1

Temat: Pomoc w montażu Ultimate1MB (Łódź)

Czy jest na forum ktoś z Łodzi, kto by mi uprzejmie pomógł zamontować Ultimate do mojego 65XE?
Wiem, ze to teoretycznie banalne, ale z lutownica mam male doświadczenie i troche się pękam samemu wylutowywac/podstawkowac MMU i ROM itp by niczego nie popsuć.

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

2

Odp: Pomoc w montażu Ultimate1MB (Łódź)

jesli to 65xe z expansion - do wawy wcale nie masz tak daleko, moge zamontowac...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

3

Odp: Pomoc w montażu Ultimate1MB (Łódź)

Dzeki:)
Moje XE to niestety wersja bez portu expansion, choc z tego co wiem instalacja jest podobna.
Jesli nikt z Lodzi sie nie zaoferuje to moze po prostu skontaktuje sie z Toba na priv przy okazji jakiegos wyjazdu do Wawy.

Łódź, jest tu kto? ;)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

4

Odp: Pomoc w montażu Ultimate1MB (Łódź)

Pikna panie autostrada...
A z tego, co wiem, to z łodzi ktoś jest...

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-06-19 16:20:25)

5

Odp: Pomoc w montażu Ultimate1MB (Łódź)

pisz pw do piguly
nie wiem czy nie rozni sie montaz w atarce bez expansion
wlasnie siedze nad taka kolejna z expansion i wrzucam ultimate ;)
niestety rom musialem "wycinac" :/

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

6

Odp: Pomoc w montażu Ultimate1MB (Łódź)

A solder wick aka lica nie pomoże? Nie trzeba wycinać, trochę topnika i cyny nie ma.

7

Odp: Pomoc w montażu Ultimate1MB (Łódź)

nie mialem...

generalnie lutownica mnie wczoraj nie lubila, glupiej din5 nie dalem rady zalutowac, za cholere cyna nie chciala sie trzymac pinow :/

ale lutowana wczoraj atarka ma jeden konkretny plus - obraz baaardzo ladny. rom miala z nadrukiem atari 1989, ram na 2 kostkach. "swieza" konstrukcja...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

8

Odp: Pomoc w montażu Ultimate1MB (Łódź)

a do czego w ogóle służy ten port expansion czy miał do czegoś służyć?

9

Odp: Pomoc w montażu Ultimate1MB (Łódź)

http://atariki.krap.pl/index.php/Gniazdo_ECI

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

10

Odp: Pomoc w montażu Ultimate1MB (Łódź)

Zaryzykowalem i udalo mi sie w koncu zamontowac Ultimate samemu. Dziala, smiga, wszystko pieknie!
Jellonek, dzieki za oferte pomocy, ale do Wawy jest jednak kawalek a w najblizszym czasie nie mialem tam planowanego kursu;)

TEMAT DO ZAMKNIECIA

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF