1,401

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@jell: ależ ja podchodzę dokładnie to samo jak ty, nie mam nic przeciwko poglądom innych, każdy ma swoją wizję świata i to jego prywatna sprawa. jednak czasami nerwy puszczają gdy znajduje się osoba która uważa swoje poglądy za jedyne słuszne a resztę traktuje jak motłoch co racji nie ma, o to mi chodzi. Przyznaję, niejednokrotnie nerwy mi puściły i zacząłem bezsensowną przepychankę słowną w niektórych momentach sięgając dna... i zakopując się jeszcze z pół metra w muł.

Wspomniałeś osoby o odmiennych poglądach na świat, owszem większość ma inne... ale oni mnie nie denerwują. Potrafią zaprezentować swój punkt widzenia, swoje racje... z takimi osobami aż miło się rozmawia, nawet mimo różnicy poglądów.  Te osoby również potrafią szanować poglądy odmienne od swoich przekonań i nie uciekają się do obrażania, wyzywania... oraz traktowania siebie jako głosicieli prawdy objawionej jedynie słusznej. Rozumiesz doskonale o co mi chodzi. Chodzi tylko o brak szacunku dla innych. Myślę że z większością ludzi z forum, i tymi których znam osobiście doskonale jestem w stanie się dogadać mimo diametralnej różnicy poglądów :)

1,402

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@grzeniu: ja myślę inaczej. co on mówi i po co ? to czysty populizm, a widzę, że Ty jesteś podatny na takie czcze gadanie i niepotrzebnie prowokuje Ciebie to do jakiejś agresji. gość, który budował swoją karierę polityczną na kłamaniu i ogłupianiu ludzi, teraz zarzuca innym, że robią to samo tylko wykorzystując inne elementy. sorry, ale dla mnie słowa tego gościa są po prostu gówno warte.
Jeśli natomiast chodzi o rujnowanie tego kraju, to chciałbym zauważyć, że Twoje bezsensowne, posty i prowokacje są motorem napędowym do wywoływania konfliktów na tym forum. Więc może daj już sobie z tym spokój.

Ostatnio edytowany przez Rastan (2012-04-13 11:34:17)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

1,403

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Proponuję zamknąć temat.

1,404

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

grzeniu napisał/a:

Brawo i niech ten kto myśli inaczej w tej kwestyji stuli pysk bo tylko przykłada się do dalszego rujnowania tego zniszczonego kraju !

http://pl.wikipedia.org/wiki/Myślozbrodnia

1,405

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Rastan napisał/a:

gość, który budował swoją karierę polityczną na kłamaniu i ogłupianiu ludzi, teraz zarzuca innym, że robią to samo tylko wykorzystując inne elementy.

Jeśli już o tym mówisz podaj te fałszywe informacje.

Dobrze, wiec pozabijajmy się za Smoleńsk. Wciśnijmy winę oponentom, przyznajmy się do grzechow i żyjmy dalej w dobrobycie długo i szczęśliwie. Powodzenia.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-04-13 11:54:09)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,406

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@grzeniu: które fałszywe informacje ? o kłamaniu i ogłupianiu ?
nie no, stary. daj już spokój .... ;]  <- patrz post niżej. :)

Ostatnio edytowany przez Rastan (2012-04-13 11:50:27)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

1,407

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

o właśnie;  to jest dobry pomysł, Grzeniu weź załóż sobie jakiegoś bloga gdzie codziennie będziesz mógł wyżyć się, wklejając wszystko czym wkurzą Cie "czarni", KK, RM, PIS, ktokolwiek myślący inaczej etc. Nie będziesz musiał tutaj robić "ambasady" Faktów i Mitów.

gep/lamers^dial

1,408

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@gep: 100% i myślę że póki co można powoli zakończyć ten do niczego nieprowadzący wątek. Trochę był inny zamysł, lecz okoliczności a głównie emocje sprawiły że otrzymał taką a nie inną formę.

Myślę że warto jednak będzie tu wrócić za lat kilka i o ile Kierownik na to pozwoli, przeanalizować wówczas kto się mylił a kto miał rację.

Idę przygotować coś dla nas, atarowców.... w końcu.

