2,026

Odp: Ciekawostki na aukcjach

jury napisał/a:
garynerwus napisał/a:

ale widze że w dzieciństwie niektórych z was mama lub tata nazywali osłami ,to by tłumaczyło wasze przewrażliwienie.

Nawet jeśli mnie tak nazywali, to co, jesteś lepszy?
A w ogóle to spier.dalaj na onet z takimi mądrościami.

Wyrażaj się ,z domu wariatów się urwałeś?

Bucik Na Trola

2,027

Odp: Ciekawostki na aukcjach

wieczor napisał/a:

Natomiast ten netbook z logiem Commodore nie ma w sobie nic szczególnego poza logiem i obudową. Przy czym uwaga - nie twierdzę że pomysł nie jest fajny. A jedynie że cena nie odzwierciedla wartości. Przy czym - wciąż jest tańszy niż za niego sobie śpiewa firma Commodore USA, LLC. Ale dla mnie to oznacza, że śpiewają znacząco za dużo.

Oto taki przykład jak konsola Atari Flashback. Niektórzy próbowali ludziom wciskać za 300 PLN lub więcej - i znajdowali się tacy co to kupowali. A tymczasem jest to warte (za najnowszą wersję) ok. 40 funtów

No ale CO Z TEGO? Są tacy którzy chcą tyle zapłacić i co w tym złego. To NIE SĄ osły!
Życzę trochę TOLERANCJI!

2,028

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Z punktu widzenia normalnego - wróć: przeciętnego człowieka pakowanie pieniędzy w starocie w postaci małego czy dużego Atari lub produktów Commodore jest idiotyczne i nie ma najmniejszego sensu. Możliwości jak na XXI wiek żadne, byle telefon ma więcej pamięci i szybszy procesor a do tego niektóre modele kosztują tyle co nowoczesna konsola, pecet czy duży TV. To jest dyskusja w stylu prowadzonym na PPA czyli dlaczego Amigi 600 czy 1200 w ostatnich dwóch latach poszły 2 - 3 krotnie w górę, jaka zmowa handlarzy za to odpowiada i kto to kupuje (czytaj przepłaca).
Być może komputer będący tematem tej dyskusji nie ma większego sensu - zwłaszcza za te pieniądze - ale być może dla kogoś ten sens istnieje i określanie tego kogoś mianem "osła" na TYM forum jest śmieszne.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

2,029

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Koniec zoofili  teraz dajcie jakis link

Bucik Na Trola

2,030

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Co do inwektyw to pełna zgoda - Jury - ja mam tolerancję, napisałem w sumie, że ja bym tyle nie dał. Conrad - pakowanie pieniędzy w starocie nie do końca może być tak traktowane -> z punktu widzenia przeciętnego człowieka kupowanie obrazów i rzeźb nie ma sensu, bo wieszak na ubrania sprawdza się lepiej :) Znowu mieszanie dwóch systemów walutowych - no nie bądźmy Pewexami. Ok - naprawdę chodzi mi o to że poszli po linii najmniejszego oporu - wpakowali tam peceta i zainstalowali emulator. To nie jest nawet jako gadżet tyle warte (dla mnie). Kupię sobie C64 na allegro za 50 złotych, parę dni z pilnikiem i też coś takiego zrobię. No, zainwestuję w odpowiednie komponenty, pecetowe. Tylko jakoś to ... uroku już nie ma :)

Acha, no i logo będzie jak najbardziej oryginalne a wartość podobna, bo jedyne co w tym ultimate ma związek z Commodore to obudowa.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-03-08 17:29:10)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2,031

Odp: Ciekawostki na aukcjach

@wieczor gdy ja doskonale rozumiem różnice.
Pakując do jednego worka - każdy z nas w jakimś stopniu płaci za coś co dla wielu innych osób nie ma sensu.
Ja np nie widzę sensu w kupowaniu gazet papierowych i tego typu czasopism ale np kobieta widzi i to kupuje, jak chce to przeczytam w sieci coś na dany temat na portalu z wiadomościami - a wiadomości pojawiają się szybciej.
Ale ona np nie rozumie, po co mi kolejne Atari, Commodore, stacja dysków czy jakiś element do komputera ale nie czepia się bo każdy woli coś innego.
Tak samo jak ja planuje wycieczkę do prypeci a ona nie widzi w tym sensu bo po co oglądać jakieś opuszczone rzeczy i czasem na odwrót.
Ale z tego powodu, że druga strona nie widzi nic ciekawego w czymś na co druga osoba wydaje kase to nikt nie nazywa z tego powodu kogoś osłem.

