilka Atarusow ale zaden nie zaskoczyl mnie tym czyms... wszystko mam na mojej Ami w lepszej wersji czy to muzyka czy grafika czy gry czy dema .. niestety ale baze oprogramowania Amiga ma znakomita.

Czemu tocze ta dyskusje ? bo widze ze nie ktorzy pisza farmazony na Amige .. (np na tym forum jeden taki napisal ze amiga nie formatuje dyskietek HDD a atari bez problemu)

Widzisz atarowca ze zlamana noga..co robisz ? łamiesz mu druga ...

5

Odp: Amiga vs ST(E)

Mylisz się, rewolucji nie było,

500+ / 600 to klapa

Nowy czip ECS nie zmienił wydajności pamięci w Amidze, nadal jest ona taktowana zegaram3.5 MHz, nadal ma przepustowość 7MB/s
Paula się nie zmieniła, Blitter się nie zmienił

doszły nowe tryby graficzne, niestety kosztem mocy procesora: np. w układ graficzny  1280×256 4 kolorach, podkrada procesorowi 70%

jarasz się sprzętem a kompletnie nie masz o nim pojęcia

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

6

Odp: Amiga vs ST(E)

Cyprian napisał/a:

rasz się sprzętem a kompletnie nie masz o nim pojęcia

Cyprian napisał/a:

Mylisz się, rewolucji nie było,

500+ / 600 to klapa

Nowy czip ECS nie zmienił wydajności pamięci w Amidze, nadal jest ona taktowana zegaram3.5 MHz, nadal ma przepustowość 7MB/s
Paula się nie zmieniła, Blitter się nie zmienił

doszły nowe tryby graficzne, niestety kosztem mocy procesora: np. w układ graficzny  1280×256 4 kolorach, podkrada procesorowi 70%

jarasz się sprzętem a kompletnie nie masz o nim pojęcia

W tym momencie poczulem sie obrazony .. to ty sie nie znasz na temat DMA w AMIDZE !!!!  to co napisales powyzej jest gdy dostepna jest sama pamiec graficzna CHIP gdzy procesor ma mniejszy priorytet dostepowy niz uklady specjalizowane
doloz fast ram (mam w A600 2 MB CHIP + 9.5 MB FAST RAM) Amiga w tym trybie dziala normalnie bez utraty wydajnosci procesora - waskie gardlo to przepustowosc ukladu ECS i dostepu do CHIP RAMu ,

zajmij sie swoim atari i mega wydajnym trybem w ST 640x400 .. trybie jak w C64 :D :D :D mono

nie ma sensu sie spierac .. nie znam sie na atari .. (wiem ze szumi :D) a ty sie nei znasz na Ami

Ostatnio edytowany przez amiga_rulez (2012-02-07 17:01:47)

Widzisz atarowca ze zlamana noga..co robisz ? łamiesz mu druga ...

7

Odp: Amiga vs ST(E)

jeszcze raz powtórzę, chipramu nie pominiesz, tam zapisujesz dane/sample dla układu dzwiękowego
tam też musisz zapisać dane graficzne / GUI / Workbench - a tego jest szczególnie dużo:

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

8

Odp: Amiga vs ST(E)

a ja ci powiem tak nie znasz sie ..
mozesz zainstalowc MCP i czesc danych (mozesz przekierowac do FAST RAMu  np scsi.device, trackdisck.device , obrazki ikon,dane MUI itd itd) ja po uruchomieniu WB2.1 z paternem mam 1984 kb free chip
sam screen musi byc w CHIP RAMie .. co do muzyki i sampli .. Amiga 500+/600 doskonale odgrywa je z fast ramu
napisze jeszcze raz nie znasz sie na tyle na Amidze zeby mnie zagiac .. w sprawie Atari rozjechalbys mnei jak walec :)

mysle ze nalezy sobie dac na wstrzymanie .. ide na amigowskie forum ponabijac sie z .. jak to ..to przeciez Atari ?

Ostatnio edytowany przez amiga_rulez (2012-02-07 17:15:01)

Widzisz atarowca ze zlamana noga..co robisz ? łamiesz mu druga ...

9

Odp: Amiga vs ST(E)

Nazywanie A600 nowym REWELACYJNYM komputerem jest sporą przesadą. Mam sentyment do tego modelu, ponadto ze względu na złącza HD i PCMCIA świetnie nadaje się do "retro grania" bo nie jest tak archaiczny jak A500 ale nie zmienia to faktu że w momencie pojawienia się był porażką i na zachodzie się nie sprzedał.