Póki co dziękuję.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-04-13 12:23:27)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,409

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

no przeciez ten watek mu za takiego bloga robi ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

1,410

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Wolę podział i gwałtowną czy nawet ognistą dyskusję o wyższości produktów Atari nad Commodore i na odwrót niż wytaczanie na forum armat po stronie Prezesa, Premiera, Smoleńska itp.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

1,411

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

grzeniu napisał/a:

Idę przygotować coś dla nas, atarowców.... w końcu.

Hurrra ! :)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

1,412

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

grzeniu napisał/a:

Idę przygotować coś dla nas, atarowców.... w końcu.

Mam nadzieje, ze nowe niusy na temat obludy i zachlannosci KK. Obojetnie w jakiej formie. Moze byc w formie disc-zinu. Atarowcy chetnie przeczytaja :)

1,413

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Żartowniś. Zapewniam Cię, że ten temat jest już dla mnie zamknięty w jakiejkolwiek formie.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-04-13 13:44:15)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,414

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mazi napisał/a:

Moze byc w formie disc-zinu

dokładnie, bo brak produkcji jest ZNACZNIE gorszy niż jakakolwiek nawet skrajnie dziwna produkcja ;)

gep/lamers^dial

1,415

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jacques napisał/a:

O cholera, poważna sprawa :) A ja naprawdę nadal nie rozumiem jakim dzięciołem trzeba być, żeby nie odróżnić awaryjnego lądowania w krzakach (a propos tych "grzybów") lub na pasie startowym od wpadnięcia na pełnym ciągu (po próbie poderwania maszyny) przewróconym na grzbiet TU-154 (najsłabszy element samolotu) w solidny las...

Ale owieczki słuchają, słuchają... Rozgłośni, swoich idoli...

No faktycznie poważna sprawa. Bo nie jakim dzięciołem, w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale wręcz jakim matołem trzeba być, by nie odróżnić drzew od krzaków. Ale przyjrzyjmy się zdjęciom z wypadku.

http://i42.tinypic.com/mijr01.jpg
Tak oto według naszego samozwańczego ornitologa wyglądają krzaki.

http://i44.tinypic.com/1264bj4.jpg
Oto złamany krzak na skrzydle samolotu.

http://i44.tinypic.com/viel5g.jpg
A oto kolejne zdjęcie przedstawiające samolot w krzakach. Zaraz, czy to przypadkiem nie są  brzozy? Eee tam przecież każdy młody, wykształcony z dużego miasta wie, że brzozy to są drzewa, a tutaj widzimy jak nic krzaki, ergo to nie mogą być brzozy. No chyba, że pani na biologii coś pokręciła i się Jacquesowi wiedza źle utrwaliła. Całe szczęście, że nam Tuski w liceach tylko historię ograniczają, a póki co biologię zostawili w spokoju, bo za jakiś czas pokolenie młodych matołów nie odróżniałoby ptaka od płaza. Co do grzybów natomiast to generalnie ludzie chodzą zbierać je w lesie, ale pewnie na Dolnym Ślasku chadzają na grzybobranie w krzaki. Ostatecznym wyjaśnieniem tej zagadki może być to, że pod wpływem stresu, wszystkim agencjom informacyjnym na świecie, łącznie z pasażerami feralnego samolotu, las pomylił się z krzakami. Bywa i tak, ale to już nam pewnie błyskotliwie wyjaśni Jacques.

Dla bardziej rozgarniętych, garść faktów. Samolot ten lądował awaryjnie na lotnisku dla śmigłowców, gdzie pas był o kilometr (czyli o połowę) za krótki i dodatkowo pilot przestrzelił o jakieś 160 metrów. Co najważniejsze, z powody awarii, pilot nie mógł zmniejszyć prędkości i lądował przy około 350-380 km/h, czyli o jakieś 200 km/h za szybko. W efekcie samolot wbił się pięknie w las (według najnowszych doniesień neobotaniki nazywany krzakami). No i cholera nic mu nie odpadło.

Na wypadek gdyby mimo wszystko ten las był jednak dla Jacquesa za mało leśny (za mało lasu w lesie), proponuję do przemyśleń kolejną katastrofę. TU-204-100 pod Moskwą. Ten samolot to bezpośredni następca TU-154, czyli ten sam typ, gabaryty i producent. Samolot podczas lądowania nawet nie zahaczył o pas, tylko po prostu przyładował lotem koszącym w las, ścinając przy okazji kilkaset, nomen omen, brzóz (krzaków?). Co tam jedną, kilkaset, a pomimo tego nic go nie obróciło i co ciekawe jedno ze skrzydeł zachowało się prawie w całości. Z 8 osób na pokładzie: 2 w stanie bardzo ciężkim, 2 w szpitalu w stanie stabilnym, 4 pozostałe – lekkie obrażenia ciała. Nikt nie zginął.
Materiał zdjęciowy.
http://i41.tinypic.com/29yh1ex.jpg
Jacques, czy to już jest las czy jeszcze krzaki? Odezwij się.

http://i42.tinypic.com/2n6t1sx.jpg
To już chyba las, ale z młodymi, wykształconymi z wielkich miast to nigdy nie wiadomo.

http://i41.tinypic.com/24orq7r.jpg

Dla wszystkich używających swojego mózgu zgodnie z przeznaczeniem polecam porównać uszkodzenia tego samolotu do tego pod Smoleńskiem, który to ponoć zahaczył o jedną (wszystko na to wskazuje, że pancerną) brzozę, obrócił się i uderzył grzbietem o miękki teren (a nie jak bredzi Jacques w solidny las) i ślizgając się po grząskim gruncie dopiero potem uderzył w drzewa, w wyniku czego…. rozpadł się w drobny mak, nikt nie przeżył. Tyle obecna wersja oficjalna. Niech każdy oceni sam.

Natomiast co do grzbietu jako najsłabszego elementu TU-154, to poniżej macie przypadek TU-134 gdzie podczas lądowania we mgle skończył na grzbiecie i dodatkowo stanął w płomieniach. Wszyscy przeżyli.

http://fergana.akipress.org/news:165631/

Oblukajcie kolejny filmik, w którym ten model samolotu podczas próby poderwania, czyli na pełnym ciągu (prawda Jacques?) uderza, nie w jakieś tam trzęsawisko, ale w beton, staje w płomieniach i……wszyscy przeżywają.

http://www.youtube.com/watch?v=xX_yB3mKdUg

Chętnie posłucham twoich wyjaśnień Jacques. Na pewno w prosty i przekonywujący sposób poddasz te przypadki falsyfikacji, jak w swoim poprzednim poście. Uwielbiam słuchać takich wesołkowatych mądrali. A może jeszcze ktoś poza tobą był w wojsku i widział samolot z bliska, ewentualnie zna się na inżynierii materiałowej i jej zastosowaniu w lotnictwie?

Ostatnio edytowany przez atari classic (2012-04-13 19:02:38)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

1,416

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Las krzaków:p

1,417

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A więc jesteś specjalistą od katastrof lotniczych. Rozumiem, że konsultowałeś przy wszystkich wymienionych przypadkach i nie mają one przed tobą żadnych tajemnic.
Weź się człowieku ogarnij. Żal dupę ściska przy czytaniu takich ekspertyz, bo na mój chłopski rozum trzeba być niezłym beretem, żeby nie widzieć różnicy pomiędzy startowaniem (w którym samolot prawie osiągnął prędkość nośną), a sytuacją tuż przed lądowaniem (w której samolot teoretycznie powinien mieć jeszcze 100 metrów do ziemi i zaczyna wytracać prędkość, aby być w stanie wylądować). Ale ja tam się nie znam, jestem tylko wieśniakiem.

1,418

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Przeciez na tym pierwszym zdjeciu to jakis mlodniak. Na trzecim brzozki jak wykalaczki. Nie ma sie co dziwic ze scial. Poza tym co innego sunac po ziemi scinajac te malutkie i cienkie drzewka a co innego probowac wznosic sie i zahaczyc o drzewo.
Ciekawe czy ci wszyscy piewcy teorii spiskowej w porownywalnym stopniu ("fachowca") potrafia sie wypowiedziec na temat katastrofy gibraltarskiej. Chetenie bym posluchal bo ta historia wydaje sie o wiele ciekwsza.

