1

Temat: Archiver zabezpieczonek.......

Czy uda mi sie zrzucic w ATR badz w inny sposob zabezpieczone programy (nie chodzi tylko o zabezpieczenie Bad Trackiem ale rowniez Synchro Write).Czy jest jakis odpowiedni soft do tego? Ciekawie jak wyglada takie sprawdzanie zabezpieczenia np. Bad Track na 39 sciezce na emulatorze (oczywiscie jesli to sie uprzednio uda jakos zgrac w plik:)
Czekam na info jak ktos cos wie w tej materii.Mam do zrzucenia troche dyskow 5,25 min z programami firmy Synapse (tekstówki wymagajace 2 stacji dysków :) i zabezpieczone Synchro)........

gep/lamers^dial

2

Odp: Archiver zabezpieczonek.......

gry dostepne w ATRach sa pozbawione zabezpieczenia '39 sciezka' ;-)
A co do zrzucania to proponuje skontaktowac sie z MrBacardi, adres 'znajdz se' ale chyba mrbacardi@people.freenet.de

3

Odp: Archiver zabezpieczonek.......

thx........Sztukmistrz.....wiem ze ATR sa pozbawione zabezpieczen....jesli ktos jeszcze moze mi poradzic cos w tej kwestti to czekam na wszelakie sugestie.

gep/lamers^dial

4

Odp: Archiver zabezpieczonek.......

Jeśli protect to tylko sprawdzenie błędu (ów) na końcu dysku (zwykle 39 ścieżka) to można zrobić ATRa o mniejszej długości. Najlepiej sprawdzić, jaki jest ostatni sektor z danymi i zrobić ATRa tylko takiej długości. Sektora nie ma, więc próba odczytu daje błąd. Na Vaskowych CD jest Cywilizacja skopiowana tą metodą przeze mnie i działa. NIestety, jeśli bad sectory są pomiędzy danymi, albo potrzebny jest konkretny rodzaj błędu, to nic z tego.