1

Temat: satandisk - jaka karta? jaki image?

Jak to jest z satandiskiem i kartami SD? Bywa kaprysny, czy mozna kupic dowolna karte i bedzie chodzic? Czy polecacie jakichs konkretnych producentow i rozmiary?

Czy sa gdzies w sieci gotowe obrazy kart z grami i demkami? Znalazlem na razie tylko http://atari.8bitchip.info/DiskImgPP1.html
Jest to chyba dobry punkt startowy by sobie dograc inne gry i demka... ale moze juz ktos robil taka full kompilacje i wrzucil na jakiegos ftp'a?

Czy obraz karty 1GB mozna tez nagrac na karte 2 czy 4GB i to bedzie dzialac? (oczywiscie tracac przestrzen)

Rozumiem, ze majac taki obraz nie musze sie juz martwic instalacja sterownika hdd? Chcialbym takiej instalacji uniknac bo moj PC ze stacja dyskow umarl...

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

2

Odp: satandisk - jaka karta? jaki image?

Tak obraz 1gb możesz nagrać na karcie 1gb 2gb 4gb ... 32gb i będzie działać.

3

Odp: satandisk - jaka karta? jaki image?

satandiskiem, czy ultrasatanem? ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: satandisk - jaka karta? jaki image?

Zwykly satandisk;)

Ostatnio edytowany przez mkm (2013-04-14 21:43:51)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

5

Odp: satandisk - jaka karta? jaki image?

Ja nagrałem obraz 4GB na kartę 4GB, ale Satan nie "widzi" ostatnich kilku partycji - "widzi" kilka pierwszych o łącznej pojemności ok. 2GB.
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 97&p=2
Po włożeniu karty do US jest całe 4GB.
Po nagraniu obrazu masz twardziela gotowego do pracy. Nie musisz już nic kombinować ze sterownikiem.
Satan nie obsługuje chyba kart SDHC, a bez HC to chyba maksymalnie jest 4GB (Satan zobaczy oczywiście mniej).

Ostatnio edytowany przez ricziricz (2013-04-15 07:54:37)

6

Odp: satandisk - jaka karta? jaki image?

Dzieki,
Masz gdzies jakies namiary na taki gotowy obraz? (majacy wiecej softu niz ten http://atari.8bitchip.info/DiskImgPP1.html)

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

7

Odp: satandisk - jaka karta? jaki image?

Ja dostałem płytkę z obrazami 1GB, 2GB i 4GB razem z Satanem. Podejrzewam, że nie ma na nich więcej softu, niż na obrazie z Twojego linka (te same katalogi: 1M, 2M i ImgRun). Ze względu na ograniczenia Satana nie ma sensu szukać większych obrazów. Nowy soft możesz bez problemu zgrywać z peceta na kartę, bo pierwsza partycja jest normalnie widziana pod windą - nie ma konieczności zabawy z dyskietkami.

Ostatnio edytowany przez ricziricz (2013-04-15 13:51:44)