1

Temat: Cas'y powtornie

Po przeczytaniu kilku postow na temat tworzenia plikow CAS, postanowilem poprzetwarzac moje skromne zbiory.
W zwiazku z tym mam pytanko:
Do sprawdzania czy dobrze dzialaja uzywam Atari800Win Plus 3.1 i wszystko bylo by dobrze, ale jak sprawdzic czy dany cas jest odczytywany, przynajmniej w tym emulcu, nic nie widac i nie slychac.

Sprawa druga:
Na www.wujekf.neostrada.pl zamieszczam moje pierwszze 3 cas'y. Za kilka dni wsadze tam liste wszystkich moich gierek/programow, ktore mam na kasetach.
Jesli ktos byl by zainteresowany cas'ami z tych pozycji, to prosze o kontakt na moj e-mail:  master@wujekf.neostrada.pl.

Prosze o wyrozumialosc w temacie nazwy mojego @, jestem bardzo skromna osoba :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

2

Odp: Cas'y powtornie

Jeżeli chodzi o niektore gry z twojej listy to zostaly juz przegrane do formatu cas wiec niema sensu ich znow przerabiac...
Jeżeli dana gra ci niedziala na emu a staje na 2(3) bloku to znaczy ze jest zabezpieczona i wtedy tylko trezba ja odbezpieczyc ;] jakby co podeslij na maila...
ftp://ftp.atari.art.pl/stuff/collections/stryker/cas/

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Cas'y powtornie

Tak przypuszczalem, ze ogromna czesc, jesli nie wszystkie tytuly z mojej kolekcji sa juz poprzenoszone, alec wole sie upewnic. Jesli znalzlo by sie mimo to cos, czego nie ma to postaram sie to przetrawic na CAS'a.

Jesli chodzi moje moje skromne 3 proby, to wszystkie pliki sie odpalaja bez problemu w emulcu. Chodzi mi o to, ze nie ma w emulcu zadnego paska postepu, czy czegos w tym stylu, przy odczycie z kasety.
Komp mysli jakis czas, a potem gra wyskakuje na ekran, ale w czasie wczytywania nie wiem, czy sie wczytyje,  czy nie.
A czasami potrafii myslec u mnie dosc dlugo, i nie wiem czy cos jest zpier..........., czy OK.

Co do tych nie odczytujacych sie plik w ogole, to chodzilo mi nie o odczytywanie przez eulator, ale oryginalne Atari, ale juz wyjasnilem to na stronie.

ps. Uzupelnilem juz liste do konca.

4

Odp: Cas'y powtornie

Chodzi mi o to, ze nie ma w emulcu zadnego paska postepu, czy czegos w tym stylu, przy odczycie z kasety.

No wlasnie ! Przydal by sie jakis counter odliczajacy bloki od konca :) Mysle, ze trzeba usmiechnac sie do Dev Teamu a oni na pefno to zrobia  :lol: A wiec usmiechamy sie wszyscy :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: Cas'y powtornie

To i ja sie troszke pousmiecham:
:D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

6

Odp: Cas'y powtornie

;] te giery to maja jakies loadery czy sa to zwykle com, xex ? Jakby co sluze pomoca w przeniesieniu ich na cas'y podeslij to przynajmniej bede mial co w swieta robic ;) hehe
pozdr.
STRYKER

"wszystko się kiedyś kończy......."

7

Odp: Cas'y powtornie

Stryker a jak ty robisz że w emulu w cassete control widać orginalną nazwe ?

8

Odp: Cas'y powtornie

Przydal by sie jakis counter odliczajacy bloki od konca

ehh a gdyby byla jeszcze mozliwosc dorzucenia dzwieku wczytywania i mozliwosc wydluzenia czasu wczytywania do oryginalnej dlugosci to juz wogole by bylo cool :)

9

Odp: Cas'y powtornie

STRYKER jesli chodzi o te skladanki, to wieksza czesc ma preloaderek wyswietlajacy nazwe gry i scroll reklamowy na dole, czesc jest przez wykrzyknik. I chyba kilka mialo jakis wiekszy preloader (chyba Boulder Dash).
Co do pelno kasetowych to nie pamietam.

:P Najpierw sam sie pobawie w swieta, a tabie przesle te, co za cholere nie moglem ruszyc :P:P:P

Pozdrawiam

10

Odp: Cas'y powtornie

SQT - gdy przerabiasz wav'a pod wav2cas wyskakuje "Enter description" gdzie wpisujesz sobie
nazwe, mozesz tez przerobic cas'a programem cas2cas na hex'a wpisac lub zmienic w nim nazwe u gory i zamienic spowrotem na cas'a....
banshee997 - tez bym tak chcial ;] narazie jednak uslyszec ten dzwiek mozna na real Atari ;)
am - fajnie ;] życze powodzenia w przerabianiu .. jakby co czekam na info o wyslaniu ;) ps. jak znajdziesz chwile czasu i masz skaner to poskanuj okladki...

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: Cas'y powtornie

kasetki dzis do mnie dotarly ;]
i mam teraz od zaj**u roboty ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."