Mam wrażenie że znalazłeś dziwną przyjemność w trollowaniu na tym forum. Hobby? Nuda? Brak innych zajęć?

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

10

Odp: Amiga vs ST(E)

A co nazywasz Trolowaniem ? Prostowaniem faktow ?
Podlacz do Atari dysk twardy tak ad hoc .. podlacz karte sieciowa i internet na pcmcia .. schowaj ST w kieszen :)
A600 miala zastapic nieprodukowane modele A500 i A500+ i tego dokonala - czy sie nei sprzedala ? zobacz ilosc wyproduowanych egzemplarzy i w jakim stopniu pojawia sie na przeroznych aukcjach ..jest tego modelu od groma.
A600 miala innowacje wprowadzajac montaz powiezchniowy SMD

jedynym niewypalem byla cena... ale to juz ma kazdy model mikrokoputera domowego w dniu premiery

Ostatnio edytowany przez amiga_rulez (2012-02-07 17:23:35)

Widzisz atarowca ze zlamana noga..co robisz ? łamiesz mu druga ...

11

Odp: Amiga vs ST(E)

Dobra, Amiga była jest i będzie NAJLEPSZYM komputerem w obrębie 5 najbliższych gromad galaktycznych. Czy teraz już sobie pójdziesz?

Ostatnio edytowany przez jury (2012-02-07 18:47:04)

12

Odp: Amiga vs ST(E)

amiga_rulez napisał/a:

co do muzyki i sampli .. Amiga 500+/600 doskonale odgrywa je z fast ramu

Zgodnie z A500 memory map:

0-$200000 is reserved for Chip Ram
Rejestry AUD?LC są 19bitowe czyli maksymalnie mogą startować od bajtu $7FFFE <-- to jest chipram.

podsumowując rejestry  Paula AUD?LC nie sięgają do FastRamu.

znowu nie masz pojęcia o czym mówisz. No ale chętnię pouczę Ciebie o Twojej Amidze


Conrad, Gepard,
żeby nie było, może i jestem trochę twardogłowym Atarowcem ale nie uważam Amigę za zły komputer, uważam że ma swoją katgorię w której sie świetnie sprawdza.
Chętnie powymieniam się merytorycznymi uwagami ale nie na poziomie trolowania typu amiga_rulez. tego "niezdzierżę" ;)

Zresztą troszkę udzielam się forach Amigowych ale nie troluję, rozmawiam tylko o Amigach :)

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2012-02-07 17:59:50)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

13

Odp: Amiga vs ST(E)

Cyprian napisał/a:
amiga_rulez napisał/a:

co do muzyki i sampli .. Amiga 500+/600 doskonale odgrywa je z fast ramu

Zgodnie z A500 memory map:

0-$200000 is reserved for Chip Ram
Rejestry AUD?LC są 19bitowe czyli maksymalnie mogą startować od bajtu $7FFFE <-- to jest chipram.

podsumowując rejestry  Paula AUD?LC nie sięgają do FastRamu.

znowu nie masz pojęcia o czym mówisz. No ale chętnię pouczę Ciebie o Twojej Amidze


POWIEM TAK .. TYPKU .. WEJDZ NA BYLE JAKIE FORUM AMIGOWE I ZAPYTAJ JAK ODEGRAC MODUL CZY NP  SAMPEL 2 MB Z FAST RAMU
DLA MNIE TO CO PISZESZ JEST HIPOKRYZJA I TYLE ...

JAK MOWIE CI ZE SIE DA TO SIE DA .. JAK NIE WIESZ JAK TO SIE DOUCZ NIE ZAMIERZAM CIE KSZTALCIC  I NIE WYPISUJ BREDNI POD ADRESEM AMIGI BO KAZDY TWOJ BELKOT BEDE PEZPARDONOWO OBALAL

Widzisz atarowca ze zlamana noga..co robisz ? łamiesz mu druga ...

14

Odp: Amiga vs ST(E)

dam Ci jeszcze jedną darmową lekcję o Amidze, ale pls nie podniecaj się tak bardzo,:

tak jak pisałem zgodnie z dokumentacją PAULA kanały DMA nie sięgają do FastRamu.
to nie oznacza że sample dzwiękowe nie mogą się znajdować w Fast Ramie.

