1

Temat: Wczytywanie "składanek" w systemie turbo

Witam! Po dłuższym postoju atarynki postanowiłem ją odkopać i znów spróbować odpalić kasetę z grami na zestawach.
Pojedyncze gierki udaje mi się po mniejszych lub większych trudnościach wgrać (nie skompresowane) jednak nie mogę się uporać z tymi zestawami. Mam kartridz GREG jeden który ma opcje ustawiania głowicy, jednak po puszczeniu nagrania na kasecie praktycznie nic się nie dzieje na ekranie, czasem wyskoczą jakieś pojedyncze kropki.

Nagrałem filmik co i jak wygląda, jeszcze popróbuję tego motywu z kasetą na kebalku podłączonym do kompa na atari i na c64.

http://www.youtube.com/watch?v=VpVSc6YsGYI&feature=share&list=UUiMkPv6t9lOkWsJGlxdYZZA

2

Odp: Wczytywanie "składanek" w systemie turbo

wyglada to na turbo blizzard, a tam wgrywalo sie poprzez "R" i w nazwie T:* lub T:*.* lub T:***
15 lat tego nie uzywalem, wiec moge cos pokrecic.
jezeli T: nie pomoze, sprobuj D:, ale to bylo raczej w turbo 2000, KSO i podobnych.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

3

Odp: Wczytywanie "składanek" w systemie turbo

Z Twojego opisu nie wynika że masz magnetofon przerobiony na Turbo i że kasety (gry) też nagrane są w Turbo (filmiku nie oglądałem bo w niedzielny wieczór net chodzi w tempie 1 bajt na godzinę).
Powiedzmy że te dwa warunki są spełnione, więc po uruchomieniu kartridża wybierasz opcje Turbo z włączonym lub wyłączonym BASICiem  (to zależy od gry) i w MENU wybierasz opcję ładowanie z uruchomieniem gry. Wpisujesz nazwę gry zazwyczaj było T2:*.* (lub T:*.*) powinien odczytać się sygnał pilota i potem po potwierdzeniu że to ta gra rozpoczyna się właściwe czytanie.
Zakładam że przy głowicy nie manipulowano i przy odczycie daje sygnał jak trzeba.