1

Temat: Efekt "zacinajacego" sie klawisza

Witam,

wiem ze ten efekt pojawial sie przy roznych watkach, ale chcialem jakas sprobowac dojsc do ladu i skladu oraz co jest przyczyna. Otoz cos takiego dzieje sie praktycznie tylko pod mintem. W momencie robienia jakichkolwiek operacji na oknach i itp dlatego ze mam glosnik to slysze ze nagle ni stad ni zowąd wlacza sie klawisz tzn tak jakby byl wcisniety caly czas nacisniecie dowolnego go przerywa, jesli to jest jakis klawisz ktory nie powoduje powtornego odczytu directory katalogu np dysku c: to nie jest taki uciazliwy.  WIdac to np w konsoli ze nagle pojawiaja sie same dwojki

Efekt ten jest nagminny zwlaszcza w przypadku Myaes-a. Czy wiadomo co go powoduje to chyba nie jest kwestia hardware-u.

W chwili obecnej uzywam oryginalnej klawiatury.

Mozecie sie podzielic swoimi refleksjami i spostrzezeniami

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

2

Odp: Efekt "zacinajacego" sie klawisza

Ja potrafię tak zrobić przy uruchomieniu falcona :P Jak za szybko naciskam Esc aby przyspieszyc X-boot-a... :)
Więc to chyba normalne...

U Piter-a i innych Falconiarzy też widziałem że tak się dzieje.
W moim poprzednim Falconie z ct2b też tak się działo.

Wydaje mi się że to jest jak za dużo razy(za szybko)  naciskach jakąś kombinację klawiszy.

3

Odp: Efekt "zacinajacego" sie klawisza

To jest jakis blad w firmwarze klawiatury. Wyglada to jakby kod rozpoczecia znaku byl wyslany tuz po zresetowaniu plyty, ale jeszcze zanim zresetuje sie kontroler klawiatury. W takiej sytuacji falcon odbiera ze zostal wcisniety klawisz, ale klawiatura nigdy nie wysle sygnalu o jego zwolnieniu, bo sie resetuje. Prostym rozwiazaniem bylo by poprostu nie resetowac mapy wcisnietych klawiszy w sytuacji innej niz cold start. Znaczy prostym dla Atari, teraz to juz pozamiatane.

Edit: to byl comment do klikania po resecie. Inny rodzaj zacinania wskazuje na zwalony hardware/software.

Ostatnio edytowany przez sqward (2012-11-19 11:39:02)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

4

Odp: Efekt "zacinajacego" sie klawisza

Ja tylko dodam, że miewam tego typu dziwactwa nie tylko na Falconie, ale i na ST również. Tak więc to jakiś babol ciągnący się od dawna :/

5

Odp: Efekt "zacinajacego" sie klawisza

O tym klikaniu po resecie to wiem,
lecz pod Mintem z xaaesem lub myaesem pojawaa sie to np przy szybkim ruszaniu otwartych okienek w samym desktopie (spradzone pod tosem i magicem cos takiego nie wystepuje) zatem moje przypuszczenie to ze strony software jest blad,

Mysle ze bedzie mozna to pokazac i sprawdzic takze na innej klawiaturze juz na samym SV.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Efekt "zacinajacego" sie klawisza

Miewam to samo na ST/STe i Falconie.

Dodam, że miewam to też na pozostałych "Motorolowych" urządzeniach - na Amidze 500 (minimalnie) i Amidze 1200 (mocno zauważalne).

Warto zauważyć, że efekt znika, gdy wciśnie się ponownie 'zacięty softłerowo' klawisz.
Albo gdy je.bnie się w klawiaturę.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.