Temat: konwerterek SAP2MID

zapewne wielu z was jest swiadomych istnienia 'multimedialnych' :P telefonow z polifonicznymi dzwonkami. pewnie jeszcze wiecej z was predzej czy pozniej bedzie takie telefony mialo i napewno chcielibyscie moc wrzucic sobie jakis atarowski song jako dzwonek do komory.
problem w tym, ze nie kazdy jest muzykiem, czy chocby zna na tyle dobrze obsluge trackerow, zeby samemu poradzic sobie z przepisaniem nutek i podstawieniem instrumentow.
gdyby wiec znalazla sie osoba znajaca na tyle dobrze formaty *.tmc, *.cmc, *.mpt, *.rmt i *.mid i miala na tyle checi i samozaparcia, zeby "napisac se" odpowiedni konwerterek na grzybka, to ja osobiscie bylbym wniebowziety.  :rolleyes:
ot taki: wczytaj sap, ustaw instrumenty, odsluchaj rezultatu i zapisz mid. jest to wogole mozliwe w dzisiejszych maloproduktywnych czasach?

czekam na opinie i chetnych do kodowania   ;)

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

2

Odp: konwerterek SAP2MID

Axe a moze mid2sap ;p ;p; p;p ;p ;p;p;p

3

Odp: konwerterek SAP2MID

jeszcze ze 2 pokeye i dla 16 kanalow konwersja w druga strone nabierze sensu  :lol:

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

4

Odp: konwerterek SAP2MID

Witam!

Konwersja do MIDa to ciekawy pomysl (chetnie bym sobie posluchal draconusa na moim S55 :D ), niestety nie jest to taka prosta sprawa, gdyz MID jest troche skomplikowanym formatem - troche roboty z tym jest, chociaz moze kiedys sie za to zabiore...

Natomiast o chwili obecnej nasuwa mi sie takie rozwiazanie (konwersja z TMC > MID):

1.
skonwertowac z TMC do XM - napialem do tego kiedys taki programik w Delphi pod win:

http://www.uwm.edu.pl/kneko/pliki/tmc2xm.exe

Programik jest prymitywny i generuje tyle patternow ile jest pozycji w songu w TMC (nie wykrywa powtarzajacych sie kombinacji patternow w songu TMC), no ale jest przydatny, do tego celu przynajmniej.

2. Skonwertowac XMa do MIDa - MIDa mozna zapisac w MODPlugTrackerz-e:

http://www.modplug.com/modplug/download … ad=Tracker

Traker ten laduje MODy, XMY, S3My....). Tylko trzeba dobrac instrumenty - i to jest najwiekszy problem. Trzeba znac standard General Midi, alby wiedziec jaki instrument siedzi pod danym numerkiem/nazwa (nazwy nie zawsze wszystko mowia) i jak on brzmi. Trzeba pamietac ze poszczegolne instrumenty powinny byc odgrywane na oddzielnych kanalach midi.
Wypada tez zrobic transpozycje instrumentow - moj konwerter tego niestety nie robi, a wiadomo: C-2 na Atarowkim trackerze jest dosc wysokim dzwiekiem przy waskiej skali Atari, natomiast C-2 w XMie czy MIDidze - to b. nisko.
Problem jest jeszcze powazny z perkusja - w standarcie General Midi instrumenty perkusyjne grane sa w ten sposob, ze odgrywane sa wszystkie na kanale midi nr 10, dowolnym instrumentem, z tym ze poszczegolne brzmienia perkusyjne kryja sie pod kolejnymi nutami. No ale mozna to ustawic przy exporcie w ModPlugTrackerze.

Fajna zabawa, ale mi sie nie chce dobierac instrumentow. A poza tym stosunkowo malo jest utworow na TMC.

Mayonez/COBRA
Atari 1040 STE (4MB RAM, TOS 2.06/1.06, Ultrasatan, Netusbee)
Atari 65XE, 512KB ext. RAM, SIO2SD

5

Odp: konwerterek SAP2MID

Qrcze, chyba jutro przejrze dokumentacje do MIDa...

Mayonez/COBRA
Atari 1040 STE (4MB RAM, TOS 2.06/1.06, Ultrasatan, Netusbee)
Atari 65XE, 512KB ext. RAM, SIO2SD

6

Odp: konwerterek SAP2MID

stary! zaraz zabieram sie za konwercenie. pytanie czy twoj prog chwyta tm8?

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

7

Odp: konwerterek SAP2MID

Pewnie, ze chwyta. Napisalem go tylko po to zeby skonwersic mojego fanatic.tm8 na XMa (bo nie chcialo mi sie nut przepisywac :D, ale potem jakos ciezko mi bylo dobrac sample  :(

Mayonez/COBRA
Atari 1040 STE (4MB RAM, TOS 2.06/1.06, Ultrasatan, Netusbee)
Atari 65XE, 512KB ext. RAM, SIO2SD

8

Odp: konwerterek SAP2MID

Axe a moze mid2sap ;p ;p; p;p ;p ;p;p;p

Jak sie wstawi 4-pokeye (16-glowosa polifonia) to by bylo calkiem znosne i nie az takie trudne do zakodowania, a brzmialo by lepiej niz wiekszosc komorkek. Fajnie byloby miec prototyp z 4 pokeyami (albo 8-mioma :D )

Mayonez/COBRA
Atari 1040 STE (4MB RAM, TOS 2.06/1.06, Ultrasatan, Netusbee)
Atari 65XE, 512KB ext. RAM, SIO2SD

9

Odp: konwerterek SAP2MID

Słyszałęm kiedyś Draconusa w midzie (podobno konwersiony z C64) - brzmienie było zajebiste! Niestety, Tkacz posiał ten cudowny kawałek.
Wolałbym po prostu konwersję do mod/xm etc.

Marzy mi się msx z Barahira w modzie...

10

Odp: konwerterek SAP2MID

Tu sa wersje z C64 O TU ... Na sluch, wiekszosc z nich konwertowana automatem SID2MID.
Czesc tych kawalkow brzmi tak samo na Atari, wiec mozna posciagac ;)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

11

Odp: konwerterek SAP2MID

Pecus: KOCHAM CIE!!!!!!!!! JEST KAWAŁEK Z MULE!!!!!!!! Róló!

ps. A tak w ogóle: http://www.vgmusic.com/music/computer/a … assic.html

A tu jest muza z Tempesta 2000 na Jaguara w midzie: http://www.vgmusic.com/music/console/at … st2000.mid Jak slucham tego na pececie to kicha trohe, ale moze na telefonie bedzie lepiej. Wieczorem sprawdze...

12

Odp: konwerterek SAP2MID

o! kiedys tu bylem jak szukalem jet set willy. szkoda, ze jest tylko ta biedna wersja...

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...