1

Temat: Kupię SIO2IDE

witam,

Chciałbym nabyć TO códo, najlepiej gotowe  :)

Pozdro

2

Odp: Kupię SIO2IDE

Heh. Myślisz że to takie proste?  :D
Sprawdź poprzednie posty na ten temat (jeden ma chyba identyczny tytuł  ;)  ) a dowiesz się że nie jesteś jedyną osobą która chętnie by "łyknęła" ten wynalazek.
Osobiście czekam na płytki a potem chyba spróbuję sam to złożyć bo nikomu się chyba za bardzo nie chce...  :(

3

Odp: Kupię SIO2IDE

theo pamietaj ze ja tez jestem chetny na te plytke wiec jak sobie zalatwisz to mi tez zalatw ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: Kupię SIO2IDE

Chciałbym nabyć TO códo, najlepiej gotowe  :)

Mnie udalo sie nabyc to "cudo" (SIO2PC 4.2) na Allegro bodajze w lipcu ubieglego roku i dlugo się zastanawiałem czy warto by wydac 90 zlociszy aby stac sie jego posiadaczem. Teraz wiem ze bylo warto :) Zycze Ci tego samego. Napisz do autora, moze wystawi kilka sztuk na aukcji jak niegdys ...

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: Kupię SIO2IDE

hehe Grzeniu kupowalem w tym samym czasie co ty na Allegro ;] i powiem ze sie oplacalo teraz che sobie drugi zmontowac do CD-rumu ;) a wystawic narazie niewystawi autor bo nima nawet plytek :( a niemowiac juz o zmnotowaniu tego ... hehe ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: Kupię SIO2IDE

Pisałem do autora, pewnie nie ma czasu bo nie odpisał...  sprawdzam allegro co 1h ale jak widać ciężko chyba będzie trafić to 'cudo' (dzięki za popr. Grzeniu:-) ).  Może jak znajdze się 20 chetnych to zleci się wykonanie płytki (może nawet podejmie się tego autor)

Pozdro

7

Odp: Kupię SIO2IDE

dlugo się zastanawiałem czy warto by wydac 90 zlociszy aby stac sie jego posiadaczem. Teraz wiem ze bylo warto :)

hmmm....
chiba znam kogos kto chetnie zainkasowalby
po 90 zyla od wykonanej sztuki...
a plytki robi ze marzenie.
dowiem sie do jutrzejszego wieczora i jak tu znajdom sie chetni
to prawdopodobnie zaproponuje mu wykonanie tego (w ilosci
przynajmniej trzech - czterech sztookoof)

wszelkich zainteresowanych prosze o Re:

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

8

Odp: Kupię SIO2IDE

re  :D

9

Odp: Kupię SIO2IDE

re  :lol:

Ale pamiętaj że częsci też kosztują........

10

Odp: Kupię SIO2IDE

Hmmm... To trzebaby doprecyzować o jakiej ostatecznej kwocie jest mowa... Wtedy latem za gotowy interfejs autor Marek M chciał na Allegro 95 PLN jak dobrze pamiętam. Było napisane "chiba znam kogos kto chetnie zainkasowalby po 90 zyla od wykonanej sztuki...". Czyli od wykonanej a nie od wykonania?  ;) Tak czy siak orientacyjną cenę należałoby ustalić zanim zacznie się "produkcja".

11

Odp: Kupię SIO2IDE

oki - ja też re!!

Tylko jakie dokładnie koszty i w związku z tym cena, jeśli do 90-ciu włącznie to spox.

I Ty zostaniesz big endianem...

12

Odp: Kupię SIO2IDE

jednak czy goscioo sie podejmie roboty to siem dowiem dopierow przyszlym tygodnioo
ale o ile pamientom ceny czesci to cena na 100% nie bedzie wieksza niz
95 zyla

a jak dobrze licze czy razy bylo juz Re :) winc wsio na dobrej drodze
rzeklbym na polskiej autostradzie :D

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

13

Odp: Kupię SIO2IDE

re: 

mam nadzieję, że sprawa się ruszy w miare szybko, bo miałem w planach zlecenie tego faciowi po fachu.

Pozdro

14

Odp: Kupię SIO2IDE

wlasnie zajebistemu fachurowi kce to zlecic...

notabene tez mial atarke :)
pewnie gdzies tam sie ona u niego paleta...
jak ktos kce kupic (jak pamintom czyste 65xe
+moze xc12)...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

15

Odp: Kupię SIO2IDE

wlasnie dzis wylicytowalem 65xe za 36 zeta na allegro....:)

16

Odp: Kupię SIO2IDE

Powiem Wam jak jest...
Namawiany przez pare osob probowalem slkecic "prototyp" SIO2IDE 1.7 w swieta i na razie nic z tego mi nie wyszlo bo nie moge zaprogramowac procka AT90S8515 - ani rownolegle (programator, ktory mialby to robic nie robi jak sie okazalo), ani szeregowo przez LPT. to juz kompletna zagadka - interfejs SPI jest prosty jak w morde strzelil, wsio zmntowalem ok, probowalem roznych ustawien portu LPT w biosie i kicha :( Mam niejakie podejrzenia ze program do programowania dolaczony do dokuentacji SIO2IDE nie za bardzo chce chodzic pod moim XP... jutro odpale inaczej i sprawdze.

