1

Temat: Ridiculous Reality - bugs?

... w kilku levelach jest tak, że poziomy zgadzają się jeśli chodzi o układ "korytarzy" pomiędzy "klockami" układanki, nie można jednak przeskoczyć ludzikiem mimo, że wszystko do siebie wizualnie całkowicie z dokładnością do linii pasuje. Czy to tak ma być, że da się przejść wyłącznie w określonych warunkach nie do końca określonych poprzez wizualne korelacje, czy jest to błąd w grze?

Ogólnie męcząca przypadłość.

Wersja gry - edycja limitowana 10/50 z SillyVenture - Cartridge.

EDIT: - widzę, że kropki, lub inne wzorki na sąsiednich klockach dokładają zależności. Szkoda w sumie, że tak jest. Tak miało być?

EDIT: wpisywanie kodów, to też jakaś magia. Wpisuje kod do któregoś tam levelu (nie wiem którego, bo nie są numerowane w żaden sposób), to na pierwszej planszy podanie dowolnego kodu zaczynającego się od SHIFT+ OPTION powoduje przejście do bodaj 2 etapu mimo, iż od takiej kombinacji klawiszy mamy dostęp dajmy na to do 10 levelu. Jaki to ma sens?

Ostatnio edytowany przez Pin (2012-12-27 00:08:49)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: Ridiculous Reality - bugs?

co do tych kodow to wszystko jest ok. Nie licz na to ze jak wpiszesz kod z 10 planszy na pierwszej to wskoczysz na 10. Plansze musza wczytywac sie po kolei,a kody pozwalaja przeskoczyc dana plansze a nie skoczyc do planszy nr...,  zwiazane  jest to z budowa pliku gry, no chyba ze na cartidge'u jest inaczej ale raczej nie sadze.

3

Odp: Ridiculous Reality - bugs?

Vidol napisał/a:

raczej nie sadze.

Słusznie.

A wpisywanie kodów to "gra w grze" :) Zręcznościowa :)

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-12-27 13:05:17)

4

Odp: Ridiculous Reality - bugs?

Tak, miałem już okazję się zmierzyć z jednym z ambitniejszych kodów... Okazuje się, że nie wystarczy przyciskać klawisze po kolei, trzeba nacisnąć pierwszy, nacisnąć drugi, puścić pierwszy, nacisnąć trzeci, puścić drugi, itp. To jest jakiś obłęd, zwłaszcza w połączeniu z koniecznością wpisywania np. 9 kodów by dojść do 10 levelu... Miało być ułatwienie dla użytkowników prawdziwego sprzędu, a wyszedł przedziwny wynalazek ;)

5

Odp: Ridiculous Reality - bugs?

pamietam, ze dosc ciekawy kawalek kodu odpowiedzialnego za obsluge wpisywania kodow z klawiatury widzialem w jakiejs grze Franka Cohena (tego od ghost chaser)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

6

Odp: Ridiculous Reality - bugs?

xxl, Ollie's Follies?

7

Odp: Ridiculous Reality - bugs?

Pin napisał/a:

... w kilku levelach jest tak, że poziomy zgadzają się jeśli chodzi o układ "korytarzy" pomiędzy "klockami" układanki, nie można jednak przeskoczyć ludzikiem mimo, że wszystko do siebie wizualnie całkowicie z dokładnością do linii pasuje.

Taka sytuacja raczej oznacza, że trzeba się dokładniej przyjrzeć. W niektórych levelach rzeczywiście są przypadki, że pewne krawędzie są bardzo zbliżone, ale nie identyczne. Mógłbyś podać przykład, gdzie Twoim zdaniem jest bug?

Pin napisał/a:

Czy to tak ma być, że da się przejść wyłącznie w określonych warunkach nie do końca określonych poprzez wizualne korelacje, czy jest to błąd w grze? (...)

EDIT: - widzę, że kropki, lub inne wzorki na sąsiednich klockach dokładają zależności. Szkoda w sumie, że tak jest. Tak miało być?

Graficzne ozdobniki nie mają znaczenia dla przechodzenia między "pokojami". Decydująca jest mapa gry ukazująca się po wciśnięciu przycisku, na której widać tylko to, co istotne dla ich dopasowania.

Adam W.

