Temat: 600 XL

Cześć! Czy moglibyście wskazać gdzie umiejscowiona jest pamięć na płycie 600 XL?.

2

Odp: 600 XL

O ile dobrze pamietam, to pamiec w 600XL jest jakos posrodku kompa (w odroznieniu do innych modeli, gdzie pamiec jest przy lewej krawedzi). Dawno nie zagladalem do tego modelu, wiec moge sie mylic.
Szukaj dwoch kosci 18 nozkowych o oznaczeniach 4116 (jezeli komp nie byl rozszerzony do 64k). Jezeli je znajdziesz, to to bedzie wlasnie pamiec.

3

Odp: 600 XL

Sorki, nie 4116 tylko 4416!

4

Odp: 600 XL

Dzięki. No i właśnie jedna kość jest do kitu! Czy jest ktoś na forum kto ma na zbyciu jedną sztukę? A propos, czy ta przeróbka na 64 Kb jest skomplikowana czy da się ją zrobić w możliwie prosty sposób? Pod tym linkiem http://www.fonck.nl/atari/ wydaje się to nie być dość skomplikowane ale nie jest dość jasno wytłumaczone jak ma wyglądać "kabelkologia". Czy ktoś mógłby coś doradzić?

5

Odp: 600 XL

Ja bym nie rozszerzal. Zbyt fajana zabawka zeby ja psuc w srodku...

6

Odp: 600 XL

http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~pavel/ … l64Ka.html - opis przerobki z 16k na 64k, ktory jest troche bardziej czytelny mimo braku zdjatek...
Niemniej popieram Ntp, zeby 600XL nie ruszac bo jest ich stosunkowo malo w porownaniu z 800XL czy 65XE.

7

Odp: 600 XL

Ja tez popieram! Kiedys jak bylem u Jera aby mi naprawil klawiature w 600XL, to zaproponowal rozszerzenie do 64k (ktore wg jego slow jest bardzo, bardzo proste) to sie nie zgodzilem.

8

Odp: 600 XL

No to czy w takim razie znajdzie się ktoś gotów odstąpić jedną kość w/w pamięci?

9

Odp: 600 XL

Pasiu, Lewis, Ntp (PLN):

Wydaje mi się, że w tym wypadku kości zostały rzucone...

I Ty zostaniesz big endianem...

10

Odp: 600 XL

Mam 600Xl / 64k, lecz i tak popieram przedmówców. Nie lepiej załatwić 130XE i dopalić?

PS. 600 w takim stanie kupiłem; to na wszelki wypadek :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: 600 XL

W porządku chłopaki ale mała jest pociecha nawet z nieprzerobionego jeżeli ma walnięty jeden RAM. Więc proszę jeżeli ktoś ma do odstąpienia jedną sztukę RAM-u to niech da znać bo znikąd indziej nie załatwię.  Szkoda żeby ta Atarka pozostała martwa (a jest to kwestia tylko tej pamięci). Oczywiście nie chcę nic za darmo. Liczę na Waszą pomoc.

12

Odp: 600 XL

jezeli jeszcze aktualnie to poszukam moze znajde jakby co dam znac....

"wszystko się kiedyś kończy......."

13

Odp: 600 XL

Czy któryś z podanych układów będzie się nadawał?:
- HY53C464S-10
- NEC  D41464C-10
- MB81C1000-10P
- TMS4464-10NL

14

Odp: 600 XL

Pierwsza i ostatnia na liście pamięci o 64kx4, a ty potrzebujesz 16kx4, ale to żaden problem bo te też można podłączyć (ostatnia linia adresowa do masy). Druga na liście to też chyba 64kx4 (mogę się mylić) natomiast trzecia to chyba 1Mx1 z tą byłby większy problem, bo potrzebne by były cztery w miejsce jednej (to juz lepiej weź te 64kx4)

15

Odp: 600 XL

Dzięki za podpowiedź.  8)

16

Odp: 600 XL

Sukkor_benoth - wytłumacz jak przedszkolakowi o co chodzi z tą ostatnią linią adresową (po prostu którą nóżkę gdzie/z czym po(d)łączyć)
  1............9
|||||||||
|TMS4464|
TTTTTTTTT
10...........18

Stryker - dzięki za BEZINTERESOWNE podesłanie 2szt powyższych pamięci! (mam nadzieję, że da się je wykorzystać). Ktoś już powiedział na forum, że równy z Ciebie chłop - potwierdzam to z całą stanowczością  :mrgreen:

17

Odp: 600 XL

artysta... piny 1-9 powinny byc na dole tego rysunku, a 10-18 na gorze i na dodatek w odwrotnej kolejnosci
jak juz sie uporasz z tym drobnym szczegolem to sprawdz co na plycie idzie do nogi 10, jesli nic - podepnij vcc - masz do niego najblizej
jesli gnd lub vcc to tak zostaw i wloz bez kombinowania 4464

przechodze na tumiwisizm

18

Odp: 600 XL

Candle - He, he no tak z elektroniką to się jest trochę na bakier  :mrgreen:   I cóż jako, że nie bardzo kapuje co to jest vcc  8O  (bo gnd to chyba "ground") ani jak to sprawdzić to po prostu wsadziłem tę kostkę i ...... kurna działa!!! Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować Strykerowi za BEZINTERESOWNE podesłanie mi 2 szt powyższych kostek (powtarzam się ale joł men) i sprawienie, że hasło "Power without the Price" jest jak najbardziej aktualne  ;)  a także wszyskim, którzy przyczynili się do tego końcowego sukcesu.  :D

19

Odp: 600 XL

upewnij sie na koniec ze ta noge o ktorej pisze masz gdzies podlaczona, inaczej mozesz miec automatyczne przelaczanie bankow..
oczywiscie w trakcie dzialania programu..

przechodze na tumiwisizm

20

Odp: 600 XL

mariuszbox - bez takich ;] co do pamieci to sa z jednej z kilku c64 ktore mam ;)) heheh

"wszystko się kiedyś kończy......."