Temat: Keyboard na DIN

Jak w temacie, przygarnę takowego na wtyczce DIN, najlepiej jeszcze bez klawiszy win'owych:)
Ktoś się chce pozbyć może?

BTW.
Uprzedzając, zdaje sobie sprawę o istnieniu różnorakich przejściówek, ale to nie to:]

2

Odp: Keyboard na DIN

Proponuję uściślić. Ponieważ złącze powszechnie zwane PS/2 to też DIN.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

3

Odp: Keyboard na DIN

:) OK.
Także DIN-5 zwane również potocznie klawiaturami PC-AT :)
Swoją drogą ciekawe czemu akurat AT, skoro do PC-XT też szło DIN-5.... nevermind.

4

Odp: Keyboard na DIN

Bo praktycznie od klawiatur typu AT do dzisiaj, w układzie klawiszy, poza ew. klawiszami "windzianymi", do power managementu oraz innymi custom w niektórych "multimedialnych" klawiaturach, nie nastąpiły żadne specjalne zmiany. :)

No, może złącza się pozmieniały, o.

I Ty zostaniesz big endianem...

5

Odp: Keyboard na DIN

Dlatego AT żeby odróżnić od serii PS/2 :) A dlaczego nie XT? Bo XT miały typowo 84 klawisze tylko, a AT bodajże coś koło setki.

Edit: chyba nawet mniej:

XT:
http://www.computerhope.com/jargon/p/pcxtkeyb.gif

AT:
http://techpubs.sgi.com/library/dynaweb_docs/0650/SGI_EndUser/books/SWin_UG/sgi_html/figures/22.PCkboard.gif

Przede wszystkim 2 eFy mniej, brak CTRL, tylko jeden ALT, brak printscreena, scroll-locka, pause,home, end i pg down/up i entera na numerycznej.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-05-26 18:50:39)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

Odp: Keyboard na DIN

Typowa ATka pre-Win95 miała dokładnie 101 klawiszy.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Keyboard na DIN

@psygnosis jeżeli Ci się nie spieszy to mogę sprawdzić w środę (chyba, że jutro mi się uda) czy nie mam jeszcze takiej klawiatury. Często je wśród znajomych nazywali optimusowe - bo miały logo optimusa i większość charakterystyczny "klik".

Gdybyś z rok temu chciał to byłoby tego na pęczki - w pracy zezłomowaliśmy takich chyba ze 100.

Także jak chcesz to sprawdzę max do środy czy taka się jeszcze znajdzie - jeżeli nie spieszy Ci się aż tak.

8

Odp: Keyboard na DIN

@wieczor - thx z wizualizowanie... nie podejrzewałem XT o brak eFek:)

@pawel - chętnie. Nie śpieszy mi się, byłbym wdzięczny jakbyś looknał. Swoją drogą fakt, że późno, ale to chyba ostatnia chwila żeby taką zdobyć.

9

Odp: Keyboard na DIN

@wieczór: ja tam scroll-locka widzę. :D

I Ty zostaniesz big endianem...

10

Odp: Keyboard na DIN

Klawiature XT jak z tego obrazka akurat mam zachowaną. Wydaje mi się że klawiatury XT były mniej "standardowe a dokładniej mam 2 klawiatury typowe XT gdzie jedna ma klawisze funkcyjne z lewej a druga z prawej strony.

Scroll-lock musiał być - to taka pozostałość/zaszłość po starych komputerach do przewijania tekstu a w zasadzie blokowania automatycznego przewijania. Dzisiaj np działa w Excelu i tym podobnych. Jak jest wciśnięty to przesuwamy cały arkusz a nie kursor wewnątrz niego.

11

Odp: Keyboard na DIN

@miker, @pawel: ano jest, rozpedzilem sie :) fakt, ze gdzies taka kiedys mialem, model obronny: masa okolo 1.5 kilo, metalowy spod, jakbys komus taką na odlew przyrżnął, to szczęka się rozleci, nie klawiatura :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

12

Odp: Keyboard na DIN

-->psygnosis, mogę taką odstąpić po koszcie przesyłki (przy czem rozliczamy się dopiero jak dojdzie).