Ridiculous Reality, Assembloids XE, Deathchase XE, Total Eclipse, Hobgoblin 2 (w produkcji)

8

Odp: Ridiculous Reality - bugs?

... to jeżeli graficzne ozdobniki nie mają znaczenia, to jest to wszystko bez sensu :D

Zauważyłem jednak że mają znaczenie, a dokładniej zauważyło to 13 letnie dziecko grając w RR i narzekając przez pierwsze 6-7 poziomów ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: Ridiculous Reality - bugs?

Ozdobniki są po to, żeby nie było "gołych", jednolicie czarnych ścian, żeby każdy level był atrakcyjny dla gracza również jeśli chce co jakiś czas przystanąć i popatrzeć na otoczenie. Co prawda w większości przypadków pasujące do siebie pokoje rzeczywiście mają dopasowane motywy, ale nie musi to być zgodność stuprocentowa - generalnie w grze nie szuka się podobnych "wzorków", tylko identycznego w miejscu styku układu ścian / korytarzy i od tego jest mapa. Czasem na pierwszy rzut oka pokoje wydają się pasować, ale jak przystawi się je do siebie, to widać różnicę :)

Jeśli Twoim zdaniem istnieje jakiś level, w którym gra błędnie blokuje przejście między pokojami, to prośba o konkretny przykład.

Ridiculous Reality, Assembloids XE, Deathchase XE, Total Eclipse, Hobgoblin 2 (w produkcji)

10

Odp: Ridiculous Reality - bugs?

x-Adam-x napisał/a:

tylko identycznego w miejscu styku układu ścian / korytarzy i od tego jest mapa.

W tym miejscu w 100% się oczywiście zgadzam. Jednak idealna zgodność "przejść" jeżeli chodzi o płaszczyzny i wielkość przejścia nie stanowi tu zawsze o możliwości przejścia z pokoju do pokoju. Stąd też powstał ten topic ;)-

Aż sobie zagram dziś jeszcze raz i postaram się dokładnie opisać.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: Ridiculous Reality - bugs?

Pin napisał/a:

Aż sobie zagram dziś jeszcze raz i postaram się dokładnie opisać.

Jeśli istnieje jakiś bug, to daj znać, może go się jeszcze poprawi. Ale wątpię, bo trochę osób już w RR grało i konkretnych błędów przy dopasowaniu nikt nie wskazał :)

Ridiculous Reality, Assembloids XE, Deathchase XE, Total Eclipse, Hobgoblin 2 (w produkcji)

12

Odp: Ridiculous Reality - bugs?

Ja chyba wiem o co Pinowi chodzi. Jest taki level gdzie można się pomylić. Ale nie chodzi tu o dopasowanie tła, tylko o to, że poza przejściami muszą też pasować wszystkie wnęki i nisze. Wszystkie :) Nie sądzę żeby to był bug ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

13

Odp: Ridiculous Reality - bugs?

Jednak uważam, że coś jest nie halo. Wytłumaczcie mi, dlaczego na poniższych screenshotach ludzik nie może przejść w dół?

to jest chyba 4 etap, choć nie wiem tego na 100% bo na ekranie gry nie ma takich informacji (a szkoda)

Oto ludzik:

http://www.ghnet.pl/~pin/RR/IMG_1174.JPG

.. a oto ostatnie chwile ludzika. Prawdopodobnie został oblany kwasem :)

http://www.ghnet.pl/~pin/RR/IMG_1176.JPG



Wytłumaczcie mi teraz, w czymże takim te dwie plansze są niedopasowane? Ta sytuacja nie znajduje żadnego logicznego uzasadnienia i w niezrozumiały sposób utrudnia granie.

Wersja cart x/50 Silly Venture edition

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: Ridiculous Reality - bugs?

Pin, ja myślałem że faktycznie jakiś niuans związany z dopasowaniem jakieś małej wnęki, a tu takie coś... :rolleyes: Przecież z górnej planszy wychodzą na dół 3 tunele, a w dolnej od góry jest tylko jeden... WSZYSTKIE przejścia mają być dopasowane :D

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-02-24 14:00:14)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

15

Odp: Ridiculous Reality - bugs?

wszystkie? :) - no dobra, niech sobie będą wszystkie w takim razie :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info