1

Temat: Atari TT - potrzebna konsultacja

Witam,

Wzialem dzis na warsztat pierwsza z moich TT, w ktorej wszytsko jest OK ale chchialem uruchomic karte graficzna na VME ktora w niej jest a ktorej nie wykrywa podczas instalacji sterownikow do niej. Mam nadzieje ze jest to spowodowane fatalnym stanem tasm laczacych plyte z karta graficzna (sa to patrzac na nie 2 tasmy 50 pinowe ala SCSI).
Zeby sie dostac do tych zlacz w miare dobrze musze wymontowac jak sie domyslam plyte z plamiecia 64 MB TT-ram duza plytka praktycznie przez cala plyte glowna. Jak sie ja wymontowywuje, zauwazylem dwie srubki - odkrecile  ale nadal jakos nie za bardzo chce wyjsc, czy ta plyta z pamiecia jest tylko na wcisk ?

Drugi problem to zlacze 50 pinowe jest na stale w plycie a zatem latwo nie bedzie wymienic sama tasme, czyli najlepiej trzeba sie dostac i na wcisk sprobowac zamontowac ta tasme ? 

Czy ktos jest biegly w TTetkach

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

2

Odp: Atari TT - potrzebna konsultacja

Wszystkie karty TT-RAM jakie spotkałem miały dwie śruby mocujące po obu stronach złącza.

Połączenie tych taśm jest pewnie takie, jak w zwykłym ST taśmy od flopa, czyli na stałe wlutowane w płytę. Najlepiej byłoby wylutować. Czy na pewno te taśmy są uszkodzone. Masz jakąś inna kartę VME do sprawdzenia ?

Było miło :) Do widzenia.

3

Odp: Atari TT - potrzebna konsultacja

Czy aby napewno, to nie wiem aczkolwiek jak widzialem chocby jak wyglada od strony karty VME to od razu tak pomyslalem wiem jak czule sa polaczenie na scsii i jakie to rodzi klopoty, zwlaszcza jak nie ma na nich zatyczki zaciskajacej. niestety od strony plyty tez fatalnie wyglada i przez swoja nie uwage poprostu ja zerwalem, dopiero potem zauwazylem ze sa przylutowane.

Jesli chodzi o karte VME to tak graficzna moge sprawdzic w drugiej TT w ktorej te tasmy sa w duzo lepszym stanie a mam w niej karte z dodatkowymi portami SERIAL.

Ta druga w oryginalnej obudowie jest ale w niej znowu mam klopot z kontrolerem scsii sam kontroler dostalem ale zadnego urzadzenia scsii nie widzi, o czym juz pisalem duzo wczesniej ale do chwili obecnej nic nierobilem.

Narazie to mam klopot z wymontowaniem tej karty z TT, Ta ttetka jest big tower i ta karta jest jakies w metalowej obudowie.

Ostatnio edytowany przez Kroll (2012-11-18 18:14:58)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE