Temat: wzmachol w atari

Witam.
Pewnie wielu z was ma już w swoim Atari zainstalowany wzmacniaczyk słuchawkowy.
Zalet tego rozwiązania nie musze nikomu reklamować więc sam też postaowiłem sobie coś takiego zafundować. Do tematu podchodziłem z kilkoma głównymi założeniami : wzmacniacz miał byc mały, prosty do zbudowania, pracować pod napięciem 5V i obsługiwać stereo. Przejrzałem wiele projektów ale w końcu na forum elektroda.pl podpowiedzieli mi rozwiązanie którego szukałem.
Mały (naprawde mały - obudowa DIP8 ;) ) scalak a w jego wnętrzu zamknięty cały wzmacniacz trzeba tylko podłączyć "peryferia". Układ nazywa sie TDA7050 i kosztuje poniżej 10PLN. Jeśli ktoś chce szczegółową dokumentację Philips'a to mogę podesłac na maila.

http://www.republika.pl/atari8bit/tda.jpg

2

Odp: wzmachol w atari

W rzeczy samej! Sam takie rozwiazanie zastosuje, ponizej dorzucam inna wersje schematu (gotowy projekt wzmacniacza):

http://www.elektroda.pl/audio/schematyi … da7050.gif

Niestety - uklad jest mikroskopijny, ale podwojny potencjometr 47k do tego ukladu jest wielkosci niemalze pudelka zapalek ;) a w kazdym razie tylko takie potencjometry na razie widzialem w sklepie :)

3

Odp: wzmachol w atari

Gdyby ktos chcial to mam na stanie TDA1517P sztuk 1 ;)
Wystarczy sobie wylutowac... z padnietego SB128

4

Odp: wzmachol w atari

a co do tego TDA7050 to philips podaje minimalnie inna aplikacje:

http://www.semiconductors.philips.com/products/blockdiagrams/MSB405.gif

5

Odp: wzmachol w atari

Niestety - uklad jest mikroskopijny, ale podwojny potencjometr 47k do tego ukladu jest wielkosci niemalze pudelka zapalek ;)

I to jest właśnie mój największy dylemat - są podwójne miniaturowe ale ja bym chciał coś jeszcze innego:
Potencjometr podwójny (albo stereo) z wyłącznikiem. Po co robić dwie dziury w obudowie komputerka jak można jedną... ;)
Tylko że na razie nie spotkałem się nigdzie ze wzmianką że coś takiego nawet istnieje :( Jakby ktoś mógłby mi chociaż powiedzieć czy takie produkują to byłbym wdzięczny.

a co do tego TDA7050 to philips podaje minimalnie inna aplikacje

Ja tam mam TDA7050 a nie TDA7050T ;).

6

Odp: wzmachol w atari

Potencjometr podwójny (albo stereo) z wyłącznikiem. Po co robić dwie dziury w obudowie komputerka jak można jedną... ;)
Tylko że na razie nie spotkałem się nigdzie ze wzmianką że coś takiego nawet istnieje :( Jakby ktoś mógłby mi chociaż powiedzieć czy takie produkują to byłbym wdzięczny.

Eeee.... w dowolnym (starszym, bo teraz maja elektroniczna regulacje) radiu samochodowym taki znajdziesz, jeszcze przy wcisniejciu galki bedziesz mial balans. Tak wiec jak widzisz produkuja takie (sam mialem takie cudo w mojej starej atarynce - teraz zal mi robic dziur w obudowie. Zdecydowalenie lepiej wyglada niepodziurawiaona, a co jest w srodku to i tak wiadomo po wlaczeniu.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

7

Odp: wzmachol w atari

theo-klex! Zakupilem wlasnie zaje...fajny potencjometr o wymiarach 16x10x11 mm z wystajaca oska o dlugosci 14 mm (mozna skrocic - pilnik róló) plus bardzo slodka galka w kolorze czarnym.

Potencjometr jest podwojny (stereo) choc bez wylacznika. Jesli chodzi o te samochodowe, to tez mam takie, lecz maja one wielka wade - sa ogromnych rozmiarow.

Zapomnialbym dodac - pokretlo jest obrotowe i dobrej firmy - Alps :)

8

Odp: wzmachol w atari

Też mam cosik takiego (ogłusza nieżle ;) ) zrobione według aplikacji z małym wyjątkiem.
A po kiego grzyba wam potek z wyłącznikiem wystarczu zwykły podwójny. A z radia samochodowego będziesz mieć 3x większego buca (chyba że z Safari 5) - bo tam dochodzą balansy,fadery (jak jest) itp.

9

Odp: wzmachol w atari

Potencjometr podwójny (albo stereo) z wyłącznikiem. Po co robić dwie dziury w obudowie komputerka jak można jedną... ;)
Tylko że na razie nie spotkałem się nigdzie ze wzmianką że coś takiego nawet istnieje :( Jakby ktoś mógłby mi chociaż powiedzieć czy takie produkują to byłbym wdzięczny.

Eeee.... w dowolnym (starszym, bo teraz maja elektroniczna regulacje) radiu samochodowym taki znajdziesz, jeszcze przy wcisniejciu galki bedziesz mial balans. Tak wiec jak widzisz produkuja takie (sam mialem takie cudo w mojej starej atarynce - teraz zal mi robic dziur w obudowie. Zdecydowalenie lepiej wyglada niepodziurawiaona, a co jest w srodku to i tak wiadomo po wlaczeniu.

miałem taki podobny ... tylko że jakieś 5 lat temu...
"dawał" całkiem miło tylko powoli brakowało prądu....   8)