1

Temat: problem z Atarimax 8Mbit flash cartridge

Na SV2011 wygrałem cartridge Atarimax 8Mbit, cart musiał niestety swoje odleżeć zanim znalazłem dla niego czas, wreszcie zachęcony Space Harrier'em i różnymi składankami gier postanowiłem coś w końcu na niego zgrać, niestety co bym nie próbował wrzucić (wszystko w wersji dla carta 8Mb) to zawsze podczas zapisu do banku 03 wywala mi error, podobna sytuacja ma miejsce kiedy próbuje założyć na carcie 'Test Cartridge' z programu testowego 'ATARIMAX Cartridge Tester 08152009', po takim błędzie cart jest błędnie rozpoznawany jako np. wersja 1Mb, lub 4Mb, po skasowaniu carta opcją 'Erase Cartridge', widać go ponownie poprawnie jako 8Mb. Na chłopski rozum wnioskuje, że cart ma uwaloną pamięć flash i mogę sobie co najwyżej z niego zupy nagotować :(, ale może jednak coś robie źle, lub przyczyną błędu może nie być sam cart tylko komputer, zwracam się więc z pytaniem do osób obeznanych z tematem, czy jest jakaś możliwość zaradzeniu temu problemowi? Jeśli ma to znaczenie to carta próbuje zapisać na Atari 800XE + 1MB + Qmeg + Sparta + stereo + sio2sd, zapisywałem tak przy włączonych jaki i wyłączonych rozszerzeniach.

800xl _ 65xe _ 520st _ 1040ste _ mega4 _ falcon _ 2600 _  2600jr _ jaguar

2

Odp: problem z Atarimax 8Mbit flash cartridge

Wygląda na uwalenie.

Rozbierz i podmień kostki pamięci.

JAk będzie odwrotnie, tzn wywali się na 67 banku, to pamięć.

W tme kupisz je za 10 zł + kurier (chyba coś koło 12 zł)

Ew. napisz do AtariMax, może wyślą Ci gratis drugi :)

Jak chcesz, mogę Ci pamięć flash zakupić w tme i wysłać poleconym, bo będę robił zakupy, ale dopiero jak sprawdzisz, że to właśnie flash.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-05-16 22:33:50)

3

Odp: problem z Atarimax 8Mbit flash cartridge

qbahusak napisał/a:

Wygląda na uwalenie.

Rozbierz i podmień kostki pamięci.

JAk będzie odwrotnie, tzn wywali się na 67 banku, to pamięć.

W tme kupisz je za 10 zł + kurier (chyba coś koło 12 zł)

Ew. napisz do AtariMax, może wyślą Ci gratis drugi :)

Jak chcesz, mogę Ci pamięć flash zakupić w tme i wysłać poleconym, bo będę robił zakupy, ale dopiero jak sprawdzisz, że to właśnie flash.


Dzięki za błyskawiczną odpowiedź, zrobiłem tak jak napisałeś, rozebrałem carta i zamieniłem kości miejscami, niestety nic to nie dało, nadal na banku 03/7f mam komunikat 'verify failed!' :(.

800xl _ 65xe _ 520st _ 1040ste _ mega4 _ falcon _ 2600 _  2600jr _ jaguar

4

Odp: problem z Atarimax 8Mbit flash cartridge

hint, sproboj na atarce bez sdx

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: problem z Atarimax 8Mbit flash cartridge

To znaczy, że nie pamięć :)

6

Odp: problem z Atarimax 8Mbit flash cartridge

Niestety moja druga Atarka (goła) zbuntowała się i świeci wyłącznie na czerwono :/, cart więc będzie musiał poczekać na dalsze boje do czasu, aż nie wpadnie mi w ręce sprawna Atarka bez Sparty, dzięki za pomoc, pozdrawiam.

800xl _ 65xe _ 520st _ 1040ste _ mega4 _ falcon _ 2600 _  2600jr _ jaguar

7

Odp: problem z Atarimax 8Mbit flash cartridge

Wyślij carta do kogoś....

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: problem z Atarimax 8Mbit flash cartridge

Do carta...

9

Odp: problem z Atarimax 8Mbit flash cartridge

Kłopot z Atarimax'em rozwiązany, przyczyna problemów ewidentnie leżała po stronie mojego rozbudowanego XE (pewnie ta Sparta napsociła), na gołym 800XL, które drogą wymiany pozyskałem od Kolegi Jakuba, cart zapisuje się bez najmniejszych problemów.

800xl _ 65xe _ 520st _ 1040ste _ mega4 _ falcon _ 2600 _  2600jr _ jaguar