Jest to NTC model KB-6251/2 z przełącznikiem 8088/80286.
Ma zielono wydrukowane alt-y, śliczny "klik" i (całą!) plombę gwarancyjną Selcomu z 24 sierpnia 94 roku ;)

Z tego co pamiętam wymaga rozkręcenia i przeczyszczenia/przemycia paru klawiszy (bodaj któreś kursory i backspace - w środku "białe" alpsy, więc nie powinno być problemu z rozebraniem i czyszczeniem).

Wygląda jak ta z aukcji:

http://www.ebay.co.uk/itm/Vintage-Compu … 7675.l2557

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2013-05-27 09:07:45)

wszystkie trzy strony świata

13

Odp: Keyboard na DIN

@Lt_Bri - Niesamowita. I ma wszystkie rarytasy typu klika, przełącznik.... wow.
Poszło na PM

14

Odp: Keyboard na DIN

@psygnosis to co mam nie sprawdzać w środę? O takiej właśnie też ja pisałem.

15

Odp: Keyboard na DIN

@pawel - jeśli możesz to oczywiście że tak....

16

Odp: Keyboard na DIN

Klawiatura jest, wieczorem będzie zdjęcie i jak zaakceptujesz to jest twoja :)

17

Odp: Keyboard na DIN

Bez obrazy ww.
Się ostatnio mi zobaczyło, więc podaje:

Tanio http://allegro.pl/klawiatura-typu-at-mo … 32246.html
Ło matko http://allegro.pl/raiden-klawiatura-chi … 79654.html


PS. Żeby nie było, tym też można szczękę złamać ;)

18

Odp: Keyboard na DIN

@pajero a o co miałby się ktoś obrazić?

Zdjęcie - reszta na priv, zdjęcie zrobione w gów... świetle, w rzeczywistości jest tylko lekko żółta. Mam bardzo ładną białą też optimusa (z napisem Harvard czyli jednej z ich serii komputerów) tyle że tama posiada klawisze windowsowe.

Jak dalej chętny to dogadamy się na priv (czytaj koszty przesyłki pokryjesz i twoja :) )

Post's attachments

DSC_01331.JPG 127.2 kb, liczba pobrań: 2 (od 2013-05-31) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

19

Odp: Keyboard na DIN

@pawel - serdeczne dzięki, trzymaj ją, ślicznota :) i ma krajowe logo Optimus! ->pm

@pajero - widziałem tę za 60dych z przesyłką i uważam że to jawne rżnięcie ludzi złomem ze śmietnika. Nijak ma się do klawiatury przedstawionej przez kolegę pawel oraz Lt_Bri, które nie mają klawiszy winzgrozy oraz posiadają biało-szare klawisze. Ta za dyche ma nawet pół shifta :) Jak tu w Pinbal Fantasies'a szarpać :]

20

Odp: Keyboard na DIN

Taka ciekawostka z załącznika jeszcze odnośnie Optimusa - będzie razem z klawiaturą :)

Post's attachments

podkladka.JPG 119.84 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

21

Odp: Keyboard na DIN

Design niepowtarzalny, tworzący świetne combo z keyboard'em. ;] Dzięki.

22

Odp: Keyboard na DIN

psygnosis napisał/a:

@Lt_Bri - Niesamowita. I ma wszystkie rarytasy typu klika, przełącznik.... wow.
Poszło na PM

Niestety jej stan jest taki sobie - nie wykluczam iż w tzw. międzyczasie Młody się do niej dobrał (głowy nie dam, ale środek jest przesunięty względem obudowy).

Sam trzymałem ją na części do zbudowania panelu sterowniczego "imitującego" starsze fanuki (z braku czasu i miejsca będę musiał się "panemsłonikiem" w magnezowej skorupce zadowolić...).

Ostatnio edytowany przez Lt_Bri (2013-06-26 10:49:57)

wszystkie trzy strony świata