1

Temat: Awaria CA2001

Witam Kolegów.
Mam problem z ostatnio nabytą stacją CA2001. Mianowicie przy odczycie dyskietek wszytko jest OK. Problem pojawia się przy formatowaniu. Początek niby jak należy, potem wyświetlacz wariuje i zaczyna pokazywać różne bzdury, diody czasem migają, z głośnika buczenie lub lekko modulowany dźwięk, a na ekranie czasem pokazuje różne śmieci. Wyłączenie i włączenie nic nie daje i na wyświetlaczu dalej jakaś bzdura (nie komunikat błędu). Jak chwilę odczekam to po ponownym włączeniu stacja startuje niby OK lecz komputer (800XE) jej "nie widzi", po dłuższej chwili i ponownym uruchomieniu znowu czyta. Potem boję się już uruchamiać. Może ktoś z was zetknął się już z takim problemem i podpowie mi co wymienić ?
pozdrawiam

2

Odp: Awaria CA2001

Wyciągnij eprom, zgraj, porównaj z oryginalną zawartością. Epromy padają.

3

Odp: Awaria CA2001

Stacja nabyta więc nieużywana
Rozkręć obudowę, przemyj prowadnice po których sunie głowica, potem nasmaruj lekko smarem silikonowym, kupisz w sklepie elektronicznym.
Lekko, by dyskietek nie brudziło.
Pomogło?
Tak. The End
Nie. Szukać błędu głębiej. Patrz wyżej.

4

Odp: Awaria CA2001

qbahusak napisał/a:

Wyciągnij eprom, zgraj, porównaj z oryginalną zawartością. Epromy padają.

Mógłbyś uściślić ? Jak zgrać i gdzie bo jeszcze tego nie robiłem :)

5

Odp: Awaria CA2001

Zenon/Dial napisał/a:

Stacja nabyta więc nieużywana
Rozkręć obudowę, przemyj prowadnice po których sunie głowica, potem nasmaruj lekko smarem silikonowym, kupisz w sklepie elektronicznym.
Lekko, by dyskietek nie brudziło.
Pomogło?
Tak. The End
Nie. Szukać błędu głębiej. Patrz wyżej.

Stacja nabyta w stadium totalnego syfu. Więc po krótkim teście rozebrana, wyczyszczona i nasmarowana. Uszkodzenie wykryłem już po czyszczeniu. Niemniej swoją historie pewnie ma bo uwalona jedna ścieżka, ktoś zrobił obejście. Uwalenie w takim miejscu że naprawdę trzeba było się o to mocno postarać. Poza tym nic nie nosi śladów ingerencji.

6

Odp: Awaria CA2001

A nie próbujesz czasem formatować dyskietek HD?

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

7

Odp: Awaria CA2001

wyświetlacz pokazuje bzdury od dyskietek HD ?

8

Odp: Awaria CA2001

Duddie napisał/a:

A nie próbujesz czasem formatować dyskietek HD?

Nie MEMOREX 2S/2D

9

Odp: Awaria CA2001

Odpaliłem dzisiaj ponownie. Generalnie jest gorzej bo totalny zwis zalicza po ok. 2-3 min. działania bez formatowania. Rozkręciłem by zobaczyć co dzieje się w środku w czasie zwisu. W trakcie manipulowania płytką elektroniki zamontowanej na napędzie zobaczyłem, że zmieniają się śmieci na wyświetlaczu i migają diody przy jej wyginaniu. Wymontowałem i poprawiłem wszystkie lutowania. Generalnie pomogło bo stacja spokojnie formatuje dyskietkę a potem ją potrafi odczytać. Niemniej po ok. 3 min. zalicza zwisa. Pozostawiona na kilka min. wyłączona startuje OK. Zauważyłem, że grzeje się jeden z mostków prostowniczych i teraz pytanie czy oznacza to, że jest on uwalony ?.  Jeśli tak to jakie parametry musi mieć zamiennik. Swego czasu wymieniłem wiele takich części w comodoroshitowskich stacjach 1541 które paliły mostki na potęgę. Czy można taki zastosować jako zamiennik?W mojej CA jest mostek o oznaczeniu KBL005 natomiast posiadam RS205. Podejdzie ?

Aha, pierwsze co się pojawia na wyświetlaczu gdy się zawiesza jest liczba 89.

Ostatnio edytowany przez przbar (2013-05-17 21:59:28)

10

Odp: Awaria CA2001

Zapewne masz tam układy w podstawkach. Wyjmij je i włóż ponownie.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

11

Odp: Awaria CA2001

No w końcu sukces. Nie formatowała bo była uwalona jeszcze jedna ścieżka, gdy zrobiłem obejście działa, a zwisy robiła przez to że część płytki (tej górnej) dotykała śrubki która mocuje osłonę głowicy co powodowała zwarcie. Działa, wczytuje, zapisuje i formatuje. Dziękuję wszystkim za pomoc.

12

Odp: Awaria CA2001

+1 na liście odratowanych sprzętów, champagne!!! :)
To teraz może jakieś turbo do niej.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

13

Odp: Awaria CA2001

uicr0Bee napisał/a:

+1 na liście odratowanych sprzętów, champagne!!! :)
To teraz może jakieś turbo do niej.

Nie, nie, ma być 100 procent oryginalna i do kolekcji :)

14

Odp: Awaria CA2001

mam taką samą, też jakieś ścieżki były kabelkami ominięte i powiem Ci że z obejściami ścieżek nie jest już oryginalna, tak cały czas mnie to z tyłu głowy męczyło ;-),
ale udało się sprzedać/kupić inną bez napraw/modów/uszkodzeń

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

15

Odp: Awaria CA2001

No niestety zwycięstwo odtrąbione zbyt pośpiesznie :).
Pomęczyłem ją wczoraj troszkę i po ok 30-45 min zwis. Objawy te same. Jak wystygnie to działa OK.
Pomocy !!!

16

Odp: Awaria CA2001

jedynymentos napisał/a:

mam taką samą, też jakieś ścieżki były kabelkami ominięte i powiem Ci że z obejściami ścieżek nie jest już oryginalna, tak cały czas mnie to z tyłu głowy męczyło ;-),

A tu nie byłbym taki pewien... To jak z 800XL - część miała "poprowadzone ścieżki" bodajże 3 czy czterema kabelkami. Firmowo. Nie wiem, nie znam się, ale mogło to być spowodowane kontrolerem (w CA) - tak zwany krótki i długi.  Ale mogę się mylić...

Sikor umarł...