1,419

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Gibraltar.
- Tu ja Sosna. Powtarzam tu ja Sosna. Nie widzę Brzozy! Powtarzam nie widzę Brzozy!!!  ;) ;)


PunBB bbcode test

gep/lamers^dial

1,420

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

laoo/ng napisał/a:

A więc jesteś specjalistą od katastrof lotniczych. Rozumiem, że konsultowałeś przy wszystkich wymienionych przypadkach i nie mają one przed tobą żadnych tajemnic.
Weź się człowieku ogarnij. Żal dupę ściska przy czytaniu takich ekspertyz, bo na mój chłopski rozum trzeba być niezłym beretem, żeby nie widzieć różnicy pomiędzy startowaniem (w którym samolot prawie osiągnął prędkość nośną), a sytuacją tuż przed lądowaniem (w której samolot teoretycznie powinien mieć jeszcze 100 metrów do ziemi i zaczyna wytracać prędkość, aby być w stanie wylądować). Ale ja tam się nie znam, jestem tylko wieśniakiem.

Ja specjalistą? A gdzie tak napisałem? Z tego co pamiętam, zawsze miałeś problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego, tak więc nie jestem zaskoczony. Gdybyś śledził wątek to byś wiedział do czego piję. A tak w ogóle to znasz znaczenie słowa ekspertyza? Podałem suche, powszechnie znane fakty z propozycją do zastanowienia się. Jak widać niektórych to przerasta. Co do lądowania to problem w pierwszym przypadku był taki, że pilot lądował z ponad dwukrotnie większą prędkością na dwukrotnie krótszym odcinku niż powinien. Rozumiem, że dla ciebie są to normalne warunki lądowania. Poza tym przecież podałem przykłady zarówno lądowania i jak startu, tak więc znowu czegoś nie doczytałeś, czy tradycyjnie problemy z kojarzeniem? Na koniec bardzo cię proszę, nie staraj się wulgarnością nadrabiać własnych słabości. Nikt nie jest doskonały i zapewne masz wiele innych zalet. Wypiek ciast?

Ostatnio edytowany przez atari classic (2012-04-13 18:27:21)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

1,421

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mazi napisał/a:

Przeciez na tym pierwszym zdjeciu to jakis mlodniak. Na trzecim brzozki jak wykalaczki. Nie ma sie co dziwic ze scial. Poza tym co innego sunac po ziemi scinajac te malutkie i cienkie drzewka a co innego probowac wznosic sie i zahaczyc o drzewo.
Ciekawe czy ci wszyscy piewcy teorii spiskowej w porownywalnym stopniu ("fachowca") potrafia sie wypowiedziec na temat katastrofy gibraltarskiej. Chetenie bym posluchal bo ta historia wydaje sie o wiele ciekwsza.

Wiedziałem, że tak będzie, dlatego podałem drugi przykład. Tam też są wykałaczki? A mimo tego też ściął i to całkiem sporo. Może spróbowałbyś się odnieść do tego?

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

1,422

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Rzeczywiście. Zapomniałem, że masz problemy ze śledzeniem wątków. Otóż chodzi mi tylko o ostatni filmik, przy którym w próbach dowodzenia teorii spiskowych posuwasz się daleko poza rubieże logiki porównując sytuację nieudanego lądowania ze startem w skrajnie różnych warunkach. Czego to niby miało dowodzić? Domniemam, że byłeś w wojsku i widziałeś samolot z bliska (a może go nawet dotykałeś?) lub przynajmniej znasz się na inżynierii materiałowej i jej zastosowaniu w lotnictwie, więc, proszę, oświeć nas jakie widzisz analogie w tym filmiku i jakież to wnioski można z nich wyciągnąć.

Ostatnio edytowany przez laoo/ng (2012-04-13 19:18:32)

1,423

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Na dobry początek, zanim przejdziemy dalej, czy byłbyś łaskawy wskazać gdzie w moim poście próbuję dowodzić teorii spiskowych? Tylko proszę konkretnie wskazać, bez wyimaginowanej twórczości. Bo sprawiasz wrażenie, jakbyś miał bielmo na oczach, a z takimi osobami jakakolwiek rzeczowa dyskusja jest raczej pozbawiona sensu.

Ostatnio edytowany przez atari classic (2012-04-13 19:40:57)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

1,424

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

[sarkam= on] @Wszyscy młodzi wykształceni z dużych miast...w skrócie wykształciuchy: [sarkazm=off]

A ten niestety się popsuł, walnął w las, rozpadł, zapalił i nikogo nie uratowano a to konstrukcja analogiczna do Tu-154:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa … e_Kabackim

1,425

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Pytałem pierwszy. Wskaż analogię (poza tym, że to ten sam typ samolotu i że zapalił się i wybuchł).