1

Temat: Sdrive, problem z kartą.

Witam, zrobiłem sobie Sdrive ze względu na koszty i dlatego że miałem w domu trochę części. Jako slotu na kartę użyłem adaptera do kart mikrosd. Po zlutowaniu zostały 2 kable: card i lock, domyśliłem się że card jest od sprawdzania czy karta jest w slocie, więc podpiąłem go pod GND. Dodam że karta ma 4gb, więc utworzyłem partycje fat16 na 450MB i wgrałem SDRIVE.ATR, reszty miejsca nie przydzieliłem. Wkładam kartę uruchamiam atari i świeci się cały czas dioda R.
Kod błędu:
If the green LED stays on after card insertion the system is repeatedly unable to initialize it.
W czym może być problem? Ktoś miał podobny błąd?

2

Odp: Sdrive, problem z kartą.

Też mam SDrive i jestem prawie na 100% pewnien, że nie obsługuje kart SDHC. Czyli maksymalnie 2GB.

Sprawdziłem na stronie autora:

Supported flash cards: SecureDigital up to 2GB size, FAT16 filesystem

Musisz użyć mniejszej karty.

Ostatnio edytowany przez mały (2013-04-28 10:15:14)

3

Odp: Sdrive, problem z kartą.

Ok, teraz jestem na 100% pewny. Ale robiąc partycje myślałem że będzie działać :). Ok jutro się z kolegą wymienię :D.

4

Odp: Sdrive, problem z kartą.

Ok wgrałem program sdrive.atr i sdrive.cfg na kartę pamięci 2gb. Uruchamiam atari przełączają sie te diody w sdrive i co mam dalej robić skoro startuje basic.

EDIT:
CACY ŚMIGA AŻ MIŁO :D.

Ostatnio edytowany przez w1941s (2013-04-29 20:39:56)

5

Odp: Sdrive, problem z kartą.

No to super :) Jak wrażenia z użytkowania tego urządzenia? Ja osobiście uważam, że to wielka szkoda, że SDrive nie zdobył popularności, bo jest genialnie prosty w użytkowaniu.

6

Odp: Sdrive, problem z kartą.

To jest ograniczenie odnośnie kart SD to sprzętowe czy programowe jest?

7

Odp: Sdrive, problem z kartą.

Wrażenia pozytywne. Wszystko pięknie ładnie śmiga :), a i tanie w wykonaniu.