Dalej: jak ktos ma jak zaprogramowac procesorek  i wykonac porzadna plytke (najlepiej w profesjonalnej firmie albo samemu przez naswietlanie - w koncu to plytka jednostronna only) to montaz jest prosty, ale jakos nie wierze, ze przy wykonaniu komercyjnym mozna utrzymac cene 90zl za gotowy interfejs.
Policzmy dla wersji 4.2:
- plytka - powiedzmy 5zl
- procesor AT mega- okolo 35zl (ja za 90S8252 do wersji 1.7 zaplacilem 23zl w detalu)
- uklad kontroli USB - USBN9603 - kosztuje 27,90zl przy 1szt. i 19,90 przy 10szt. (dane lodzka firma www.tme.com.pl)
- kwarce - jakies 5zl
- CD4053 - 1zl
- pozostale elementy: diody, LEDy, rezystory, kondenstaory, zlacza, itp. jakies 5zl
========
razem - okolo 70zl same czesci

Nikt komercyjnie nie zlutuje i nie uruchomi tego za 20zl - nawet przy serii powiedzmy 10szt. Trzeba: nabyc czesci, kupic (lub wykonac!) plytke, zlutowac, uruchomic, zapakowac, wyslac. Nie oplaci sie. 90zl to cena po kosztach dla kumpla.
Pracuje w firmie konstrukcyjno-produkcyjnej, jestem elektronikiem. Oceniam, ze majac dobrze przygotowana produkcje, (wprawe, ustalonych dostawcow czesci, uruchomiony i dobrze opanowany prototyp) i robiac serie 10szt. za robocizne mozna by policzyc 50zl. I nie mowicie mi ze to spaczenie zawodowe! Moj prezes policzylby za sztuke 500zl + VAT :)

Oczywiscie wszystko to sa przyblizone wyliczenia goscia ktory nie wykonal jeszcze ani jednej sztuki tego cuda ;)

pozdrawiam

17

Odp: Kupię SIO2IDE

... bo nie moge zaprogramowac procka AT90S8515 - ani rownolegle (programator, ktory mialby to robic nie robi jak sie okazalo), ani szeregowo przez LPT. to juz kompletna zagadka - interfejs SPI jest prosty jak w morde strzelil, wsio zmntowalem ok, probowalem roznych ustawien portu LPT w biosie i kicha :( Mam niejakie podejrzenia ze program do programowania dolaczony do dokuentacji SIO2IDE nie za bardzo chce chodzic pod moim XP... jutro odpale inaczej i sprawdze.

Pod XP i 2000 to powinienes miec odpalony w tle program UserPort. Najlepiej zgrac te 3 pliki na dyskietke ze starym dobrym DOSem, ja tak robilem. Wogole to gdyby nie USB pozostalbym przy wersji 1.7. Z poziomu Atari dziala ona tak samo, a ze dysk nie jest zfatowany... a po co mi FAT :) wole SLIM :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

18

Odp: Kupię SIO2IDE

OK rozwieję zatem wasze spekulacje dotyczące SIO2IDE 4.2 :D
- za ok 3-4 tygodnie bedę miał nową serię płytek do S2I 4.X, cena jak poprzednio 16zł/szt
- faktycznie cena 90zł za gotowe (kompletne i uruchomione) SIO2IDE 4.2 byłaby atrakcyjna :!:
- co do programowania procesorów Atmela to przygotowałem soft, który działa bez problemu pod wszystkimi Windowsami (także 2k i xp)

:arrow: Zapraszam chętnych na płytki SIO2IDE 4.X
marek_mikolajewski@wp.pl

Pozdrawiam,
Marek M

19

Odp: Kupię SIO2IDE

No to czesc problemu rozwiazana :)
A podzielisz sie publicznie tym softem?

A propos - Pecus, Twoje pomysly mi nie podzialaly :(
Poniewaz lutowalem prototyp SIO2IDE 1.7 na plytce uniwersalnej, wiec aby byc pewnym ze nie mam zwarc i pomylek wzialem 40nozkowa podstawke i w powietrzu zlutowalem najprostrzy interfejs, z obrazka http://www.hw.cz/constrc/isp_prog_dlpt/ … _dlpt.html

przy czym sygnaly podlaczylem pod odpowiednie nogi LPT - jak tego wymaga program avrprg.exe dolaczony do dokumentacji SIO2IDE, bo ten z powyzszej strony wywala mi bledy krytyczne. I zarowno pod XP z UserPort jak i pod czystym DOSem (z dyskietki Win98) wciaz mam komunikat ze procesor niepodlaczony lub zniszczony. Juz mi rece opadaja. Przeciez tego sie nie da spartolic! :/ Albo zdazylem juz zniszczyc procek... :(

Ide pograc w Mr Robot dla odprezenia... Moze cos wymysle.

20

Odp: Kupię SIO2IDE

nici...

w lublinie czesci kosztowaly by 73 zl a goscioo w dodatkoo
kce zerwac ze swojom pasjom (elektronikom) bo z tego nie da
sie wyzyc...

z programowaniem nie mialbym problemoo bo na uczelni na
ktoorej za duzo czasoo spedzam moge zaprogramowac wsio

co do programowania to kto to robi przy zdrowych zmyslach
spod windy ???
format a: /s/q jest konieczne !!!
no moze przy nowym willemie...

sorki za zrobienie nadzieji... ale skoro mistrz Marek M.
zapowiada nowom serie plytek - zaczynam szukac kasy, ale
jak znam zycie nie znajde.

raz jesio sorkie...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep