1

Temat: Commodore: A Company on the Edge

Czytam sobie wlasnie ksiazke o tytule jak w temacie: http://www.amazon.com/Commodore-Company … 0973864966
I musze powiedziec, ze jak na razie bardzo polecam. Oczywiscie to konkurencja;) Ale mozna sie sporo dowiedziec  o czasach retro, jak powstawaly kompy, jak wygladal wtedy rynek... czy jak sie pracowalo z Panem Tramielem, ktory jak wiadomo trafil pozniej do Atari. O samym Atari nie ma zbyt wiele, czasami wymieniane jest tylko jako konkurent...

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

2

Odp: Commodore: A Company on the Edge

Przyłączam się do rekomendacji, zresztą już to kiedyś robiłem na tym forum. Co prawda mam pierwsze wydanie, a obecne, według wydawcy i autora, zostało poszerzone i podzielone na 2 tomy, tak więc ten zawiera tylko okres przed Amigą, natomiast okres amigowy ma zostać opisany w kolejnym tomie. Obecnie jest to biblia dla commodorowców, jakkolwiek zawiera bardzo dużo ciekawych informacji o całym rynku w tamtym czasie, w tym o konkurencji z Atari. Po lekturze tej książki, wszelkie nonsensy wypisywane na forach przez "rulezujących fanbojów" jawią się jak niezły żart. Poza tym czyta się tą książkę wyśmienicie, tak więc pomimo stosunkowo wysokiej ceny naprawdę warto ją kupić. Miejmy nadzieję, że pojawi się publikacja podobnego kalibru o Atari.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

3

Odp: Commodore: A Company on the Edge

Tak, teraz jest wydawana w 2 tomach. Ja wlasnie czytam ten pierwszy, a drugi tom "Amiga years" ma wyjsc w tym roku.
A co do Atari to pozstaje nam czekac na: http://www.kickstarter.com/projects/ata … gs-to-1984

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

4

Odp: Commodore: A Company on the Edge

Faktycznie, zapowiada się bardzo obiecująco.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.