Co do tego Commodore sam uważam, że nie jest warte swojej ceny bo jeżeli kosztuje 4k zł a całość w częściach może warta jest ze 1,5-2k zł i za obudowę uważam że nie ma sensu dopłacać kolejne drugie tyle. Ot w pewnym sensie naciąganie - ale jak są klienci i są w stanie zapłacić tyle ile chce sprzedawca to jest to ich wola.
Tak jak wieczor napisał odnośnie sztuki - jedni by kupili obraz w stylu czarna kropka na białym tle bo namalował go ktoś tam sławny za grubą kasę a ja bym może ewentualnie za darmo to wziął.

garynerwus napisał/a:

Pisze post za postem gdyż powstała rozlegla dyskusja,ale widze że w dzieciństwie niektórych z was mama lub tata nazywali osłami ,to by tłumaczyło wasze przewrażliwienie.

Ciekawe uzasadnienie, mimo to nie rozumiem jaki problem nacisnąć edycja - ale dobra to nie mój problem i w sumie daruje sobie w przyszłości tego typu komentarze bo w sumie to nie moja broszka a dyskusja z osobami twojego pokroju z reguły nie wnosi nic nowego.
I generalnie jury ma rację abyś onet odwiedził bo to w sumie twój poziom.

2,032

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Jestescie jak baby, p*.* z powodu @osły  juz k**** dwa dni ,macie zdrowo najebane i tyle
anonse to sobie prowadzcie na sympatia or k**** zbiornik.pl ,jak was mamusia nie kochala to wasz zakichany problem
a jak sobie chcecie popedałowac to do palikota wstapcie.

MM: Do widzenia.

Bucik Na Trola

2,033

Odp: Ciekawostki na aukcjach

http://allegro.pl/show_item.php?item=2193286026
Wczoraj bodajże sprzedał się zasilacz za około 50zł do Atari, czyli teraz pewnie zasilacze będą chodziły po około 50zł...

Edit: http://allegro.pl/zasilacz-atari-dv-515 … 17766.html - za 45zł poszedł...

Ostatnio edytowany przez pawel (2012-03-09 07:21:55)

2,034

Odp: Ciekawostki na aukcjach

No tak właśnie działa wolny rynek z równowagą podaży i popytu. Dopóki będą chętni by płacić takie ceny, dopóty sprzedawcy za tyle będą wystawiać. Bo co np. robi jakiś przeciętny Kowalski, który chce coś upchnąć na allegro, ale nie ma pojęcia ile to jest warte. Sprawdza w aukcjach zakończonych za ile coś normalnie „chodzi” i po prostu za tyle wystawia. Czyli paradoksalnie to głównie kupujący nakręcają ceny. Mi rzuciła się w oczy taka aukcja:

http://allegro.pl/atari-xc11-rodzynek-w … 30763.html

Zdaję sobie sprawę, że namierzyć xc11 nie jest łatwo, ale 3 stówy za magnetofon? Naprawdę? I to bez kartonu, styropianów i instrukcji, czyli dla hardcorowych kolekcjonerów raczej nieprzydatny. No chyba, że to jest normalna cena za ten sprzęt, to mnie poprawcie i wyprowadźcie z błędu. Tak czy inaczej jeżeli ktoś to kupi, to mamy jak w banku, że w najbliższym czasie większość xc11-stek będzie wystawiana w tym przedziale cenowym.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

2,035

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Przyczyny rosnących cen są dwie:

1. Zmniejszenie podaży klasyków (wykruszają się)
2. Więcej ludzi wraca na fali nostalgii do przeszłości a jednocześnie stać ich na wyższe ceny

Przy czym część sprzedawców uważa widząc np. piękne 800XL w kartonie które poszło za 400zł że ich wyciągnięte ze śmietnika, "nie mam jak sprawdzić czy działa" Atari również znajdzie za podobną kwotę nabywcę.

Ostatnio edytowany przez conrad (2012-03-09 12:26:39)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

2,036

Odp: Ciekawostki na aukcjach

I znowu 3 stówy: http://allegro.pl/show_item.php?item=2205034916

2,037

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Ale nigdy nie patrzcie na cene żądaną! Te są często z kosmosu. Tylko cena osiągnięta jest jakimś wyznacznikiem wartości.

