1

Temat: Program testujacy stereo

Czy jest jakis program testowy do stereo ktory na przyklad generuje testowe dzwieki kolejno na 4 kanalach lewej a potem 4 kanalach prawej strony?
Nie chodzi mi o programy ktore wykrywaja stereo bo takie znalazlem.

Otoz zainstalowalem wczoraj stereo i chyba dziala, ale mam pare watpliwosci. Wersja stereo Draconusa wyraznie ma inne sciezki dzwiekowe w L i R... ale na przyklad yoomp (wykrywa stereo) czy numen mam wrazenie ze w obu kanalach gra to samo, lub prawie to samo - oczywiscie byc moze sciezki L i R sa w yoompie/numenie bardzo zblizone, jest tak?

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

2

Odp: Program testujacy stereo

W Numenie są jednakowe. W Yoompie dźwięk podskakującej piłki "przesuwa się" płynnie zależnie od tego, z której strony ekranu znajduje się piłka. :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

3

Odp: Program testujacy stereo

aaa, no to mnie zmylilo bo spodziewalem sie ze w Numenie czy Yoompie bede mial polowe sciezek rozlozonych na L i druga na R dokladnie tak jak w wersji stereo Draconusa.
Co do pilki w yoompie to sprawdze dokladnie wieczorem... moglem tego nie zauwazyc bo skupialem sie na muzyce tła. Bo ta rozumiem ze w yoompie tez jest taka sama w obu kanalach?

Ostatnio edytowany przez mkm (2012-11-15 14:09:20)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

4

Odp: Program testujacy stereo

Musiałbym sprawdzić, a jestem leniem. Ale z tego co pamiętam, w Yoomp jest tak:
- odgłosy są na 1 kanale i lewo/prawo zależy od pozycji piłeczki
- muzyka jest na lewo/prawo, ale bodajże 1 kanał gra na lewym na maxa głośności a na prawym na pół, a pozostałe odwrotnie - daje to bardzo fajny efekt pseudo-stereo.

: 404. Stopka not found

5

Odp: Program testujacy stereo

Nie jest taka sama, ale nie jest też obleśną amigową 100% separacją ścieżek. Porównaj sobie: http://asma.atari.org/asmadb/search.php?play=2707

Jeśli bardzo chcesz test, to napisz w BASICu:

10 FOR P=53760 TO 53776 STEP 16
20 ? "POKEY: ";P
30 FOR I=0 TO 6 STEP 2
40 ? "VOICE: ";I/2+1:POKE P+I,120:POKE P+1+I,170
50 FOR J=0 TO 200:NEXT J
60 POKE P+I,0:POKE P+1+I,0
70 NEXT I
80 NEXT P

Nie sprawdzałem, mogą być błędy. Spodziewana akcja to najpierw dźwięk na czterech kolejnych kanałach lewego POKEYa, a potem na czterech kolejnych kanałach prawego POKEYa.

Ostatnio edytowany przez epi (2012-11-15 14:53:35)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

6

Odp: Program testujacy stereo

Dzieki, sprawdze wieczorem.
Ale wyglada na to ze Stereo dziala OK, tylko to ja myslalem ze bedzie dzialac inaczej;)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

7

Odp: Program testujacy stereo

Następujące *play(ery):
* ST
* CMC
* FC
mają możliwość rozłożenia dźwięku na lewego i/lub prawego pokeya (jeśli wykryto stereo). Kanały rozkładasz podając wartości od -1 do 1 np.

cmcplay hlejnia.cmc 1 -1,-1,-1

powinno zagrać na lewym,

cmcplay hlejnia.cmc 1 1,1,1

prawym,

cmcplay hlejnia.cmc 1 0,0,0

i obydwóch.
Programiki działają na SDX.

Edit: Zapomniałem o nrze songu.

Ostatnio edytowany przez mono (2012-11-15 15:14:31)

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

8

Odp: Program testujacy stereo

mono wypowiadajacy sie o stereo - fajnie to wyglada ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: Program testujacy stereo

Wlasnie przetestowalem cmcplay'em i wszystko dziala prawidlowo. No i dzwiek przesuwa sie wraz z pilka w yoompie tak jak pisaliscie. Mala rzecz a cieszy hehe.
Po prostu Numen mnie zmylil oraz pare innych rzeczy, ktore jak sie dzis okazalo byly efektem zlego przylutowania jednego kabelka do przelacznika on/off stereo ;)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF