1

Temat: Atari i Atari...

Cześć!!!
Wszyscy piszą o emulatorach małego Atari na większe sprzęty. Niestety, w zasobach sieci trudno jest znaleźć emulator Atari xl/xe na większych braci  :D (ST/TT/Falcon?klony). A są i na nie, moi drodzy!!!
Co mamy do dyspozycji?
1. 2 czy 3 wersje xFormera
2. Atari 800 - strasznie wolny
3. Emu(dalej nie pamiętam) - autorstwa Konrada Kokoszkiewicza.
Może ktoś zna inne? A poza tym, może ktoś napisze o tym artka do Atarynki? Chętnie też przyjmę wszelkie emulatory na skrzynkę - może kiedyś wydam płytę do Atarynki?
Pozdrawiam,
Sikor

Sikor umarł...

2

Odp: Atari i Atari...

powinieneś kilka znaleść na tych 2CD ode mnie może któryś lepiej będzie sie zachowywał od wyżej wymienionych ;)

Greetzz

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

3

Odp: Atari i Atari...

A mnie ciekawi czy dałoby się odpalić emulator małego Atari na Emulatorze ST-eka (np. WinSTone) pod PC  :D . Btw. Słyszałem o gościu co odpalał na PC emulator Amigi. A potem na tymże emulatorze emulator Amstrada i w ten sposób grał w Amstradowe gierki jako że nie dysponował emulatorem Amstrada bezpośrednio pod PC.  :D

4

Odp: Atari i Atari...

a ja mam emu Atari 130xe na Ami,napisal jej moj kumpel z teamu Lamers,sa wersje pod 030,040 i PPC,niedlugo pelny release bedzie wiec je puszcze,status: freeware (a jak!)

gep/lamers^dial

5

Odp: Atari i Atari...

Jedynym slusznym emulatorem malucha na wszystkie platformy jest Atari800. Jeśli dla kogoś jest zbyt wolny, to są trzy rozwiązania:
1. Nauczyc sie go dobrze konfigurowac.
2. Dolozyc staran, zeby byl lepszy, czyli dolaczyc do projektu. Nie trzeba umiec programowac, od lat projekt czeka po prostu na dobra dokumentacje.
3. Nie uzywac emulatora.
Z emulatorem jak z zegarkiem - ma byc dokladny, a nie szybki.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

6

Odp: Atari i Atari...

Poza tym dziwne, zeby Atari 800 chodzilo szybko na Atari ST - jeszcze emulacja samego 6502 na MC68000 8 MHz moglaby przebiegac z szybkoscia porownywalna z oryginalem, ale małe Atari to takze ANTIC i POKEY (pomijajac emulacje urzadzen peryferyjnych). Powiem wiecej Falcon z 030 16 MHz tez bedzie zbyt wolny (a raczej watpie, ze ktos zrobi np. emulacje POKEY-a na DSP, mimo, ze teoretycznie uklad ten wspaniale by sie do tego nadawal) - przypuszczam, ze dopiero na Falconie z CT60 ten emulator ma szanse dzialac z wlasciwa predkoscia...

Sikor: Ja bym tego nie ujal tak, za Atari 800 jest za wolne... to raczej maszyny nie maja na tyle duzego powera, zeby odpowiednio szybko to emulowac.

7

Odp: Atari i Atari...

No i proszę panowie: oto najlepszy sprzęt - skoro mamy już koniec roku 2003-go, a mała Atarka jest dopiero (prawie) zupełnie emulowana przez tylko niektóre emulce - (głównie Atari800*.*) :)

POWER WITHOUT THE PRICE, BRACIA! :)

I Ty zostaniesz big endianem...