Widzę czasem na ebayu jak ktos uparcie po raz 10-ty wystawia towar za tę samą nierealną cenę, albo minimalnie obniżoną ale wciąż nierealną. Nie płaca za wystawianie, czy co?
Paradoksalnie takie działanie zmniejsza cene przedmiotu. Bo raz że towar wydaje się dostępny, a dwa że w opinii potencjalnych kupujących utrwala się jako mało pożądany skoro po raz n-ty nikt go nie chce kupić.

2,038

Odp: Ciekawostki na aukcjach

No to popatrz w link w poście #2034....ktoś jednak się skusił.

2,039

Odp: Ciekawostki na aukcjach

O_o

Mam taki jeden i to "historyczny" bo kupiony kiedy Avalon wyprzedawal pare lat temu na allegro swoj sprzet Atari.
Zawsze wiedzialem, ze to hobby to bedzie dobry "trzeci filar" ;)

2,040

Odp: Ciekawostki na aukcjach

BartoszP napisał/a:

...ktoś jednak się skusił.

E tam - ustawka, żeby wytworzyć wrażenie, że cena jest właściwa i znajdują się jednak nabywcy ;)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

2,041

Odp: Ciekawostki na aukcjach

sposób wypowiedzi garynerwus jest analogiczny do amiga rulez, ale to już historia z tego co widzę.

2,042

Odp: Ciekawostki na aukcjach

To się nazywa zaporowa cena wysyłki. Czy ktoś był skłonny przywieźć mi toto do Polski z SOUTHPORT TOWN CENTRE i za ile? Kontakt przez "E-mail" pod avatarem. Thx.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

2,043

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Witam Panowie.
Mam prośbę w sprawie oceny aukcji. Przyznam się, że w Atarynkach mało się orientuję i stąd moje pytanie czy warto i za ile ;) Wdzięczny będę za pomoc.

http://allegro.pl/atari-800-xe-unikat-i2200581013.html

http://allegro.pl/komputer-atari-xe-i2197602728.html

Nigdy Atari nie miałem, bo zawsze byłem z obozu na C...

Ostatnio edytowany przez szpynda (2012-03-17 02:05:18)

Ciemna strona Mocy - ATARI

2,044

Odp: Ciekawostki na aukcjach

uicr0Bee: ja myślę, że to jednak duży problem z podstawką pod czapkę, zwaną u niektórych głową. ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

2,045

Odp: Ciekawostki na aukcjach

szpynda <-- na stronie głównej Allegro u góry kliknij Szukaj, wpisz "Atari 65XE", zaznacz "Szukaj w zakończonych" i się zorientujesz. Podobnie dla "Atari 800XE", "Atari 130XE", czy jakiego tam modelu szukasz. Jeżeli nie wiesz jeszcze jakiego szukasz, załóż wątek w dziale Sprzęt 8-bit, napisz co chcesz z nim robić i na pewno parę osób dobrze poradzi.
Poczytaj też samodzielnie forum, działy Sprzet 8-bit, Fabryka 8-bit, na pewno zorientujesz się jakie projekty sprzętowe są w toku i które modele XL/XE warto kupić. No i nie zapomnj o Atariki

Więcej wart jeden nawrócony niźli... :)

miker <-- myślę po prostu że nie chcą bawić się w wysyłkę i tyle, tylko wobec tego mogli po prostu dać opcję 'tylko odbiór osobisty', a swoją drogą pisałem do nich i nic o sprzęcie nie mogą powiedzieć, nie mają zamiaru go testować, nie wiadomo czy po dołożeniu HDD zabangla czy nie. Kotki w worku.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

2,046

Odp: Ciekawostki na aukcjach

uicr0Bee napisał/a:

Czy ktoś był skłonny przywieźć mi toto do Polski

To może takie coś zamiast: http://allegro.pl/macintosh-classic-i2202406301.html

2,047

Odp: Ciekawostki na aukcjach

dzięki, widziałem, ale interesuje mnie tylko color.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

2,048

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Hmm... classica, to ja bym łyknął, ale może nie teraz. Mało kaski...

I Ty zostaniesz big endianem...

2,049

Odp: Ciekawostki na aukcjach

@uicr0Bee - dzięki za porady, faktycznie najlepiej zacząć od początku. Zastosuję się.

Ciemna strona Mocy - ATARI

2,050

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Podczas przeprowadzki znalazłem staruszka, więc pomyślałem, że dam znać, może ktoś będzie zainteresowany :

>> http://allegro.pl/magnetofon-atari-ca12 … 04447.html

Pozdrowienia.