Są dwa rozwiązania tego poblemu:
- kopiujemy procesorem (uprzedzę twoje pytanie - blitter nie bo nie sięga on do fastramu) dane dziwęku z FastRamu do ChipRamu gdzie sięgają kanały DMA;
- lub wyłączamy DMA dzwięku i wpisujemy procesorem dane dziwiękowe bezpośrednio do przetworników (AUDxDAT) z FastRamu.

oba rozwiązania dość mocno obciążają procesor (drugie stosuje się do odtwarzania sampli na STFM)

amiga_rulez napisał/a:

JAK MOWIE CI ZE SIE DA TO SIE DA

przekonałeś mnie...
teraz zajrzyj do dokumentacji albo source code playerów (jeśli znasz się na assemblerze) i nie fantazjuj

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2012-02-07 18:49:10)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

15

Odp: Amiga vs ST(E)

amiga_rulez: kolego, nie rób pod górke innym amigowcom na tym atarowskim forum, ty sobie potrollujesz, porobisz wrzutki i inne wycieczki, potem sobie pójdziesz a ja czy inny posiadacz Amigi na tym forum będę musiał znowu pracować na opinie że nie wszyscy amigowcy to rulezowcy :) Juz nie raz pisałem/prosiłem byśmy emocje zostawili gdzies na boku, bo to nikomu nie służy...a na pewno nie słuzy NORMALNEJ dyskusji na tym forum. Wszyscy lubimy sobie pożartować, czasem nawet podokuczać komuś z innej platformy, ale to ma jakies granicę. Mamy cholerny rok 2012 i nikomu nic nie da pisanie ......... PANY (w wolne miejsce wstawiamy Atari lub Amiga, zależnie od upodobań). Trzeba było nawracać/misjonować w latach 1991-94 kiedy ważyły się losy wszystkich 16-to bitowych maszynek (choć uważam że kijem tej rzeki nijak nie dało się zawrócić) a teraz kolego amiga_rulez wszyscy trzymamy rękę w nocniku...

gep/lamers^dial

16

Odp: Amiga vs ST(E)

amiga_rulez napisał/a:

POWIEM TAK .. TYPKU .. WEJDZ NA BYLE JAKIE FORUM AMIGOWE I ZAPYTAJ JAK ODEGRAC MODUL CZY NP  SAMPEL 2 MB Z FAST RAMU
DLA MNIE TO CO PISZESZ JEST HIPOKRYZJA I TYLE ...
JAK MOWIE CI ZE SIE DA TO SIE DA .. JAK NIE WIESZ JAK TO SIE DOUCZ NIE ZAMIERZAM CIE KSZTALCIC  I NIE WYPISUJ BREDNI POD ADRESEM AMIGI BO KAZDY TWOJ BELKOT BEDE PEZPARDONOWO OBALAL

Może zamiast w ten sposób mądrze krzyczeć to coś z siebie wyrzuć bardziej technicznego i obalaj Cypriana technicznie. Bo on póki co wywala z siebie mnóstwo "technikali" a Ty na razie jedynie mądre argumenty w stylu wyp...dalaj lub to co powyżej.

17

Odp: Amiga vs ST(E)

Cyprian napisał/a:

dam Ci jeszcze jedną darmową lekcję o Amidze, ale pls nie podniecaj się tak bardzo,:

uzywaj dalej wikipedi :)) smieszny jestes ze twierdzisz ze sie nie da

jesli tak jak twierdzisz masz amige odpal ja wlacz hipoplayera i zaznacz tryb odgrywania FAST RAM
i jazda jazda biala gwiazda na A500 z 512 kb chip + 1.8 MB SLOW RAM odegrasz modul ktory ma 2 MB
i co da sie ? pieknie gra ? Oczywiscie ze tak .. identyczna sprawa jest z wyswietlaniem grafiki fblit uzywa fast ramu do trzymania obrazka a nakladanie bitplanow i wyswietlaniem zajmuje sie chip .. i tez sie da .. ale twardoglowi beda twierdzic dalej ze sie nie da
oczywiscie amiga sux i wogole atari
dyskusja jest bez sensu EOT

Ostatnio edytowany przez amiga_rulez (2012-02-07 18:58:01)

Widzisz atarowca ze zlamana noga..co robisz ? łamiesz mu druga ...

18

Odp: Amiga vs ST(E)

amiga_rulez napisał/a:

i jazda jazda biala gwiazda

To mi chyba wystarcza aby wyrobić sobie opinię o Tobie :)

19

Odp: Amiga vs ST(E)

gepard napisał/a:

a ja czy inny posiadacz Amigi

jak dupa wolowa jestes i siedzisz cicho jak ktos bredniochy wypisuje szukajac w wikipedi to nic nie poradze
Masz amige ? uzywasz hipoplayera ? zuzywa CHIP RAM (w takim stopniu ile zajmuje sample/modul np 2 MB)  przy odgrywaniu ? To czemu nie obalasz tych glupich teori o amidze ? Juz jakis masta atarowy napisal o dyskietkach ze na atari sie da sformatowac HDD a amiga nie potrafi

Mnie krew zalewa jak takie farmazony ktos wypisuje a inny po jakims czasie to wygoogla i weznie do siebie

ps. 1994 r i IntelOutside piekne czasy

Ostatnio edytowany przez amiga_rulez (2012-02-07 19:02:40)

Widzisz atarowca ze zlamana noga..co robisz ? łamiesz mu druga ...

Odp: Amiga vs ST(E)

szczerze powiem ze sprzedalem ST aby kupic Amige , ale zawsze uwazalem ja za przystawka do joystick'a
nastepnie przesiadlem sie na konsole

Ostatnio edytowany przez Bitman'Resurrection (2012-02-07 19:05:02)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

21

Odp: Amiga vs ST(E)

Cyprian napisał/a:

jeszcze raz powtórzę, chipramu nie pominiesz, tam zapisujesz dane/sample dla układu dzwiękowego

Cyprian przeczytaj to co napisales zanim sie douczyles w wikipedi
Mysle ze dalsza dyskusja nie ma sensu
uciekam milego wieczoru

Widzisz atarowca ze zlamana noga..co robisz ? łamiesz mu druga ...

Odp: Amiga vs ST(E)

@Amiga_Rulez
Przez takich ancymonów jak ty normalnie wstyd mi, że moim drugim komputerem była A1200. Stary wyluzuj, amiga i atari zdechło 20 lat temu, po kiego takie bezeceństwa na grobach odstawiać?

Ostatnio edytowany przez General_Specific (2012-02-07 19:47:45)

23

Odp: Amiga vs ST(E)

General_Specific napisał/a:

@Amiga_Rulez Stary wyluzuj, amiga i atari zdechło 20 lat temu, po kiego takie bezeceństwa na grobach odstawiać?

w 100 % masz racje - cisinienie mi skoczyla jak ten atarowiec mi nawrzucal  na jakims Astrosynie bym go rozerwal po gorzale :)  Cyprianie - masz prawo czegos tam nie wiedziec tak jak ja nie zna cubase'a .. jesli masz watpliwosc pytaj szukaj ..a nie pisz "nie sprawdzonych" informacji na temat innej platformy w trybie twierdzacym.
Ktos to kiedys przeczyta i bedzie ci wstyd.

Widzisz atarowca ze zlamana noga..co robisz ? łamiesz mu druga ...

Odp: Amiga vs ST(E)

Masz coś z głową drogi rulezowcu, ale nie martw się to się leczy, polecam Zoloft i Xanax.

25

Odp: Amiga vs ST(E)

amiga_rulez:  niech będzie że jestem dupa wołowa :D, ale nie mam misji do wypełnienia pt. Amiga Rulez! i udowadniania światu który z 16-to bitowców jest cool a który ssie wora. Juz naprawde nie mam 15lat by kłócić się jak Freezersi z falconiarzami w roku 1995... Nawet jeśli uważam że moja Amiga jest super a ST kuca do miecza to zostawiam to sobie a nie trąbie o tym światu robiąc z siebie orędownika-idiotę....Dlatego amiga_rulez przestań upadlać w ten sposób naszą (moją, twoją ...) Amigę i Amiscenę oraz ludzi tam siedzących. Nie chodzi mi o fakty i technikalia które tu przedstawiasz tylko SPOSÓB W JAKI JE PRZEDSTAWIASZ. To sposób bardzo rynsztokowy, rzekłbym prezentowany kiedys na "łamach" magazynu Legion ( Amiga OCS wieki temu, więc nie wiem czy masz pojęcie o czym mówię)

gep/lamers^dial