Temat: Szukam laptopa

Problem mam.

Absolutnie nie jestem na topie, CHIPów nie czytam, a muszę laptopa kupić. Nie chcę eee, ssd ani innych androidów, potrzebuję normalnego sprzętu z Win7 + XP Mode (dla oprogramowania diagnostycznego do Peugeota), obok chcę linuxa.
W przypadku dysku i RAMu wiem, czego chcę (min. 320GB i 4GB), o tyle w przypadku procka i grafiki kompletnie nie mam pojęcia, czy lepiej wbijać się w intela i zintegrowaną grafikę, czy w amd'ka i oddzielną grafikę ATI. Nie ukrywam, że jakieś tam gry mogłyby chodzić, aczkolwiek do tego mam blaszaka pod biurkiem.

Hint: cena od 1600 do 2000 zł.

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

2

Odp: Szukam laptopa

A do diagnostyki to nie lepiej oddzielnie zanabyć jakiegoś panasłonika?
CF-27 mk2 były popularne w tej roli, a przy odrobinie samozaparcia sprawne egzemplarze można upolować za kilkanaście (bez twardego)/kilkadziesiąt(już z twardym) zeta.
Teściu kiedyś CF-28 mk3* ode mnie pożyczał coby seata makabrę(abrakadabrę? - czy jak mu tam) wybadać i jakieś pyszczenia o "awariach" powyłączać.
Chyba mu się nawet to udało ;)


*kupiłem(za niewiele ponad dniówkę) tylko dlatego iż wymarzonego terminalu do oscyloskopu (czyt. CF-27 mk4 ;)) nie szło w sensownej cenie w Europie znaleźć(a sprowadzanie z SZA kompletnie się nie opłacało - niestety nadal tak pozostało...).
Inna sprawa że do współpracy z zabawkowym dwukanałowym vellemanem i CF-27 mk1 to już aż nadto ;)

wszystkie trzy strony świata

3

Odp: Szukam laptopa

Obawiam się, że CF-27 może nie uciągnąć kobyły o nazwie Peugeot Planet. Program do VAGów jest o wiele lżejszy. Poza tym nie ukrywam, że laptop ma służyć również na co dzień.

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

4

Odp: Szukam laptopa

Polecam to:
http://www.comtrade.pl/pol_m_Laptopy-po … e-101.html
Z tą firma można się dogadać co do rozbudowy...a komputery wyglądają jak nowe...naprawdę sam byłem zaskoczony.

5

Odp: Szukam laptopa

1. Jeśli XP mode (oczywiście, zgodnie z licencją) to Prof, entrp lub ultimate.
2. Jeśli gry to raczej bez sensu pakować się w integrę... AMD jednak trochę słabsze wydajnościowo. Optymalnie coś w tandemie i7 (i5) +Nvidia
W tej chwili najtaniej masz używkę :
http://allegro.pl/hp-probook-6550b-i5-2 … 07280.html
co prawda karta AMD,ale ...
Jeśli możesz zainwestować trochę więcej pieniążków to skłaniałbym się w kierunku :
http://allegro.pl/dell-xps-l502x-i7-276 … 96567.html
ale ten już kosztuje dość sporo.
Następnym rozwiązaniem jest zakup z Alledrogo stickera XP Home, wtedy masz niezależny XP mode ;]
no i wtedy można dostać np :
http://allegro.pl/nowosc-lenovo-g580ah- … 36554.html
+
http://allegro.pl/windows-xp-home-editi … 25690.html

pozdr
Bachoo

Ostatnio edytowany przez bachoo (2012-06-08 19:47:07)

6

Odp: Szukam laptopa

Hmm, te poleasingowe w sumie dałyby radę... ale z drugiej strony staram się otaczać nowymi rzeczami :) już mi tylko samochód używany został :)

Bardziej chodzi mi o informację, jakiej firmy unikać, a jaką można brać, czyli Dell, HP czy IBM?

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

7

Odp: Szukam laptopa

ja tam nie narzekam na sprzęty firmy Toshiba, te co mam zajeżdżam do oporu i nie mam większych problemów (mają dobry układ chłodzenia, bynajmniej takie spotkałem). Natomiast przejechałem się jeśli chodzi o laptopy/netbooki ze sprzętem Samsunga oraz mnie osobiście nie po drodze z laptopami HP (miałem do czynienia z 2 sztukami z róznych półek cenowych i żyły swoim zyciem)

gep/lamers^dial

8

Odp: Szukam laptopa

Samsunga nie biorę pod uwagę, aczkolwiek importer daje chyba bonusy sprzedawcom, bo już w trzech sklepach słyszałem, że Samsung to obecnie NAJLEPSZY producent laptopów, monitorów i wszystkiego innego.

Atari 800XE/U1MB/Sophia2/PokeyMax + A1050 Toms Multi + CA2001

9

Odp: Szukam laptopa

Mateoos napisał/a:

le z drugiej strony staram się otaczać nowymi rzeczami

Można kupic poleasingowy najtańszy do tego oprogramowania samochodowego. Nie szkoda gdy upadnie/zostanie jakimś smarem upaprany....a można nawet takie z RS232 znaleźć co jest jak znalazl do niektórych programatorów/testerów
zamiast konwerterów.

10

Odp: Szukam laptopa

Bardziej chodzi mi o informację, jakiej firmy unikać, a jaką można brać, czyli Dell, HP czy IBM?

O Toshibie miałem najlepsze zdanie - używałem latami i sprzęt był niezawodny. Potem poleciłem Toshibę bratu i laptop szybko wysiadł (na szczęście jeszcze na gwarancji). IBMa IMHO dyskwalifikuje klawiatura z Fn w miejscu Ctrl. Od lat używam Delli i przeszkadzało mi tylko:
- w jednym modelu był fatalny dźwięk przez gniazdo słuchawkowe
- ten sam model raz na kilka miesięcy bluescreenował
- w najnowszym modelu, jakiego używam, zasilacz to wielka cegła
Tylko nie sądzę, żebyś znalazł nowego Della poniżej 2k.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

11

Odp: Szukam laptopa

z doświadczenia zawodowego mogę:
- serdecznie NIE polecić HP-ków (obojętnie której serii, czy domowe, czy probooki. Jedynie elitebooki są trochę lepsze). W firmie kupowaliśmy od dawien dawna HP-ki, wcześniej Compaq-i (taki wymóg korporacji) i często padały jak muchy (odklejenie chipsetów od ciepła, awarie sieciówek, zapiekanie się zawiasów od ekranu, pękające taśmy łączące matrycę, padające podświetlenia itp itd :(...
- za to DELL/Toshiba jak najbardziej TAK (mamy ich kilka sztuk + parę japońskich Toshib) i do ich wykonania i bezawaryjności nie mogę się wogóle przyczepić
Tak więc mój hint - rozejrzyj się za DELL-em (nawet te tańsze serie).

12

Odp: Szukam laptopa

ja na laptopach się kompletnie nie znam ale jako wieloletni użytkownik modeli HP n610c, HP 6510b, Elite 8460p nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Tego Elite mam od paru miesięcy i jest git, śmiga, świeci, brzęczy.

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

13

Odp: Szukam laptopa

w firmie jest sporo laptronow IBM, pozniej kupowalismy HP, teraz Siemens.
IBM dzialaja do dzis, zaden HP nie dzialal dluzej jak poltora roku - od HP bede sie trzymal z daleka.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

14

Odp: Szukam laptopa

co do życia laptopów, to mam jedna Toshibę w pracy, która robi za komp biurowy i przy okazji pobieralnie plików (24/h), leci jej juz chyba siódmy rok i jedyne co tam wymieniałem to dysk, bo zajechałem go przez ciagłą pracę ;) sprzęt właczony na okrągło w wietrzonym pomieszczeniu, ustawiony na podkładce chłodzącej...

gep/lamers^dial

15

Odp: Szukam laptopa

IBM już lapsów nie robi, teraz to Lenovo ;)

Od 4 lat używam Thinkpada R61i (8943 DKG). Choć to wersja bez wzmacnianego szkieletu (full plastik) to i tak okazał się pancerny. Zahaczyłem kiedyś stopą o kabel od zasilacza i zrzuciłem go z biurka, z międzylądowaniem na krześle. W trakcie lotu nie był "do końca wyłączony" ;) Bilans strat - prawie  0, dysk przeżył (laps ma akcelerometr, który zatrzymuje dysk w razie czego) - urwał się jedynie jeden zatrzask plasytkowy od części maskującej :)

Fox napisał/a:

IBMa IMHO dyskwalifikuje klawiatura z Fn w miejscu Ctrl.

Z czasem to wykrzy... przyzwyczaja :) Tak, że przeklinam klawiatury w normalnych laptopach :) A pomijając te nieszczęsne FN i Ctrl, klawiatura w ThinkPadach jest IMHO jesdną z bardziej przyjemnych w obyciu (skok klawisz, twardość, etc. etc.)

grzybson/SSG^NG

16

Odp: Szukam laptopa

Akcelerometr zatrzymuje dysk? Ciekawe. :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

17

Odp: Szukam laptopa

Od siebie dodam że od kilku lat używam serii ThinPad.
I nigdy na nic innego nie zamienię laptopa Lenovo serii ThinkPad na jakiegoś z innej firmy.

Dla MNIE najważniejsza jest cisza oraz to aby laptop się nie nagrzewał, nawet jak 4rdzenie chodza na 100% przez 1godzinę nie ma prawa się nagrzewać i hałasować.
I to jest wspaniałe w serii ThinPad.

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-06-15 21:47:13)

18

Odp: Szukam laptopa

epi napisał/a:

Akcelerometr zatrzymuje dysk? Ciekawe. :)

Bardzo duży skrót myślowy ;) Wychodzi na to, że w razie wykrycia silniejszego wstrząsu następuje natychmiastowe parkowanie głowicy, by przy upadku nie zaorało talerzy.

Ostatnio edytowany przez grzybson (2012-06-21 21:40:45)

grzybson/SSG^NG